Egyesült Államok?Kanada 4-2

A két kapus közti különbség és a fizikai játék döntőnek bizonyult.

A Világkupa-felkészülés jegyében utolsóként jégre lépett az Egyesült Államok és Kanada csapata is. A columbusi találkozón a kanadaiaknál meglepetésre az a Carey Price kezdett a kapuban, aki tavaly november óta nem lépett jégre. A közel egyéves kihagyás meg is látszódott a Montreal hálóőrén, két gólban vastagon benne volt, mindössze 87,5%-os hatékonysággal védett. A másik oldalon remekelt Jonathan Quick és Ben Bishop, ketten együtt 41 lövést hárítottak, amiből a Los Angeles kapusa 32-t vállalt.

Jobban kezdett a kanadai együttes, ám a harmad felénél hiába volt 8-1 a kapura lövések aránya, nem tudták bevenni Quick kapuját. A Team USA a fizikai fölényével és több kemény ütközéssel próbált kompenzálni. A taktika sikeresnek bizonyult, az amerikai válogatott kezdett magára találni, ennek ellenére váratlanul szerezte meg a vezetést, viszont pillanatok alatt meg is duplázta. A harmad végén először Suter lövésébe szúrt bele tökéletesen Parise, majd 65 másodperccel később Kane használta ki Price helyezkedési hibáját. A második harmadban magasabb fokozatra kapcsolt Kanada, de Quick kapujához a 36. percig nem találták az utat, ekkor Bergeron felezte meg a különbséget. A differencia azonban hamar visszaállt, két perccel később Price újabb hibáját Pavelski váltotta gólra. A harmadik harmadra az amerikai válogatott kapujába Bishop érkezett, aki legalább olyan jól teljesített, mint kollégája, egyedül Drew Doughty bombája fogott ki rajta a hatodik percben. A fennmaradó játékidőben a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, több gólt azonban nem sikerült szerezniük. A 4-2-es végeredményt Derek Stepan állította be üres kapura szűk másfél perccel a befejezés előtt.

A Világkupát a Spíler Tv adja, és már a felkészülési mérkőzések is nézhetők Magyarországon.