Nico Hischier bejelentkezett az 1/1-es helyre

A 18 éves svájci center új dimenziót adott a komplex játékos fogalmának: kapusként is brillírozott.

Az eset a poprádi U-18-as világbajnokságon történt, ahol Svájc Kanadával játszott. A helvétek sokáig igen jól tartották magukat, két harmad után csak 3-2-re vezettek a juharlevelesek, négy perccel a vége előtt pedig 5-3 volt az állás. Ez volt az a momentum, amikor a svájci szövetségi kapitány lehozta a kapust.

Kanadát persze így sem volt könnyű megállítani, számtalanszor eljutottak az üres kapuhoz, egyik alkalommal Nico Hischier nem mindennapi mozdulattal hárított.

Mindez azonban kevés volt a boldogsághoz, a kanadaiak végül betaláltak az üresen maradt kapuba és még egy hetedik gólt is berámoltak a végén, így 7-3-ra nyertek. Hischier a junior világbajnokságon robbant be, ezt követően minden jelentősebb szakértőnél második helyre került a 2017-es draftlistán a kanadai Patrick Nolan mögött, aki egyébként Rich Chernomaz szövetségi kapitányunk unokaöccse. A svájci a QMJHL-es Halifax Moosehead játékosa, 57 meccsen 38 gólt és 48 gólpasszt adott, amihez a rájátszás hat meccsén hét további pontot rakott hozzá. Nehéz az összevetés Nolannel, hiszen a kanadai játékos az idény jelentős részében sérült volt, 33 meccsen 46 pontot hozott össze. Tavaly végig játszott, 72 meccsen 102 pontot termelt, a rájátszásban 21 meccs jutott nekik, ezeken 30 pontot hozott össze, meg is nyerte a WHL-t a Brandon Wheat Kinggel. Nolan jobb fizikai adottságokkal rendelkezik, 191 centi magas és 90 kiló, Hischier 184 centi és 79 kiló. Érdekesség, hogy akárcsak egy évvel korábban Auston Matthews, Nolan is csak pár nappal maradt le a draftról, előbbi szeptember 17-én, utóbbi szeptember 19-én született, a választhatósághoz szeptember 15. volt a határidő.

VB 12:30 HUNROM VÉGE
VB 16:00 JPNKOR INFO
VB 19:30 SLOITA INFO
VB 16:00 ITAKOR