Argentína?Magyarország 5-4

Többször megnyerte és többször elvesztette a kiesés elkerüléséért játszott fordulatos meccset a magyar válogatott. Végül büntetőkkel maradtunk alul.

Az argentinokkal játszotta a magyar görhoki-válogatott a vb első mérkőzését, és bár 6-1-re nyertek Kiss Ákosék, nem indult könnyen az a meccs, a jó képességű ellenfél nem volt alárendelt szerepben. A szombati mérkőzés tétje nagyon nagy volt. Aki veszít, az kiesik a d1-ből, és két év múlva csak akkor játszhat újra a világbajnokságon, ha a selejtezőből vissza tud kerülni. Intő jel, hogy Ausztriának ez nem sikerült, Lettország jött a vb-re az európai selejtezőből.

Jól indult a mérkőzés, az első félidőben kiegyenlített erők küzdöttek, de Fekecs Norbert ismét szemfüles góllal szerzett vezetést, majd Szappanos Dávid parádés átadását Rafaj Attila nem különb módon értékesítette. 2-0-ra vezettünk, de nem dőlhettünk hátra.

Sajnos megtettük. Egy szerencsétlen kiállításból szépítettek az argentinok, ettől megijedtünk, így másfél perc alatt kaptunk hármat, pillanatok alatt 3-2 volt oda. Idő kért Hoffmann Attila szövetségi kapitány, és ez jót tett. Újra inline-ozni kezdett a magyar válogatott, és egy csodaszép háromszögelés végén Szappanos Dávid egyenlített, még a harmadik harmadban. Revák Zoltán és Rafaj Attila volt a játszótárs ennél a találatnál. Az óvatos hokival telő utolsó játékrészben öt perccel a vége előtt a dél-amerikaiak találtak egy gólt, távoli lövésük a jobb felsőben landolt. Nem esett kétségbe a magyar csapat, azonnal ritmust váltott, kapujához szegezte a riválist. A végén a kapust is levittük, 5 a 4 ellen támadtunk, és az utolsó percben Kiss Ákos kapu mögött visszatett korongját Feil Arnold vágta a léc alá. 55 másodperccel a vége előtt egyenlítettünk. Még egy ziccerünk volt a rendes játékidő vége előtt, de maradt a 4-4, jött az ötperces hosszabbítás.

Ebben mi voltunk az aktívabbak, az igaza nagy lehetőségek ismét a végére maradt, az utolsó pillanatokban kétszer is lezárhatta volna a meccset a magyar csapat, de nem sikerült, a döntés a büntetőkre maradt. Sajnos nálunk Rafaj, Galló V. és Kiss Á. is kihasználatlanul hagyta a maga rávezetését, míg argentin részről az első kísérlet bement, Haiek találatával 5-4-re nyert Argentína. Ők tehát bennmaradtak a divízió 1-ben, Magyarország a 14. helyen zárt, így kiesett, és selejtezőre kényszerül a legközelebbi vb előtt.

Az A csoport kiesési rangadóján Németország 8-5-re legyőzte Horvátországot, az újonc tehát egyből visszatért a divízió 1-be.

Gallo HUNARG inline

Fotó: iihf.com

A magyar inline-válogatott kerete a pozsonyi divízió 1-es vb-re:

Kapusok: Duschek Dávid, Garbacz Máté
Hátvédek: Kukucska Balázs, Lencsés Tamás, Mach Márton, Orbán Attila, Pozsár Márk, Revák Zoltán, Sándor Szilárd
Csatárok: Feil Arnold, Fekecs Norbert, Galló Vilmos, Németh Árpád, Peterdi Imre, Kiss Ákos, Rafaj Attila, Szappanos Dávid

2017. július 1., szombat, 12:00 Magyarország?Argentína 4-5 büntetőkkel

A pozsonyi világbajnokságra a napijegyek 2, illetve 4 euróba kerülnek. A vb minden mérkőzését meg lehet nézni az interneten. A centerpályán lejátszott meccseket, tehát az elit összes összecsapását, valamint a divízió 1 bronzmérkőzését és döntőjét a nemzetközi szövetség honlapjáról elindulva tekinthetik meg.

A másodosztály küzdelmeit a Fanseat közvetíti a saját honlapján. Bár ez fizetős szolgáltatás, amelynek a díja 7,99 euró havonta, lehetőség van ingyenes teszthónapra, ez pedig bőven lefedi a világbajnokság egyhetes időszakát.