Grabner-triplával nyert a Rangers

A Winnipeg átvette a vezetést nyugaton, Pavelski a 300. gólját ütötte.

Henrik Lundqvist 32 védésével és Michael Grabner triplájával nyert a New York Rangers a Carolina ellen. Az osztrák csatár nem éppen a hagyományos módon ütötte karrierje ötödik mesterhármasát, a három gólból kettőt ugyanis az üres kapuba lőtt. A Rangers egymás után 14. hazai győzelmét szerezte a Hurricanes ellen.

grabner

Tristan Jarry első shutoutjával nyert a Pittsburgh a Buffalo otthonában. A Matt Murrayt helyettesítő hálóőr 34 védéssel járult hozzá a sikerhez, mellette a két pontot szerző Sidney Crosby emelkedett ki, aki egymás után az ötödik meccsén szerzett pontot. A Pens az utolsó 14 meccséből 13-at megnyert a Sabres ellen.

Gólzáporos, két kapuscserével tarkított meccsen nyert az Ottawa Brooklynban. Az első harmad felétől a második harmad közepéig 22 perc alatt 5-5 gólt szereztek a csapatok, így az Ottawa kapujában Craig Andersont Mike Condon, az Islanders hálója előtt Thomas Greisst  Jaroslav Halák váltotta. A kapuscserék után már csak egy gól született, ezt Ryan Dzingel ütötte fórból a harmadik harmad legelején, amivel megszakította a Senators hétmeccses nyeretlenségi szériáját.

A Columbus legyőzte az Anaheimet és az utolsó kilenc meccséből a nyolcadikat nyerte. Artyemij Panarin és Josh Anderson egy-egy gólt és két gólpasszt tett a közösbe, sőt utóbbi győztes gólt szerzett öt perccel a befejezés előtt. A Ducksban egy gólpasszal mutatkozott be a két napja a New Jerseytől megszerzett Adam Henrique.

Joe Pavelski és Aaron Dell vezetésével nyert a San Jose Floridában. A vasak között Dell 39 lövést fogott, a veterán csatár karrierje 300. gólját ütötte és a 19. amerikai születésű játékos lett, aki elérte ezt a mérföldkövet. A San Jose ebben a szezonban másodszor épített hármas győzelmi sorozatot.

Meglepően könnyedén nyert a Los Angeles a mérkőzés kezdetéig nyugati listavezetőnek számító St. Louis otthonában. A Kingsben Tyler Toffoli kettőt vágott, a második számú kapus, Darcy Kuemper 39 lövést védett. A Los Angeles az utolsó négy meccsét megnyerte, a Blues viszont láthatóan gödörbe került, mert az utolsó négy meccséből csak egyet nyert meg.

A Winnipeg kihasználta a Blues botlását és nemcsak átvette a vezetést nyugaton, de pontszámban befogta az NHL listavezetőjét, a Tampát. A Jets a harmadik harmadbeli teljesítményének köszönheti a sikert, ezt az etapot ugyanis 5-2-re nyerte, köszönhetően a duplázó Kyle Connornak és a három gólpasszt kiosztó Mark Scheifelenak. A Winnipeg az utolsó kilenc hazai meccséből a nyolcadikat nyerte meg.

Egyre jobb formába lendül a rákbetegségéből visszatért Brian Boyle. A New Jersey centere a Colorado otthonában megszerezte idénybeli negyedik gólját, amely az első győztes találata volt a szezonban. A Devils a győzelemnek köszönhetően tapad a Metropolitan-csoportot vezető Columbusra, a két együttes között csak egyetlen pont a különbség.