A szétlövések 10. köre döntött Tampában

A maraton végén a Boston örülhetett. Seguin négy gólpasszt adott, Anderson ismét elhagyta az Ottawát, Vrbata történelmi gólt szerzett.

A Boston kétszer is két góllal vezetett Tampában, mégis csak szétlövések után tudta elvinni a pontokat a délkeleti csapata otthonából. A Bolts Tyler Johnson duplájával harcolta ki a hosszabbítást, ami nem hozott döntést, jöhettek a büntetők. A negyedik körben Brayden Point és Riley Nash is betalált, a szétlövés így folytatódott a tizedik párig, amikor Vlagyiszlav Namesztnyikov hibázott, Jimmy Hayes viszont nem.

A Bostonhoz hasonló forgatókönyv szerint győzött a Florida a New Jersey ellen. A Panthers, akárcsak a Bruins, ugyanúgy kétszer vezetett két góllal, de a Devils a Boltshoz hasonlóan megmentette az egyik pontot. A hosszabbítás azonban hozott gólt, az utolsó percben Vincent Trocheck a saját kipattanóját pofozta a kapuba.

A nyugati első Edmonton sem tudta megállítani az NHL legtöbb gólt szerző csapatát, a Rangerst. Az Oilersnek megvolt az esélye a győzelemre, háromszor is előnybe került a Gardenben, a hajrát azonban nem bírta. 3-3-as állásnál, az utolsó előtti percben a Rangers 17 másodperc alatt két gólt szerzett Nash és Miller révén, amivel eldöntötte a találkozót.

A Toronto győzött Buffalóban, ezzel nemcsak első idegenbeli győzelmét szerezte, de először nyert egymás után két mérkőzést a szezonban. A Leafs sikerét Mitch Marner és Frederik Andersen szállította, az újonc center duplázott, a dán kapus 42 lövést fogott.

Szétlövések után győzött a Flyers az Islanders ellen. A Philly keményen megharcolt a két pontért, ugyanis csak egy perccel a vége előtt Matt Read emberelőnyös góljával harcolta ki a ráadást. A rávezetések egyetlen találatát a Philadelphia kapitánya, Claude Giroux ütötte.

Majdnem elszórakozta a Washington a Winnipeg elleni mérkőzést. A fővárosiak háromgólos előnnyel várták az utolsó játékrészt, de a Jets kilenc perc alatt kiegyenlített és kiharcolta a hosszabbítást. A ráadásban végül Alekszandr Ovecskin emberelőnyös gólja döntött a Capitals javára. Az orosz gólgyáros és Nicklas Backström egyaránt három ponttal zárta az estét.

Craig Andersonnak, a Senators hálóőrének családi drámájáról mi is beszámoltunk, amelyben újabb fejlemények történtek. Anderson egy mérkőzésre visszatért a csapatba a héten, ám most határozatlan időre elhagyta a csapatot, ezért a Senators új kapust keresett, akit Mike Condon személyében talált meg. A Pittsburghtől egy ötödik körös választási jogért érkezett hálóőr parádésan mutatkozott be, mind a 27 lövést megfogta a Vancouver elleni meccsen, így a Senatorsnak egyetlen gól is elég volt a győzelemhez. A szezont négy győzelemmel kezdő Vancouver az utolsó hét meccsén csak egy pontot szerzett.

A játéknap harmadik és egyben utolsó szétlövését Arizonában láthatták a nézők, ahol a Coyotes bizonyult jobbnak a Predatorsnál. Mindkét csapat egyszer-egyszer került előnybe, így 2-2 után jöhetett a plusz öt perc, majd a büntetők, ahol csak Anthony Duclair és Radim Vrbata talált be. Vrbata pályafutása 42. gólját ütötte a rávezetések során, ezzel befogta az NHL örökranglistáját vezető Frans Nielsent.

vrbata

Marián Hossa és Corey Crawford vezetésével simán győzött a Chicago a Colorado ellen. A szlovák szélső kétszer emelt a bal felsőbe Varlamov füle mellett, a veterán kapus 38 védéssel ért shutoutot. A Hawks az utolsó hét meccséből hatot megnyert, az Avs viszont éppen fordított utat jár be, ötből négyet elbukott.

Nagy verést mért a Dallas a csoportrivális St. Louisra. A Stars féltucatot rámolt be a Blues kapujába, amiből előkészítőként Tyler Seguin négyet, a kapitány Jamie Benn hármat vállalt magára. A Blues 1-1-ig volt csak partiban, a folytatásban már csak a hazaiak akarata érvényesült. A Stars főleg az utolsó harmadban játszott ellenállhatatlanul, amikor négy gólt szerzett és csak egyet kapott.

Megtalálták a góllövőütőket Los Angelesben, az elmúlt három meccsen gólt sem szerző Kings a bajnok ellen zárta le rossz sorozatát. Az angyalok városában Sidney Crosby két gólja keretbe fogta a Kings két találatát, így 2-2 után jöhetett a hirtelen halál. A plusz öt percet a ráadás felénél Nic Dowd gólja zárta le.

Először vesztett hazai jégen a San Jose, a SAP Centerből a Calgary vitte el a pontokat. A Sharks a harmadik harmadban még visszajött kétgólos mínuszról, de a mérkőzésen másodszor eredményes Matthew Tkachuk góljára már nem tudott felelni, ami bő négy perccel a befejezés előtt született. A Flames két elvesztett mérkőzés után győzött ismét.