Győzelemmel és magyar pontokkal debütált a Capitals-farm

A bécsiek Erste ligás csapata nyert a címvédő DVTK Jegesmedvék otthonában. A DAB is vereséget szenvedett, a magyar csapatok közül egyedül az UTE nyert.

Dunaújvárosi Acélbikák?Junoszty Minszk 3-7

A DAB hektikus mérkőzést játszott a tavaly még BL-résztvevő fehérorosz együttessel. Mint az a klub beszámolójából kiderült, remekül kezdett a magyar csapat, a 33. percben Novotny, Nageler és Silló góljaival 3-0-ra vezetett. Ezután hatalmas fordulat következett, a minszkiek még a második harmad vége előtt egyenlítettek, a záró húsz percben pedig újabb 4 találatot szereztek. A DAB 7-3-as vereséget szenvedett, a pénteki pihenőnap után szombaton egy nem könnyebb ellenfél, a szintén BL-rutinnal rendelkező HC Kosice vár Azariékra.

David Musial (vezetőedző, DAB): Úgy érzem, hogy a végeredmény egy kicsit nagyobb arányú, mint amekkora különbség volt a mérkőzésen. Az első két harmadban hihetetlenül jól játszottunk, három góllal is vezetni tudtunk egy nagyon erős csapat ellen. Az emberhátrányok aztán sajnos megbosszulták magukat, de így is büszke vagyok a fiúkra, bátran játszottak, betartották a taktikát. Most egy nap pihenő következik, aztán talán egy még erősebb ellenfél, a Kassa. Szeretném, ha ugyanolyan elszántságot látnék, mint a mai napon. Az pedig már most megkérdőjelezhetetlen, hogy rengeteg tapasztalattal fogunk gazdagodni a torna végére!

Skalica?UTE 2-3

Az UTE a szlovák másodosztályban legutóbb döntős szakolcaiak otthonában játszott. A magyar csapat góljait Benk, Dósa és Kiss D. lőtte, utóbbi találatával már 3-1-re vezettük, majd a második harmad végén egy gólra felzárkóztak a szlovákok. Több gól nem született, így az újpestiek 3-2-re megnyerték szezonbeli első felkészülési mérkőzésüket.

DVTK Jegesmedvék?Vienna Capitals II 2-4

Bemutatkozott az Erste Ligának a Vienna Capitals farmcsapata, és a bécsi fiatalok alaposan meglepték a háromszoros bajnok DVTK Jegesmedvéket. Igazi fekete ló érkezett csütörtök este a népkerti jégcsarnokba, hiszen a Vienna Capitals második csapatáról semmiféle előzetes információja nem volt a szurkolóknak, mindenki csak tippelni tudott, mire is lehetnek képesek. A Jegesmedvéknél hiányzott az első felkészülési meccsen remekül játszó Lukacevic, a kapuban pedig Kiss kezdett. A miskolci csatárok gyorsan bemutatkoztak Zimmenmann kapusnak, majd egy 4 a 3 elleni emberelőnyt tékozoltak el a hazaiak. Egyértelműen a Jegesmedvék diktálták a tempót, a vendégek be is szorultak saját térfelükre. A 6. percben ők kerültek előnybe, de mindössze egy kapura veszélyes lövést írhattunk fel a nevük mellé. Ezt követően egyoldalú játék folyt a jégen, a bécsi fiatalok erejét felemésztette a védekezés, igaz azt elég masszívan tették, a támadásokra már kevés módjuk volt. A Capitals a második fórjával sem tudott mit kezdeni, ám a 17. percben ? eléggé váratlanul ? mégis megszerezték a vezetést: a tavaly, az EBEL-ben már 27 meccset lehúzó Wukovits oldalról talált be a miskolci kapuba (0-1). A gól felpaprikázta a hazaiakat, akik hirtelen egy sebességi fokozattal feljebb kapcsoltak, így az alig 17 éves bécsi kapusnak bő két perc alatt négy komoly védést is be kellett mutatnia, de ezzel ki is húzták a játékrész végéig.

