Mantha és Nosek történelmi gólokat lőttek

 

A Detroit és a Vegas csatára ütötte az NHL két új csarnokának első gólját.

Az NHL idei szezonjában két új csarnok is debütált: a Little Caesars Arena és a T-Mobile Arena. Előbbi a Detroit új otthona, utóbbi a liga legfiatalabb csapatának, a Vegasnak az új csarnoka. Mindkét helyszínen lejátszották az első meccset és mindkét helyszínen hazai játékos ütötte a csarnok első találatát, Detroitban Anthony Mantha, Vegasban Tomás Nosek.

Ezzel a két játékos illusztris társaságba került, hiszen kevesen mondhatják el magukról az NHL történetében, hogy egy új csarnok első találatát szerezték és mindössze egyetlen játékos van, aki kétszer is megtette ugyanezt. A kevés játékosból az egyetlen duplázót Andrej Kovalenko jelenti, aki 1996-ban az Ottawa, 1999-ben pedig a Carolina új csarnokában ütötte az első gólt.

Mantha és Nosek góljai kapcsán összeszedtük, hogy a az elmúlt 91 évben kik ütötték az első gólokat a csarnokok átadása után.

MADISON SQUARE GARDEN (NYR): Bill Cook, New York Rangers — 1926. november 16.

SCOTIABANK SADDLEDOME (CGY): Jari Kurri, Edmonton Oilers — 1983. október 15.

HONDA CENTER (ANA): Aaron Ward, Detroit Red Wings — 1993. október 8

SAP CENTER (SJ): Al MacInnis, Calgary Flames — 1993. október 14.

UNITED CENTER (CHI): Joe Murphy, Chicago Blackhawks — 1995. január 25.

SCOTTRADE CENTER (STL): Craig Johnson, St. Louis Blues — 1995. január 26.

TD GARDEN (BOS): Sandy Moger, Boston Bruins — 1995. október 7.

ROGERS ARENA (VAN): Steve Yzerman, Detroit Red Wings — 1995. október 9.

BELL CENTRE (MTL): Vincent Damphousse, Montreal Canadiens — 1996. március 16.

WELLS FARGO CENTER (PHI): Brad Smyth, Florida Panthers — 1996. október 5.

KEYBANK CENTER (BUF): Vjacseszlav Kozlov, Detroit Red Wings — 1996. október 12.

AMALIE ARENA (TB): Brian Bradley, Tampa Bay Lightning — 1996. október 20.

CANADIAN TIRE CENTRE (OTT): Andrej Kovalenko, Montreal Canadiens — 1996. január 17.

CAPITAL ONE ARENA (WSH): Steve Washburn, Florida Panthers — 1997. december 5.

BB&T CENTER (FLA): Jassen Cullimore, Tampa Bay Lightning — 1998. október 9.

BRIDGESTONE ARENA (NSH): Ray Whitney, Florida Panthers — 1998. október 10.

AIR CANADA CENTRE (TOR): Todd Warriner, Toronto Maple Leafs — 1999. február 20.

PEPSI CENTER (COL): Milan Hejduk, Colorado Avalanche — 1999. október 13.

STAPLES CENTER (LA): Anson Carter, Boston Bruins — 1999. október 20.

PNC ARENA (CAR): Andrej Kovalenko, Carolina Hurricanes — 1999. október 29.

NATIONWIDE ARENA (CBJ): Bruce Gardiner, Columbus Blue Jackets — 2000. október 7.

XCEL ENERGY CENTER (MIN): Peter White, Philadelphia Flyers — 2000. október 11.

AMERICAN AIRLINES CENTER (DAL): Cliff Ronning, Nashville Predators — 2001. október 5.

GILA RIVER ARENA (ARI): Scott Walker, Nashville Predators — 2003. december 27.

PRUDENTIAL CENTER (NJ): Andrej Meszáros, Ottawa Senators — 2007. október 28.

PPG PAINTS ARENA (PIT): Daniel Briere, Philadelphia Flyers — 2010. október 7.

BELL MTS PLACE (WPG): Mike Cammalleri, Montreal Canadiens  — 2011. október 9.

BARCLAYS CENTER (NYI): Artyom Anyiszimov, Chicago Blackhawks — 2015. október 9.

ROGERS PLACE (EDM): Patrick Maroon, Edmonton Oilers — 2016. október 12.

LITTLE CAESARS ARENA (DET): Anthony Mantha, Detroit Red Wings — 2017. október 5.

T-MOBILE ARENA (VGK): Tomás Nosek — 2017. október 10.

Utóbbi két találatot meg is mutatjuk.

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS ÉLŐ
U18 17:05 GEPVAS ÉLŐ
U20 17:20 ETOAVS ÉLŐ
U18 17:40 AVSSCC ÉLŐ
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE INFO
U18 19:00 SZDETO INFO
U20 19:00 UTEVAS INFO
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
   H I R D E T É S
Partnerünk