Gödörben a Washington és a Minnesota

A keleti és a nyugati első is leadta biztos előnyét az elmúlt két hétben. A Rangers és a Sharks kapitánya duplázott.

A nyugati első Minnesota rommá lőtte Corey Crawford kapuját, pontosan kétszer annyiszor célzott (44:22), mégis pont nélkül távozott a szeles városból. Crawford mellett Patrick Kane és Artyemij Panarin emelkedett ki, mindkét játékos egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe. A Chicago a sikerrel egy pontra csökkentette hátrányát Wilddal szemben, amely nemrégiben még kilencpontos előnyben volt úgy, hogy négy meccsel kevesebbet játszott.

Nemcsak a Minnesota, de a ligaelső Washington is komolyabb hullámvölgybe került, már csak egy pont az előnye a Pittsburghgel szemben. A fővárosiak zsinórban negyedszer kaptak ki, most Anaheimben, ráadásul Alekszandr Ovecskin egymás után a tizedik meccsén sem talált a kapuba, ami pályafutása legrosszabb időszakát jelenti. A Ducks ellenben parádézott, a második harmad derekán öt perc alatt hármat ütött, amivel eldöntötte a meccset. A Ryan Getzlaf, Corey Perry, Ryan Kesler trió összesen négy góllal és kilenc ponttal zárt.

Négy alapembere nélkül is sima háromgólos győzelmet aratott a Rangers Detroitban. Az Original Six-rangadón Antti Raanta 23 lövést fogott, a New York-iak kapitánya, Ryan McDonagh pedig két gólt szerzett, az elsőt emberhátrányból. A Rangers 25. alkalommal győzött vendégként, ezzel magasan vezeti az NHL idevonatkozó tabelláját.

mcdonagh

Az utolsó hat percben négyet ütött a Montreal Edmontonban, ez pedig elég volt a győzelemhez. A hajrában Paul Byron és Max Pacioretty is duplázott, sőt Byron még egy gólpasszt is adott. Az Oilers zsinórban harmadik vereségét gyűjtötte be, a Habs ellenben az utolsó nyolc meccséből a hetediket nyerte.

A San Jose csak az első harmad közepéig adott esélyt a Dallasnak, a Sharks a folytatásban hengerelt és könnyed, négygólos győzelmet aratott a Stars felett. A kapitány Joe Pavelski duplázott, míg a vasak között Aaron Dell 29 lövést fogott és továbbra is őrzi hazai veretlenségét ebben a szezonban.