Így még soha nem kapott ki a Canadiens

Ez történt az NHL-ben a negyedik héten.

November 1.

Rangers?Blues 5-0
Henrik Lundqvist 60. alkalommal védett hibátlanul. Ezzel az európai kapusok örökranglistáján feljött a második helyre, megelőzve Jevgenyij Nabokovot. A tabella élén Dominik Hasek áll 81. shutouttal.

Jimmy Vesey pályafutása első tíz meccsén hat gólt szerzett. A Rangersben utoljára Szergej Nyemcsinov indított ilyen formában, 25 évvel ezelőtt, az 1991/92-es szezonban.

Islanders?Lightning 1-6
Nyikita Kucserov egy hét alatt másodszor szerzett négy pontot, az orosz játékos a Toronto (1+3) után az Islanders (2+2) szurkolóit szomorította el. Két négypontos meccset ilyen rövid idő alatt még nem produkált Tampa-játékos. A korábbi rekorder Steven Stamkos volt, aki 14 nap különbséggel ért el négy pontot még 2013 októberében.

Panthers?Bruins 0-1
Brad Marchand pályafutása negyedik sikeres büntetőjét értékesítette, amivel a franchise ranglistáján a legelőkelőbb helyre lépett, megelőzve Woody Dumartot.

Négy büntetővel Marchand az aktív játékosok között is első, megelőzve a Marian Hossa, Patrick Marleau, Eric Staal, Chris Stewart négyest.

marchand

Senators?Panthers 2-1
Kyle Turris hatodik gólját ütötte alapszakaszmeccs hosszabbításában. Ezzel a második helyen áll az Ottawa történetében a hétgólos Mike Fisher mögött.

Maple Leafs?Oilers 3-2
Nazem Kadri a ráadás 12. másodpercében döntötte el a meccset. 21 éve nem szerzett torontói játékos ilyen gyorsan gólt a hosszabbításban, 1995. december 30-án Mats Sundinnak hat másodpercre volt szüksége a St. Louis ellen.

Avalanche?Predators 1-5
Craig Smith kilencedik alkalommal duplázott idegenben, ezzel befogta a listavezető David Legwandot a házi ranglistán.

November 2.

Ducks?Penguins 1-5
A Pittsburgh-center Matt Cullen 40. születésnapján szerzett gólt. Az NHL történetében nem volt idősebb játékos, aki születése napján a kapuba talált, Cullent megelőzően is csak egy, aki 40 évesen gólt lőtt. Mark Recchi 2008. február 1-jén az Atlanta tagjaként vette be a Buffalo kapuját a szétlövésben 5-4-re megnyert mérkőzésen.

Canadiens?Canucks 3-0
Carey Price 42 védéssel ért el shutoutot. A Habs kapusa alapszakaszmeccsen még nem fogott ennyi lövést, amikor hibátlanul védett.

Minimum 42 hárítással montreali hálóőr 16 éve nem szerzett shutoutot. 2002. november 7-én Jose Theodore az Islanderst nullázta le éppen ennyi védéssel.

Flyers?Red Wings 4-3
A Philly zsinórban 12. hazai alapszakaszmeccsét nyerte a Detroit ellen. Az autóvárosi csapat az utolsó győzelmét 1997. január 25-én szerezte, amikor 4-1-re győzött a Spectrumban.

A Flyers tucatnyi meccset felölelő sorozatánál csak két hosszabb van a ligában, az Anaheim utóbbi 23 hazai találkozóját nyerte a Calgary ellen, a Pittsburgh az utolsó 15-öt a Winnipeggel szemben.

November 3.

Capitals?Jets 4-3
Alekszandr Ovecskin 18. gólját ütötte alapszakaszmeccs hosszabbításában, ezzel a második helyen áll a 19 gólos Jaromir Jagr mögött.

Flyers?Islanders 3-2
A Philly 58 másodperccel a vége előtt egyenlített, majd szétlövésben megszerezte a győzelmet. Az ezt megelőző találkozón a Flyers 64 másodperccel a dudaszó előtt egalizált, mielőtt a ráadásban megszerezte a pluszpontot. A csapat történetében csak egy olyan alkalom volt, hogy két egymást követő meccsen a csapat az utolsó két percben egyenlítsen. 1979. január 18-án és 20-án a Buffal,o illetve a Montreal ellen egyenlített a gárda, előbbin Mel Bridgman, utóbbin Bob Dailey ütötte az egy pontot jelentő gólt.

Sabres?Maple Leafs 1-2
Auston Matthews után Mitch Marner a második 20 év alatti Toronto-játékos ebben a szezonban, aki duplázni tudott. Az 1986/87-es szezonban Wendel Clark és Vincent Damphousse tudott két gólt szerezni egy meccsen tinédzserként.

Senators?Canucks 1-0
Patrick Lalime és Craig Anderson után Mike Condon a harmadik kapus, aki shutouttal mutatkozott be az Ottawában. Lalime 1999. október 2-án a Philadelphiát, Anderson 2011. február 19-én a Torontót nullázta le.

Rangers?Oilers 5-3
A győztes gólt Rick Nash szerezte, ami az elmúlt négy szezont tekintve a 24. ilyen találata volt. 2012 óta csak hárman ütöttek több győztes gólt az NHL-ben: Ovecskin (33), Max Pacioretty (27) és Jonathan Toews (25).