MISVIC2

Fotó: dvtk.eu

A második harmad gyors miskolci góllal kezdődött, miután a 23. percben Vas egy lecsorgó korongot fonákkal emelt közelről a kapu bal oldalába (1-1). Ezt követően a korábbinál kiegyenlítettebb játék alakult ki, és bár továbbra is a hazaiak támadtak többet, ám a bécsiek láthatóan kezdték levetkőzni a kezdeti megilletődöttségüket. Mindkét oldalon volt dolga a kapusoknak, sőt a 31. percben megérkezett az első komolyabb bunyó is. Az ebből kapott előnyt fél perc alatt használták ki a Jegesmedvék: Albert fonák lövése talált utat a bécsi kapuba (2-1). Továbbra is lüktető játék folyt a jégen, sok lövéssel, de a kapusokra nem lehetett panasz. A játékrész egy kimaradt hazai előnnyel zárult.

A harmadik harmad első percei Zimmermann kapusról szóltak, több remek védés után Galanisz közeli lövését nagy bravúrral hárította. A bécsiek a 44. percben egy előny révén szabadultak ki a szorításból, sőt ebből ? 20 másodperc alatt ? egyenlítettek is: Pelz lövésébe ért bele Szabad Kevin a kapu előtt, és a korong védhetetlenül vágódott a hálóba (2-2). A 48. percben újabb vendégfór és -gól, ezúttal 13 másodperc alatt váltották azt gólra, miután Wukovits közelről kotorta be a korongot (2-3). A hazaiak nem igazán tudtak ritmust váltani, és bár mentek előre becsülettel, láthatóan akadozott a gépezet. Az 56. percben érkezett a kegyelemdöfés: Schlöpl középtávoli lövése a lábak között elsuhanva a kapuban kötött ki (2-4). E gólnál Szabad adta a passzt. Az utolsó percekben az eredmény nem változott, így a Capitals farmcsapata megtréfálta a MOL Liga háromszoros bajnokát.

DVTK Jegesmedvék?Vienna Capitals II 2-4 (0-1, 2-0, 0-3)

Miskolci jégcsarnok 760 néző
Vezette: Halassy, Kincses, Vincze, Kormos
Gól: Vas, Albert ill., Wukovits 2, Szabad K., Schlöpl
Kiállítás: 16 perc illetve 24 perc
DVTK Jegesmedvék: Kiss ? Gőz, Rusk, Rautanen, Köllő, Galanisz, Kulmala, Szopos, Pavuk, Karda, Laczkó, Láda, Ritó, Tóth, Albert, Vas, Leppanen, Vojtkó, Miskolczi, Adorján (k). Edző: Mikael Tisell.
Vienna Capitals II: Zimmermann ? Piff, Leitner, Maxa, Wukovits, Szabad, Schlöpl, Bolterle, Pelz, Artner, Schönmetter, Oscadal, Rohm, Krackovic, Karitnip, Maxa, Wolf, Sanisch, Thalhammer, Weperer(k). Edző: Christian Dolezal.

Mikael Tisell (vezetőedző, DVTK Jegesmedvék): “A mai mérkőzésen 40 percig jobbak voltunk az ellenfélnél. A harmadik harmadban volt pár rossz cserénk, felesleges kiállításunk, és ebből a bécsiek gólokat lőttek. Emiatt a játékosok bepánikoltak, jöttek a rossz passzok, az elveszített párharcok. Az ellenféltől azt kaptuk, amit előzetesen vártunk: keményen hajtottak, megküzdöttek minden korongért. Az első két harmadban meg legalább két gólt kellett volna ütnünk, a helyzeteink azonban kimaradtak, az ellenfél pedig büntetett. Élesebbnek kell lennünk, 60 percig kell
koncentrálnunk, mert különben ilyen kellemetlen meglepetések érnek bennünket, mint most.”

Christian Dolezal (vezetőedző, Vienna Capitals II): “Mindössze egy hete tudunk ezzel a kerettel edzeni, így amit láttam, azzal elégedett voltam. Nagyon jól küzdöttünk, tényleg kiharcoltuk ezt a győzelmet. Ma azonban nem az eredmény volt a lényeges, hanem, hogy ezek a fiatalok játékosok valóban kemény meccset játszottak, amihez korábban a nagy részük még nem volt hozzászokva. A keretünk még nem teljes, várhatóan érkeznek még játékosok, akikkel remélem erősebbek leszünk. Holnap Fehérváron játszunk, meglátjuk ott milyen teljesítményre leszünk képesek.”