Ausztria–Magyarország 6-4

   

A magyar U16-os válogatott a két nagyarányú siker után vereséget szenvedett a St. Pölten-i tornán, ennek ellenére az 1. helyen végzett.

Szombaton a házigazda Ausztria ellen zárta a St. Pölten-i tornát a magyar serdülő válogatott, a korábbi eredmények alakulása miatt pedig már a meccs előtt eldőlt, hogy az 1. helyen végzünk. A mérkőzés 76. másodpercében Mayer Martin révén megszereztük a vezetést, ám a következő 40 percben nem szereztünk gólt, miközben az osztrákok 4-szer is betaláltak a kapunkba. A harmadik játékrészben nem tudtuk ledolgozni a háromgólos hátrányt, bár a záró húsz percet megnyertük 3-2-re: Schlekmann Márk kétszer, Hódi Krisztián egyszer volt eredményes.

Magyarország 6-4-es vereséget szenvedett, de így is 24:10-es gólkülönbséggel zártuk a tornát.

Az U16-os válogatott mérkőzései a St. Pölten-i Négy Nemzet Tornán:

2017. november 9., csütörtök, 15:40: Magyarország–Szlovénia 12-2
2017. november 10., péntek, 15:40: Magyarország–Olaszország 8-2
2017. november 11., szombat, 13:40: Magyarország–Ausztria 4-6

A St. Pölten-i torna végeredménye:

1. Magyarország 6 pont (24:10)
2. Szlovénia 6 pont (5:13)
3. Olaszország 3 pont (4:10)
4. Ausztria 3 pont (8:8)

Az U16-os válogatott kerete:

Név Klub
Kapusok
Aldahduh Márk KooKoo (FIN)
Monostori Tamás UTE
Ollári Zsombor Backen HC (SWE)
Hátvédek
Bulcsu Levente UTE
Dobmayer Dominik Fehérvár
Jakabfy Sámuel Győri ETO
Mayer Martin MAC Budapest
Nemes Domonkos UTE
Ortenszky Tamás Biel (SUI)
Tornyai Mátyás MAC Budapest
Ujj Zalán DVTK
Csatárok
Banga Nándor UTE
Barna Dávid Dunaújvárosi Acélbikák
Csollák Márkó MAC Budapest
Csölle Dániel Zoltán Pesterzsébeti HC
Galajda Zsombor DVTK
Hódi Krisztián Pesterzsébeti HC
Horváth Pál Győri ETO
Keresztes Levente MAC Budapest
Molnár Bálint MAC Budapest
Németh Kristóf Fehérvár
Schlekmann Márk MAC Budapest
Szalmás Bence MAC Budapest

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 14., hétfő
VB 16:15 KORNOR 0-3VÉGE
VB 16:15 RUSSVK 4-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CANLAT 2-1 HVÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CZEAUT 4-3VÉGE
május 15., kedd
VB 12:15 FINUSA 6-2VÉGE
    • SPORT 1
VB 12:15 SUIFRA 5-1VÉGE
VB 16:15 BLRSVK 4-7VÉGE
VB 16:15 CANGER 3-0VÉGE
VB 20:15 LATDEN 1-0VÉGE
VB 20:15 RUSSWE 1-3VÉGE
    • SPORT 1
május 17., csütörtök
VB 16:15 RUSCAN 4-5 HVÉGE
    • SPORT 2
VB 16:15 USACZE 3-2VÉGE
VB 20:15 FINSUI 2-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 SWELAT 3-2VÉGE
május 19., szombat
VB 15:15 SWEUSA 6-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:15 CANSUI 2-3VÉGE
    • SPORT 2 (22:45)
május 20., vasárnap
VB 15:45 USACAN 4-1VÉGE
    • SPORT 2 (18:15)
VB 20:15 SWESUI 3-2 BVÉGE
    • SPORT 2
Partnerünk