Bombameglepetéssel kezdődött a Világkupa

Halak és Price is shutouttal kezdett. A szlovák kapus az amerikai válogatottat, a kanadai a cseheket nullázta le. Marchand és Crosby három ponttal nyitott.

A torna első mérkőzésén a sokkal esélyesebb Team USA sima vereséget szenvedett az Európa-válogatottól. Az öreg kontinens csapatának egyik hőse Jaroslav Halak volt, aki 35 védéssel nyújtott hibátlan teljesítményt. A New York Islanders kapusa a második és a harmadik játékrészben parádézott, ekkor összesen 29 lövést hárított. A szlovák hálóőr ellenállását egyszer sikerült ugyan megtörniük az amerikaiaknak, ám Derek Stepan találatát James van Riemsdyk szabálytalansága miatt érvénytelenítették.

Halak mellett meg kell említeni Ralph Kruegert, aki remekül rakta össze és kiválóan készítette fel a csapatát. Főleg a Gaborik, Nielsen, Zuccarello hármas között működött a kémia, ez a trió hozta össze a mérkőzés első gólját az ötödik perc elején. A gól után nem változott a játék képe, inkább mezőnymunka folyt, kicsit álmos játékkal és 6-5-ös kapura lövési aránnyal. A második húsz percre már harapósabb USA jött ki, de hiába volt a kezdeti fölény, Patrick Kane hatalmas hibáját góllal büntette Leon Draisaitl. A német csatár saját harmadában korongot lopott az idei NHL-szezon legjobb játékosától, és Nino Niederreiterrel kettő a semmiben vezette a korongot Quickre. A Kings kapusának esélye sem volt. Kétgólos hátrányban a Team USA még nagyobb sebességre kapcsolt, de hiába. A harmad végén jött a már említett Stepan-találat ami után egy perccel az európaiak megszerezték harmadik góljukat. Hansen suta lövésébe Bellemare szúrt bele tökéletesen, a korong védhetetlenül vágódott a hálóba. A harmadik harmadban hiába billent fel a pálya, az amerikai válogatott hiába nyerte 17-7-re a kapura lövéseket, nem tudta csökkenteni a különbséget, maradt a 3-0, így borzasztó nehéz helyzetbe került a csoportjában. Az Európa-válogatott ellenben bizakodva várhatja a hétfő esti mérkőzést a csehek ellen, ahol egy győzelemmel a továbbjutást is kiharcolhatja.

A Kanada?Csehország találkozón nem sok izgalom volt, a favorit magabiztosan gyűjtötte be a pontokat a gólig és két gólpasszig jutó Crosby?Marchand duó, illetve a shutoutot elérő Price vezetésével. A kanadai válogatott már az első húsz percben lerendezte a találkozót, Crosby, Marchand és Bergeron góljaival megnyugtató előnyt épített. A torna házigazdái a második harmadban sem vettek vissza két újabb góllal erősítették meg dominanciájukat, először Joe Thornton talált be, majd Jonathan Toews növelte ötre az előnyt. A harmadik harmadban Pietrangelo is betalált, hatra hízlalva az előnyt, ám az igazi kérdés csak az volt, hogy kapusposzton megszületik e a torna második hibátlan teljesítménye.

CANCZE VK

A válasz igen lett, Price mind a 27 lövést megfogta, maradt a 6-0. A kanadai válogatott fölényéről a számok is árulkodnak, 50-27-re nyerték a kapura lövéseket, a bulik 62%-át hozták el. A csehek legjobbja a kapus Michal Neuvirth volt, aki a féltucat bekapott gól ellenére pazarul védett, sokkal nagyobb arányú vereségtől mentette meg csapatát. Kanada következő ellenfele a Team USA lesz kedden hajnalban.

A Világkupa mérkőzéseit a Spíler Tv élőben közvetíti.