Norvég?lengyel csata a divízió 1/A-ba jutásért

Szlovénia kiszállt az aranyért folyó csatából a bledi junior vb-n.

Szerdán a negyedik fordulójához ért a bledi divízió 1/B-s junior-világbajnokság. Lengyelország hozta a kötelező sikerét a még nyeretlen Litvánia ellen és 4-1-re győzött, Alan Lyszczarczyk és Michal Bernacki egyaránt 2-2 gólt lőtt. Az egyaránt veretlen Szlovénia és Norvégia mérkőzését utóbbi együttes nyerte, a divízió 1/A-ba visszaigyekvő válogatott magabiztos, 5-1-es sikert aratott a torna házigazdája ellen. A nap harmadik meccsén Ukrajna 3-2-re legyűrte Olaszországot, északkeleti szomszédunk ezzel megszerezte első bledi sikerét.

A torna pénteki zárónapján az egyaránt 11 pontos Norvégia és Lengyelország egymás között dönti el, melyik válogatott jut fel a divízió 1/A-ba, míg a kiesés veszélye egyaránt fenyegeti az olaszokat, az ukránokat és a litvánokat.

Románia továbbra is nyeretlen a dumfriesi divízió 2/A-s vb-n. A főleg székely fiatalokból álló csapat kétszer is vezetett Észtország ellen, ám csak az első 20 percben tartotta a lépést a balti válogatottal, az észtek a második harmadban 4 gólt lőttek, végül 8-4-re nyertek. Románia színeiben Rokaly Szilárd 2+1 ponttal zárt. Japán sikert hozott a veretlen ázsiai csapatok rangadója, a szigetországiak 5-1-re győzték le Dél-Koreát. A hibátlan házigazda átgázolt a pont nélküli Hollandián, Nagy-Britannia 8-1-es sikert aratott. Három forduló után a britek 9, a japánok 8 ponttal megléptek a többiektől.