A cseh, a svéd és a kanadai válogatott is visszavágott

Két sima és egy büntetőkkel szerzett győzelem az előkészületi meccsek harmadik napján.

Két remek kapusteljesítményt hozott a cseh és az orosz csapat meccse Prágában, ahol nem sok hiányzott ahhoz, hogy a szbornaja két nap alatt kétszer legyőzze a cseheket. A hazaiaknál Neuvirth, a vendégeknél Varlamov brillírozott, aminek köszönhetően nem született gól egészen a harmadik harmad második percéig. Ekkor Nyikita Kucserov talált be, de az orosz válogatott nem tudta megőrizni a minimális előnyét a dudaszóig. A csehek a hajrában lehozták a kapusukat és Tomas Plekanec révén 71 másodperccel a befejezés előtt kiharcolták a ráadást. A hirtelen halálban nem született gól, így jöhettek a szétlövések, ahol Voracek és Hemsky góljára a vendégek részéről csak Taraszenko tudott válaszolni, így a hazaiak 2-1 arányban jobbnak bizonyultak.

A kanadai válogatott sima győzelemmel vágott vissza az amerikaiaknak a két nappal ezelőtti fiaskóért. Az Ottawában rendezett meccsen végig a hazaiak akarata érvényesült, többet lőttek kapura (38-23), jobban buliztak (58%-42%) és nyolcból három előnyt gólra váltottak. A kanadaiak már az első harmadban eldöntötték a meccset, amikor alig több mint négy perc alatt háromszor vették be a vendégek kapuját Couture, Tavares és Bouwmeester révén. A juharfalevelesek itt kicsit kiengedtek ugyan, aminek az lett az eredménye, hogy McDonagh szépített, majd Carlson minimálisra csökkentette a különbséget. Ennek ellenére látni lehetett, hogy a hazaiak kontroll alatt tartják az összecsapást. A harmad felénél Matt Duchene újra kettőre növelte a különbséget, a harmadik harmadban pedig Tavares második góljával visszaállította a háromgólos differenciát és beállította az 5-2-es végeredményt.

A legtöbb gólt, összesen kilencet, a svéd?finn összecsapás hozta Göteborgban, ahol a hazaiak nyertek 6-3-ra. A Scandinaviumban Patric Hörnqvist járt az élen a pontgyártásban, aki két-két gólpasszal és góllal, közte egy győztes találattal, járult hozzá a háromkoronás válogatott győzelméhez. A találkozó hasonló forgatókönyv szerint alakult, mint a kanadai?amerikai összecsapás. A hazaiak háromgólos előnyt építettek fel Loui Eriksson duplájának és a már említett Hörnqvist góljának köszönhetően. A finnek a második harmad végére egygólosra csökkentették a hátrányukat, de a hazaiak a harmadik harmad közepén három perc alatt szerzett két góllal eldöntötték a mérkőzést. A hajrában még volt egy gyors gólváltás, így alakult ki a 6-3-as svéd siker.