Maratoni büntetőzés döntött Anaheimben

Az Islanders a 14. körben szerezte meg a pluszpontot. Jubileumi gólt ütött Backes, ismét kikapott a Montreal.

Az Islanders szétlövésekkel győzött Anaheimben, ezzel először nyert idegenben ebben a szezonban. A meccsen egyszer-egyszer vezetett a Ducks és az Islanders, 2-2 után azonban már nem változott az eredmény, így jöhetett a hosszabbítás, majd a büntetőpárbaj. A Ducks a 4., a 6., a 8. és a 12. körben is betalált, de az Islanders minden esetben egyenlíteni tudott. A döntést a 14. pár hozta el, amikor Kevin Bieksa hibázott, Nick Leddy nem.

leddy

A Blues kétszer is hátrányban volt Bostonban, ennek ellenére győztesen távozott, és ezzel egymás után a negyedik sikerét szerezte. 2-1-es hazai vezetés után a St. Louis bő két perc alatt fordított a második harmadban, a hajrában pedig egy üres kapus góllal a győzelmet is bebiztosította. A Bruins csak annak örülhet, hogy David Backes révén megszületett a franchise 20 000. gólja.

A Carolina győzött a Leafs otthonában, ezzel egymás után ötödször gyűjtötte be a pontokat. A Hurricanes korán hátrányba került, de a 25 védéssel záró Cam Ward utána lehúzta a rolót, majd Jeff Skinner előnyből, Viktor Stalberg hátrányból betalált. Auston Matthews az utolsó 12 meccsén nem talált a kapuba.

Erősen megtorpant a szezont szenzációsan kezdő Montreal, amely utolsó öt meccséből a negyediket bukta. A Canadiens javíthatott volna hazai pályán, háromszor is előnybe került az Ottawa ellen, mégis pont nélkül maradt. A Senators a harmadik harmad elején két és fél perc alatt fordított, onnan már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. A vendégeknél Mark Stone és Mike Hoffman egyaránt góllal és két gólpasszal zárta a meccset.

Steve Mason nagy napját hozta Sunrise-ban a Panthers?Flyers meccs. A Philly kapusa 38 lövést fogott, és kevesebb, mint két perc hiányzott számára a shutouthoz. Mason mellett az emberelőnyös egység tett ki magáért, amely mindkét fórt értékesítette.