Magyarország?Lengyelország 1-4

A magyar válogatott ott folytatta, ahol az áprilisi vb-n befejezte. Gyorsan el kéne felejteni a pénteki mérkőzést.

Az utóbbi időben a lengyelekkel kapcsolatban nem sok sikerélmény adatott meg számunkra, bár legutóbb éppenséggel alaposan elvertük őket a szeptember végi MJSZ-gálán. A magyar válogatott elég sok alapembere nélkül állt ki a Tüskecsarnokban az EIHC-torna első meccsére. A vendégek közel a legjobb csapatukkal érkeztek, mindössze az edzőtáborban megsérült Malasinski és Kapica hiányzott.

Az első tíz percben aktív, gyors játékot mutatott válogatottunk. A lengyelek nem találták a ritmust, mi pedig a rést Odrobny mellett. A lengyelek kapusa ismét ügyesen fogta a magyar próbálkozásokat, így egyik komoly lehetőségünkből sem lett gól ? igaz, nem is volt túl sok belőlük. A harmad második felére megérkezett a vendégcsapat is, ezt szórványos támadásokkal jelezték Koluszék. Aktivitásuknak pedig eredménye is lett, az elalvó magyar védelem mellett előbb kapuvasat értek el a lengyelek, majd a lepattanó korongot a Fehéroroszországban légióskodó Grzegorz Pasiut a kapu mögött állva húzta be előrenyújtott ütőjével. 0-1 a 15. percben. Az első harmadban több gól nem esett, a kapuk jelentős veszélyben nem voltak már. A magyar válogatottból egyedül Sebők Balázs nyújtott átlag feletti teljesítményt, aki gyorsaságával és ügyességével többször is veszélyeztetett.

Gyors egyenlítéssel indult a második harmad. Harmatos emberelőnyös játékot mutattunk be, a végén a lengyelek már nem is vettek minket túl komolyan, ez hiba volt. A kiegészülést követően, de még a fóros szituációból Andrew Sarauer kapu mögül érkező kiváló passza után Jesse Dudas lőtt nagy gólt a hosszú felsőbe. 1-1 a 22. percben. Sajnos ettől nem jött lendületbe a magyar válogatott, borzasztó húsz percet produkált Jarmo Tolvanen csapata. Semmilyen elképzelést nem sikerült felfedezni a játékban, szembetűnő volt a még az első harmadnál is enerváltabb támadójáték. Ebben a periódusban 3-szor találtuk el a lengyel kaput, mivel a gólunk 21:38-nál esett, így a következő 18,5 percben összesen két alkalommal. Ez velünk egy szinten számon tartott válogatottal szemben talán példátlan. A büntetésünk nem is maradhatott el. A jól kombináló és laza hokit bemutató lengyel válogatott kétgólos előnyt szerzett. Előbb Alex Szczechura találta magát bántóan egyedül a kapunk előtt, ellenfelünk honosított csatára pedig harmadik nekifutásra át tudta passzírozni a korongot Rajna Miklóson. A harmad vége felé a cseh élvonalban szereplő Aron Chmielewski duplázta meg a lengyel vezetést, aki előnyből volt eredményes pattogó, lepattanó korongból. 1-3-mal mentünk pihenni, és még azt sem lehet mondani, hogy a negyedik lengyel gól nem volt közelebb, mint a második magyar. Nem volt éle a csapatnak, a kijevi világbajnokságon látott játék köszönt vissza.

A felzárkózási remények gyorsan ködbe vesztek. Egy Lopuski, Kolusz akció végén Lengyelország C betűse pattintotta a vas alá a pakkot, a 42. percben már 4-1-re vezettek a vendégeink. Sem a csapat nem tudta tűzbe hozni a lelátó közönségét, sem a szurkolók nem bírtak életet lehelni a jégen korcsolyázókba. Minden érintett fél szenvedett ezen a mérkőzésen. Egy remény maradt, hogy mihamarabb véget ér a hatvan perc. A sok gyömöszölés, maszatolás és dulakodás miatt ez sem vált valóra. Lengyelország legjobbjai a játék minden elemében felülmúlták a mieinket, igazság szerint ezt a meccset rossz volt nézni. 60 perc alatt 15-ször találtuk el a kaput, nem csoda, hogy 4-1-re kikaptunk. Gyenge teljesítményt nyújtottunk, esélyünk sem volt a jó eredményre. A közönség a lefújást követően Polska, Polska kiáltással a fehér mezes csapatot éltette.

A pénteken látottak alapján nem sok játékosunk van formában, ez problémás. Az viszont jó, hogy még van több mint öt hónap a világbajnokságig, addig van idő sok mindenre. Oltsuk a pesszimizmust optimizmusba: ennél csak jobban játszhatunk ezen a hétvégén. Szerencsénkre gyors esélyünk van a javításra, szombaton Olaszországgal játszunk.