A Washington tovább javította a rekordját

Laine megelőzte Matthewst, Werenski pedig beállított egy csúcsot.

Megállíthatatlan a Washington hazai jégen, Barry Trotz legénysége egymás után a 14. meccsét nyerte a Verizon Centerben. A Capitals soros áldozata a Flyers volt, hosszabbítás után. Az 1-1-es rendes játékidő után a sorozat folytatásáról Nicklas Backstrom gondoskodott, aki emberelőnyben talált be másfél perccel a dudaszó előtt.

A Winnipeg féltucatot ütve elgázolta a Coloradót. A végig egyoldalú meccsen Nikolaj Ehlers és Blake Wheeler három pontot, Patrik Laine kettőt tett a közösbe, Connor Hellebuyck pedig 15 másodpercre volt csak a shutouttól. A finn csodagyerek 32. gólját ütötte a szezonban, amivel élre állt az újoncok között, megelőzve Auston Matthewst.

A Chicago kétszer is két góllal vezetett a Nashville-ben, mégis csak a mérkőzés legvégén tudta döntésre vinni a meccset. 3-3 után 65 másodperccel a vége előtt Brian Campbell ütötte a győztes gólt, ami után fél perccel Patrick Kane egy üres kapus találattal biztosította be a győzelmet. A Blackhawks egymás után hetedik győzelmét szerezte.

Fordított utat jár a Rangers és a Canadiens. A Montreal simán győzött a Gardenben és ezzel egymás után ötödször gyűjtötte be a két pontot, a Parkőrök ellenben zsinórban negyedik hazai vereségüket szenvedték el. A vendégek legjobbja a két gólt előkészítő Max Pacioretty és a 26 lövést hárító Carey Price volt.

Akárcsak a Montreal, nem lassít az edzőváltáson átesett Boston sem, amely tíz meccsből a nyolcadikat nyerte Bruce Cassidy irányítása alatt. A Bruins soros ellenfele ezúttal a New Jersey volt, hazai pályán. A Bruins kétszer szerezte meg a vezetést, a Devils kétszer egyenlített, de a harmadik harmad közepén Ryan Spooner góljára már nem volt válaszuk a vendégeknek.

A játéknap egyetlen szétlövését a Buffalo?Tampa Bay csata hozta, ahol végül a vendégek kapták a plusz pontot. A gólszegény meccsen a Sabres az első harmad legvégén, a Bolts a második harmad legelején talált be, több gól azonban nem született. A rávezetéseket végül Nyikita Kucserov döntötte el, aki egészen elképesztő módon verte át Robin Lehnert.

Szoros meccsen győzte le az Ottawa a Columbust. A Canadian Tire Centreben a Jackets a meccs elején és végén szerzett gólja keretbe foglalta a Senators három találatát. A Szenátorok győztes találatát Zack Smith ütötte emberhátrányból, akinek ez volt a negyedik ilyen találata a szezonban és ezzel a liga legjobbja ebben a kategóriában. A vendégek csak annak örülhetnek, hogy Zach Werenski megszerezte idei 39. pontját amivel beállította Rick Nash újonc rekordját.

werenski2

Alig több mint egy perccel a befejezés előtt dőlt el a gólszegény Florida?Dallas parti. Az első harmad gólváltását követően az utolsó előtti percig a kapusok mindent hárítottak, 67 másodperccel a befejezés előtt azonban John Klingberg lövése utat talált, ami kettő pontot jelentett a Starsnak. A Dallas másfél hónap után nyert ismét idegenben meccset.

Connor McDavid és Adam Larsson két-két pontja vitte győzelemre az Edmontont a Detroit ellen. Az egygólos siker ellenére az Oilers végig irányította a meccset, folyamatosan vezetett egy vagy két góllal és végül magabiztosan győzött. Az Edmontonra most az alapszakasz legfontosabb időszaka vár. A Detroit elleni találkozóval együtt most zsinórban nyolc meccset, sőt a következő 14-ből 12-őt hazai jégen játszik, így minden adva van ahhoz, hogy a legjobb pozíciót harcolja ki a rájátszás kezdetére.

A Vancouver a három gólpasszt kiosztó Bo Horvat és a 41 lövést hárító Ryan Miller kettősnek köszönhetően nyeri tudott Los Angelesben és ezzel négy elvesztett meccs után győzött ismét. A Canucks már négy góllal vezetett a meccs felénél, majd kényelmesen hátradőlt. A Kings erőre kapott, másfél perccel a befejezés előtt minimálisra csökkentette a különbséget, de az egyenlítő gólt már nem tudta megszerezni.