Lightning?Bruins 3-4
Patrice Bergeron 39 bedobáshoz állt oda a Tampa elleni meccsen. Bostoni játékos utoljára 2003. január 10-én bulizott ennyit, közel 14 éve Jozef Stümpel 41-szer állt oda a bedobókörhöz a Buffalo ellen 4-2-re elvesztett mérkőzésen.

November 4.

Blue Jackets?Canadiens 10-0
A Columbus története során először ütött tíz gólt, a korábbi rekord nyolc volt, eddig háromszor jutott el az ohiói gárda.

A Montreal története legsúlyosabb vereségén van túl, korábban négyszer kapott ki tíz góllal, de egyszer sem nullára. Az NHL modern kori történetében, azaz 1943 óta csak egyszer szaladt bele ekkor pofonba a Habs, 1995. december 2-án. 21 éve a Detroit 11-1-re nyert a Forumban, az Patrick Roy utolsó meccse volt.

A Jacketben négy játékos duplázott, Cam Atkinson, Nick Foligno, Scott Hartnell és Josh Anderson. Több mint 23 éve nem fordult elő ilyen az NHL-ben, amikor a Calgary 13-1-re verte a San Josét. 1993. február 10-én a Flames 13 góljából Robert Reichel és Ronnie Stern hármat-hármat szerzett, a Gary Roberts, Gary Suter páros pedig kettőt-kettőt.

cbj vs mtl

Red Wings?Jets 3-5
A Winnipeg-csatár Brandon Tanev pályafutása első két gólját ütötte. Az Atlanta/Winnipeg franchise történetében csak három játékos tudott duplával indítani, Patrik Stefan, Dean Sylvester és Kamil Piros. Sőt utóbbi két játékos első három gólját egy meccsen ütötte, vagyis mesterhármast szerzett.

November 5.

Lightning?Devils 4-1
Ben Bishop tízedszer védett a New Jersey ellen, kapottgól-átlaga a meccseken 1,28. Ez minden idők legjobb mutatója azon kapusok között, akik minimum 10 meccset játszottak a franchise (Kansas City, Colorado, New Jersey) ellen.

Canadiens?Flyers 5-4
Carey Price, a Montreal hálóőre ? akárcsak az előző évadban ? megnyerte első hét mérkőzését. Korábban ez csak a Philly kapusának, Bob Froesének sikerült, ő az 1985-ös és az 1986-os szezont is hét sikerrel indította.

Bruins?Rangers 2-5
A Rangers zsinórban negyedik meccsén ütött minimum öt gólt. 1993 óta csak három ilyen sorozata volt, 2000 októberének és novemberének fordulóján, 2015 februárjában és most.

Derek Stepan emberhátrányban ütött gólt. A Rangers ezt megelőző négy emberhátrányos találatát is Stepan szerezte, a 2014/15-ös szezonban az utolsót és a 2015/16-os évadban mind a hármat. Öt emberhátrányos gólt egymás után legutóbb Theo Fleury szerzett a Rangersben 2000 októberében és novemberében, mindössze három hét leforgása alatt.

Stars?Blackhawks 2-3
Patrick Kane pályafutása 80. emberelőnyös gólját szerezte, ezzel az aktív amerikai játékosok listáján a harmadik Joe Pavelski (97) és Zach Parise (90) mögött.

Capitals?Panthers 4-2
T. J. Oshie duplázott a Florida ellen, ezzel egy kivétellel minden csapat ellen eredményes volt legalább egyszer pályafutása során. Az egyetlen kivételt az anyaegyesülete, a St. Louis jelenti, amely ellen egyszer játszott és egy gólpasszt szerzett.

Predators?Hurricanes 2-3
A Nashville kék vonalas játékosa, Matt Irwin egymás után a harmadik meccsén volt eredményes, ezzel beállította Shea Weber hátvédekre vonatkozó franchise-rekordját.

November 6.

Hurricanes?Devils 1-4
Mike Cammalleri személyében majdnem kilenc év után ütött New Jersey-i játékos ismét klasszikus mesterhármast. Zach Parise 2007. november 30-án a Montreal elleni 4-0 során csinált ilyet.

Devils-játékos idegenben csak egyszer ütött klasszikus hármast, John Madden 2003. február 5-én a Washingtonban megnyert 4-1-es mérkőzésen.

Rangers?Jets 5-2
Kevin Hayes egymás után a negyedik mérkőzésén talált a hálóba. Utoljára Carl Hagelinnek volt ilyen sorozata a Rangersben, még 2013 februárjában.

A Rangers öt egymást követő mérkőzésen szerzett öt gólt. Az 1978/79-es szezon óta nem volt a csapatnak ilyen sorozata, ami akkor kilenc meccset ölelt fel és franchise-rekordot jelentett. A széria legjobb gólszerzői Ulf Nilsson (9), Ron Duguay (7), Phil Esposito (6) és Anders Hedberg (6) voltak.

Red Wings?Oilers 1-2
Az Edmonton az utolsó tíz meccsét elvesztette a Detroit otthonában, utolsó sikerét közel hét éve, 2009. december 3-án aratta, amikor 4-1-re győzött. Az Oilers 1990 óta mindössze ötször nyert a Joe Louis Arenában a rendes játékidőben.

Blackhawks?Stars 4-3
Artyom Anyiszimov egy-egy góllal és gólpasszal zárta a találkozót, így 11 meccses pontszerző sorozata tovább él. Európai születésű játékos ilyen sorozatra 42 éve nem volt képes a Chicagóban, az 1974/75-ös évadban Ivan Boldirev 12 meccsen keresztül volt pontszerző.