Montreali mészárlás

A Canadiens tíz góljából Pacioretty négyet vállalt. Schenn triplázott a Flyersben, csúnyán elrontották Iginla és Neil jubileumát.

Az NHL legjobb formában lévő csapata a Philadlephia, amely közel 15 év után szerzett ismét nyolc győzelmet zsinórban. A Flyers soros áldozata a Dallas volt, amit Brayden Schenn parádés emberelőnyös játéknak köszönhetően győzött le. A center összesen három gólt szerzett fórban, a másodikat négy perccel a vége előtt amivel csapata egyenlített, a harmadikat pedig másfél perccel később, amivel csapata először vezetett a mérkőzésen. A végeredményt Jakub Voracek állította be egy üres kapus találattal.

Döntő volt az emberelőnyös játék Los Angelesben is ahol az Ottawa volt a vendég. Mindkét csapat négy-négy alkalommal került létszámfölénybe, de amíg a Kings hármat kihasznált addig a Senators egyet sem. A hazaiak kapujában Peter Budaj 19 lövést fogott és még egy gólpasszt is adott. A vendégeknél Chris Neil ünnepét csúnyán elrontották, a kőkemény csatár lett a liga 46. játékosa, aki egy csapatban ezredik meccsét játszotta.

A létszámfölényes játék jelentette a különbség délkeleten is a Tampa Bay?Pittsburgh meccsen is. A Bolts hiába vezetett már 3-1-re a Pens zsinórban három emberelőnyös gólt szerzett, kettőt Malkin, egyet pedig a korábban is eredményes Crosby. A két zseni mellett Kessel és Letang három-három találatot készített elő.

A két kapus közötti különbség döntött Bostonban a Bruins?Leafs Original Six-meccsen. A hazaiak hiába támadtak többet és nyerték a kapura lövéseket 33:20 arányban, a Boston kapujában Tuukka Rask csak 84%-kal védett, míg a vendégeknél Frederik Andersen viszont 97%-kal. A Toronto hálóőre ezzel a sikerrel továbbra is hibátlan a Boston ellen, karrierje mind a hat meccsét megnyerte a Mackók ellen.

Rommá verte a Montreal a Coloradót, a Habs egy tízessel küldte haza a denveri csapatot. A Canadiens már a kilencedik percben öttel ment és féltucat góllal zárta az első harmadot közel 25 év után. A mészárlásból a Habs kapitánya, Max Pacioretty öt ponttal, közte négy góllal vette ki a részét, Tomas Plekanec pedig négy találatot készített elő. A vereségnek azonnal lett is következménye. A vendégeknél az 1500. meccsét játszó Jarome Iginla kérte a Colorado vezetőségét, hogy cseréljék el kupaesélyes csapathoz, hadd próbálja megszerezni első bajnoki gyűrűjét.

pacioretty

Első hazai győzelmének örülhetett a Florida két hete kinevezett edzője, Tom Rowe. A Panthers a Vancouver ellen szerezte meg az első sikerét, a gólt és gólpasszt elérő Aleksander Barkov, Derek MacKenzie párosnak, valamint a 37 lövést hárító Roberto Luongónak köszönhetően. A Panthers négy vereség után gyűjtötte be ismét a pontokat.

Az utolsó harmadban dőlt el a Blue Jackets?Islanders találkozó. 40 percig döntetlen volt az állás, de az utolsó harmadban a Columbus négyet rámolt be New York-i ellenfelének. A zsinórban hatodik sikerét jegyző ohiói csapatban Cam Atkinson, Seth Jones és Jack Johnson is góllal és gólpasszal zárta az összecsapást.

Két rossz formában lévő csapat találkozott Glendale-ben, a Coyotes utolsó hat meccsét elvesztette, míg a Predators az utolsó ötből négyet bukott el. A gödörből az Arizona indult el felfelé, amely Mike Smith parádés estéjének köszönhetően győzött. A Coyotes hálóőre összesen 44 védéssel járult hozzá a kettő pont megszerezéséhez. A 34 éves kapus mellett Brendan Perlinit kell megemlíteni, aki első gólját ütötte az NHL-ben.

Hat gólt ütve ünnepelte zsinórban hatodik győzelmét a Calgary a Winnipeg ellen. A Flames a második harmadban döntötte el a meccset, amikor is a duplázó Dougie Hamilton és a három gólpasszt kiosztó Matthew Tkachuk vezetésével négyszer köszönt be. A Calgary a győzelemmel átvette a vezetést a Pacific csoportban, egy-egy ponttal előzi meg a San Jose, Anaheim, Edmonton hármast, de több mérkőzést játszott ellenfeleinél.

Két vereség után győzött ismét a San Jose, a Carolinát kapta el hazai jégen. A csapatok nagyon bekezdtek a mérkőzés elején, a 12. másodpercben már 1-0-ra, három perc elteltével már 2-1-re vezetett a Sharks. A Canes még egyszer egyenlíteni tudott, de a második harmad derekán két perc alatt kettőt kapott, onnan már nem tudott visszajönni. Az ex-fehérvári Derek Ryan még szépített ugyan, de az utolsó 16 percet kihúzta a San Jose.