Lundqvist már a 9. a győzelmi listán

A Rangers kapusa a 407. győzelmét szerezte. Kiütötték a bajnokot, a Vegas megállíthatatlan, az Arizona továbbra is nyeretlen.

Wayne Simmonds késői gólja döntötte el a Flyers?Oilers meccset, a csatár alig több mint két perccel a befejezés előtt döntötte el a meccset. A találkozót a philadelphiai születésű Ian Walsh vezette, akinek ez volt az 1000. mérkőzése az NHL-ben.

A Buffalo kétszer is volt háromgólos hátrányban, mégis két ponttal távozott a TD Gardenből. A Sabres Evander Kane révén harcolta ki a hosszabbítást két perccel a befejezés előtt, a ráadásban pedig Ryan O’Reilly góljával a győzelmet is megszerezte.

Kilencgólos meccset és sima hazai győzelmet hozott az ontariói derbi, azaz az Ottawa?Toronto összecsapás. A Senatorsban a Derick Brassard, Mark Stone, Erik Karlsson trió vitte a prímet, a hármas négy góllal és összesen kilenc ponttal járult hozzá a győzelemhez. A fényes győzelemnek volt árnyoldala is, Bobby Ryan ujjtörést szenvedett és emiatt 3-4 hétig  biztosan nem léphet jégre.

Szokás szerint Henrik Lundqvist szállította a Rangers győzelmét. A svéd hálóőr 23 lövést fogott a Nashville ellen, amivel karrierje 407. győzelmét szerezte és befogta az örökranglista kilencedik helyén álló Glenn Hallt. Lundqvist mellett Kevin Hayes emelkedett ki, aki egy gólpassz mellett csodaszép győztes gólt lőtt egy egyéni akció után.

Henrik Lundqvist

Beleszaladt a késbe a kétszeres bajnok Pittsburgh, Crosbyék egy hetest kaptak Tampában. A kiütéses győzelemből Steven Stamkos egy góllal és három előkészítéssel, Nyikita Kucserov egy duplával és egy gólpasszal vette ki a részét. Stamkos 18 pontjával vezeti a pontlistát, Kucserov pedig tíz góljával holtversenyben az első helyen áll Ovecskinnel a mesterlövészek tabelláján.

Az Islanders 2-2 után a harmadik harmadban hármat ütve döntötte el meccset a San Jose ellen. A Szigetlakók legjobbja az egyaránt három ponttal záró Anders Lee, John Tavares kettős volt. Sőt, utóbbi játékos megszerezte 543. pontját a franchise-ban, amivel megelőzte az eddig a nyolcadik helyen álló Bob Bourne-t.

A hajrában szerezte meg a győzelmet a Kings Columbusban. 4-4-ig kétszer vezettek a hazaiak és kétszer a vendégek és már mindenki a hosszabbításra készült, amikor a Los Angeles két perccel a befejezése előtt két góllal eldöntötte a meccset. Először Anze Kopitar talált be, 41 másodperccel később pedig az a Dustin Brown, aki összesen négy pontot szerzett a meccsen. A Kings hét meccsen 13 pontot szerzett, ez a franchise történetének legjobb startja.

A Washington rommá lőtte James Reimert, de a Florida második számú kapusa csodás napot fogott ki és győzelemre vezette csapatát az amerikai fővárosban. Reimer 41 lövést fogott, a Panthers játékosai viszont 22 lövésből négy gólt is szereztek. Reimer mellett Jevgenyij Dadonovot kell kiemelni, aki egy gólpassz mellett győztes gólt szerzett.

Kezd magára találni a szezont rosszul kezdő Dallas. A Stars a Carolina ellen nyert ma hajnalban és ezzel zsinórban negyedik meccsét nyerte. A texasiak a duplázó Tyler Pitlick vezetésével már 4-0-ra is vezettek, ezután pedig még az is belefért, hogy a harmadik harmadban kiengedjenek.

Az Arizona hazai jégen kapott ki a Chicagótól, ami azt jelenti, hogy továbbra is a Coyotes a liga egyetlen nyeretlen csapata. Az Arizonának megvolt az esélye a győzelemre, ötször játszott előnyben, egyszer pedig két teljes percig kettős fórban, de egyiket sem tudta gólra váltani. A kihagyott lehetőségek természetesen visszaütöttek, öt perccel a vége előtt hiába volt még döntetlen, érkezett Lance Bouma és Tommy Wingels, akik eldöntötték a meccset a Hawks javára.

A Minnesota az utolsó kilenc percben nyerte meg a meccset Calgaryban. A Wild még hátrányban volt a harmadik harmad felénél, de Ryan Suter és Jared Spurgeon révén másfél perc alatt fordított, egy perccel a vége előtt pedig Daniel Winnik által a két pontot is bebiztosította. A Flames a vereség mellett Jaromír Jágrt is elvesztette, aki sérülés miatt mindössze négy percet játszott.

A Vegas hosszabbítás után legyőzte a St.Louist és ezzel az NHL történetének első csapata lett, amely első hét meccsén hat győzelmet szerzett. A történelmi győzelemből a Malcolm Subban, Oscar Dansk kapuspáros 47 védéssel vette ki a részét, William Karlsson pedig egy gólpasszal és a győztes góllal, amelyet a hirtelen halál vége előtt szerzett 24 másodperccel. A Vegas a hónap elején hozta el a kapustehetséget, akinek bátyja a világ legjobban kereső hátvédje, és eddig kiválóan helytállt a sérült Fleury helyén, három mérkőzésen két gólt kapott átlagban, védési hatékonysága 93,6%. A harmadik harmadban egy védés után jelezte, hogy valami nincs rendben, ezután lekísérték a jégről. Vasárnap MRI-vizsgálatok várnak rá, egyelőre nem lehet pontosabbat tudni az állapotáról.