Tízet ütött a Montreal a Detroitnak

Paul Byron mesterhármassal vette ki a részét a kiütésből. Történelmi mélységbe süllyedt a Flyers, Ovecskin és Kucserov fej-fej mellett haladnak.

Egymás után tizedik vereségét gyűjtötte be a Flyers, amivel beállította a negatív franchise-rekordot. A Philly ezúttal a Bostontól kapott ki hazai pályán, ráadásul hatodszor a szezonban még gólt sem tudott ütni, amivel a legrosszabb az NHL-ben. A Bruinsban Tuukka Rask 28 védéssel ért el shutoutot.

A St.Louis hiába nyerte meg a kapura lövéseket Minnesotában 42:25-re, csak egy pontot tudott elhozni az Xcel Energy Centerből. A vasak között az elképesztő napot kifogó Devan Dubnyk 41 lövést fogott, Matt Dumba pedig győztes gólt szerzett a ráadás 39. másodpercében.

A Montreal két nap alatt kétszer verte a Detroitot. Az autóvárosban aratott 6-3 után, a Canadiens a Bell Centerben felmosta a jeget Original Six-riválisával. A tíz gólból Paul Byron mesterhármassal, Alex Galchenyuk négy előkészítéssel vette ki a részét. A Detroit az elmúlt 24 évben csak egyszer kapott tízet, még 2011-ben a Bluestól.

A Tampa az utolsó harmadban nyerte meg a San Jose elleni meccset, amikor négyet lőtt Martin Jones kapujába. Az utolsó harmadban Tyler Johnson duplázott, a győzelmet pedig az a Nyikita Kucserov biztosította be, aki a Bolts első gólját is ütötte.

12 mérkőzésből egyetlen dőlt el hosszabbításban, ezt a Carolina nyerte a Florida ellen. A Hurricanes két perccel a befejezés előtt még kiengedte a győzelmet a kezéből, de a ráadás vége előtt két másodperccel Noah Hanifin góljával behúzta a győzelmet. A Canes kapujában Cam Ward a 299. győzelmét szerezte.

cam ward

A kétszeres bajnok Pittsburgh gond nélkül lépett át a Buffalón és először a szezonban négyes győzelmi sorozatot épített. Négy játékos is két pontot szerzett, a legjobb mégis az újonc kapus Tristan Jarry lett. A Sabres az utolsó 12 meccséből 11-et elvesztett, az utolsó négy meccsén mindössze egyetlen gólt ütött.

A két kapus közötti pillanatnyi forma döntötte el a Washington?Columbus meccset. Amíg a hazaiaknál Braden Holtby 91%-kal védett, addig a vendégeknél a kétszeres Vezina-nyertes Bobrovszkij csak 82%-kal. Holtby mellett Alekszandr Ovecskin emelkedett ki, aki 19. gólját ütötte és befogta a góllövőlistát vezető Kucserovot.

Jacob Markstromnek köszönhetően győzött a Vancouver a Toronto ellen. A Leafs a második és a harmadik harmadban 25:9-re nyerte a kapura lövéseket, ennek ellenére a svéd hálóőr mindössze három percre volt a shutouttól. A győzelemnek köszönhetően a Canucks ismét rájátszást jelentő helyen áll.

Szétlövések után nyert a Nashville az Anaheim ellen. A rendes játékidőben mindkét csapat két-két gólt lőtt, a rávezetések során viszont ezt csak a Predators tudta megismételni. A hazaiaktól Kevin Fiala és Kyle Turris is betalált, a vendégektől viszont senki.

Meglepően simán nyert az Arizona a New Jersey ellen. Scott Wedgewood 27 védéssel nullázta le egykori csapatát, Derek Stepan pedig góllal és gólpasszal járult hozzá a győzelemhez. A Coyotes először nyert ebben a szezonban a rendes játékidőben hazai jégen.

A Dallas szétlövések után verte a Chicagót, így egymás után a negyedik győzelmének örülhetett. A rendes játékidőben hiába volt jobb a Stars és hiába szerzett kétszer is vezetést, ennek ellenére csak a rávezetések során tudta megszerezni a győzelmet Alekszandr Radulov és Tyler Seguin góljaival. A Blackhawks egymás után harmadik vereségét szenvedte el.

Majdnem elszórakozta a győzelmet az Edmonton az albertai derbin. A harmadik harmad második percében az Oilers Patrick Maroon góljával már 6-1-re is vezetett, majd kényelmesen hátradőlt. A Calgary azonban váratlanul feltámadt és hét perc alatt ütött négyet, így hét perce maradt az egyenlítésre. Ez azonban nem jött össze, Ryan Nugent-Hopkins egy perccel a befejezés előtt bebiztosította a győzelmet.