Ovecskin: két meccs, hét gól

Az orosz gólgyáros az első játéknap mesterhármasa után most négyet lőtt a Montrealnak. Először nyert a Pittsburgh, két meccs után hibátlan a Vegas.

Alekszandr Ovecskin és Jevgenyij Kuznyecov lesimázta a meccset a Montreal ellen.  A Capitals négyet ütött az első harmadban, úgy, hogy a 46. másodpercben már kettővel ment, a harmadik perc végén pedig hárommal. A vége 6-1 lett, Ovecskin négy gólt lőtt, Kuznyecov pedig négyet készített elő.

Vízilabdás eredmény és Toronto győzelem született az Air Canada Centerben. A Leafs már 5-1-re is vezetett az első harmad végén, de a Rangers a második játékrész végére kiegyenlített. A Leafs végül a harmadik harmadban újabb három gólt ütve szerezte meg a második győzelmét. A meccs legjobbja a vendégek szélsője Mats Zuccarello lett, aki egyéni legjobbját érte el négy ponttal.

Első meccsét játszotta a Devilsben az idei draft legelős választottja Nico Hischier. A svájci tini elől azonban ellopta a show-t Will Butcher és Cory Schneider. Az idei Hobey Baker-győztes hátvéd három találatot készített elő, a kapus pedig 40 coloradói próbálkozást hárított.

Colorado Avalanche v New Jersey Devils

A floridai állami rangadón a Panthers visszavágott a Tampának az egy nappal korábban elszenvedett idegenbeli vereségért. A Bolts már 2-0-ra és 3-2-re is vezetett, de a harmadik harmad elején a Florida két és fél perc alatt hármat ütött, amivel megfordította a meccset. A Nick Bjugstad, Jared McCann, Jevgenyij Dadonov hármas minden tagja egy-egy gólt és gólpasszt szerzett.

Két vereség után először nyert a Pittsburgh a szezonban, mégpedig a Stanley Kupa visszavágóján a Nashville ellen. A Pens győzelmét Matt Murray szállította, aki 26 védéssel shutoutot ért el. A harmadik harmadban, amikor már eldőlt a meccs, kicsit elszabadultak az indulatok, aminek köszönhetően a sporik 64 perc büntetést osztottak ki.

A Detroit szétlövések után győzni tudott Ottawában és ezzel meglepetésre a második mérkőzését is megnyerte a szezonban. A Canadian Tire Centreben az 58. percig nem született gól, ekkor viszont kettő is, Martin Frk találatára Dion Phaneuf válaszolt pillanatok alatt. A rávezetések egyetlen találatát Frans Nielsen ütötte az első körben.

A Buffalo új edzője, Phil Housley tovább vár az első győzelmére, a Sabres ugyanis a Montreal után az Islanderstől is vereséget szenvedett. A Brooklynban lejátszott meccsen az Isles már 4-0-ra is vezetett, így az is belefért, hogy az Islanders a végén kiengedjen. A hazaiaknál John Tavares és Casey Cizikas egyaránt duplázott és egy gólpasszt adott.

Végletekig izgalmas meccsen nyert büntetőlövések után a Carolina a Minnesota ellen. A Wild már 3-1-re is vezetett a PNC Arenaban, de másfél perccel a vége előtt már a hazaiaknál volt az előny. Itt azonban nem volt vége, három tizeddel a vége előtt Mikko Koivu mentette döntetlenre a meccset. A győztes büntetőt Jacob Slavin értékesítette a harmadik párban.

A St.Louis az első harmad derekán öt perc alatt hármat lőtt a Dallasnak, amivel el is döntötte a meccset. A folytatásban hiába nyerte a Stars a 32-14-re a kapura lövéseket, esélye sem volt a remek napot kifogó Jake Allen ellen. A Bluesban Jaden Schwartz egy assziszt mellett győztes gólt szerzett.

A Chicago a Pittsburgh után a Columbuson lépett át könnyedén és nyert 5-1-re. Corey Crawford 32 lövést védett, a Kane, Toews, Saad hármas pedig egyaránt egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe.

Hatalmas meglepetésre két meccs után két győzelemmel áll a Vegas. A Knights ezúttal az Arizonát győzte le hosszabbítás után, a nyerőember természetesen ismét James Neal volt. Nate Schmidt 72 másodperccel a vége előtt harcolta ki a hosszabbítást, ahol a veterán szélső szerezte a plusz pontot jelentő találatot. Marc-André Fleury nemkülönben brillírozik, 28 lövésből 27-et védett, ami 96,4%. A szezon első két meccsén 74 lövésből két gólt engedélyezett (97,3%).

A szezont kaliforniai túrával indító Philadelphia hosszabbítás után győzött Anaheimben. A Flyers kétszer vezetett a meccsen, a Ducks kétszer egyenlített, de Wayne Simmonds ráadásban lőtt gólja után erre már nem volt lehetősége.

Kétgólos hátrányból nyert a Calgary a Winnipeg ellen. A Jets a második harmad közepén még 3-1-re vezetett, de a Flames itt feltámadt és tíz perc alatt négyet vágott.  A vége 6-3 lett, T.J. Brodie és Johnny Gaudreau egyaránt négy pontot szerzett. A Flamesben még nem lépett jégre Jaromír Jágr, akinek a bemutatkozása kedd hajnalban várható az Anaheim ellen.

Győzelemmel kezdte az új szezont a Vancouver frissen kinevezett edzője Travis Green. A Canucks a duplázó Bo Horvat és a 33 lövést hárító Jacob Markström vezetésével nyert a sokkal jobb erőkből álló Edmonton ellen. A Canucks három év után nyert ismét az Oilers ellen a rendes játékidőben.

Florida mellett Kaliforniában is állami rangadót rendeztek, ahol a San Jose fogadta a Los Angelest. A Kings esélyt sem adott vendéglátójának, könnyedén szerezte meg a két pontot. Jonathan Quick 24 lövést védett, a kapitány Anze Kopitar egy gólt készített elő, kettőt pedig maga jegyzett, közte a győztes találatot.