Háromgólos hátrányból nyert a San Jose

A Sharks büntetőkkel verte az Arizonát. Az Edmonton megállíthatatlan, először nyert a Detroit és a Columbus, továbbra is pont nélkül a Montreal.

Az Arizona a 10. percben már 3-0-ra vezetett a Sharks ellen, mégis vesztesen hagyta el a Gila River Arenát. A San Jose a meccs felénél érte utol az ellenfelét, amikor Kevin Labanc góljával 4-4-re módosította az eredményt. A meccs második felében és a ráadásban nem született gól, jöhettek a büntetők, az ötödik körben Tim Heed gólja döntött a San Jose javára.

tim heed

A New Jersey visszavágott a Rangersnek a néhány nappal ezelőtti hosszabbításos vereségért. A Devils 2-1-re nyert, a győztes gólt öt perccel a vége előtt az új fiú Drew Stafford ütötte.

A Devilshez hasonlóan 2-1-re nyert a Minnesota is, amely harmadik meccsén harmadik győzelmét aratta. A Wild áldozata a Colorado volt, a győztes gólt Matt Dumba szerezte a második harmad elején emberelőnyből.

A Detroit 5-1-re kiütötte a Bostont, ezzel megszerezte első sikerét az előszezonban. A Bruins hiába fordult előnnyel a második harmadra, a Red Wings ebben a játékrészben tíz perc alatt négyet ütött. A meccs legjobbja a Frans Nielsen, Martin Frk páros volt, mindkét játékos duplázott és egy-egy gólt is előkészített.

5-1-re nyert az Ottawa is, amely a továbbra is siker nélkül álló Montrealon gázolt állt. Logan Brown két gól mellett adott egy gólpasszt, Craig Anderson pedig 25 lövést védett.

Két nap alatt kétszer verte a Toronto a Buffalót. A Leafs a hazai 3-0 után most 3-1-re nyert vendéggént. Kasperi Kapanen egy gólpassz mellett győztes gólt ütött a harmadik harmad első percében.

Nem okozott gondot a Carolinának a Washington legyőzése. A Hurricanes könnyedén nyert 4-1-re az amerikai fővárosban az egy-egy góllal és gólpasszal záró Trevor Carrick, Justin Faulk páros vezetésével.

A hazai jégen játszó St. Louis gólt sem tudott ütni a Dallasnak, a Stars kapujában Kari Lehtonen 21 védéssel ért el shutoutot. A finn hálóőr mellett a győztes gólt szerző és egy gólt előkészítő Dan Hamhuist kell kiemelni.

A Columbus 3-2 nyert Chicagóban és ezzel első győzelmét szerezte az előszezonban. A meccs a második harmad elején dőlt el, amikor a Jackets Lukas Sedlak és Oliver Bjorkstrand révén 28 másodperc alatt kétszer köszönt be.

Ötödik meccsét nyerte az Edmonton, amely továbbra is 100%-os. Az Oilers ezúttal a Winnipeget gázolta el 6-2-re hazai pályán a Jesse Puljujarvi, Brad Malone, Connor McDavid trió vezetésével. A három játékos öt gólt ütött és összesen 11 pontot tett a közösbe.