Vaynak bejött az élet

A magyar kapus nagyon megdolgozott ezért, ő kapta a Minnesota Wild edzőtáborában a Legkeményebb melós díját. Az utolsó nap után is roppantul elégedettek vele az NHL-csapatánál.

A második egymás elleni mérkőzéssel véget ért a Minnesota Wild júliusi edzőtábora és ami a legfontosabb, Vay Ádám letette a névjegyét, mindenki nagyon elégedett vele a klubnál. Még akkor is, ha megkockáztatjuk, a meccsen nem nyújtotta élete legjobbját, 3-1-es vezetésnél állt be a második félidőben, a kétszer félóra után 5-4-re nyert csapata, az ellenfél az 5 perc 3-3 elleni játékot 3-0-ra nyerte, ebben a periódusban Vayék csapata szinte ki sem jött saját harmadából, ezekről a gólokról a kapus nem tehetett. Szintén említésre érdemes, hogy a meccs tudósításában a riporterek egyetértettek abban, hogy hosszú évek után az egyik legerősebb keret jött össze a táborra, különösen ami a csatárokat illeti. A félidő és a ráadás összefoglalója megtekinthető erre a linkre kattintva.

De nem is az számít, hogy mi mit láttunk, hanem hogy a szakvezetés hogyan vélekedik a magyar válogatott játékosról. A Wild honlapja szerint Vay végig kiemelkedőt nyújtott a tornán, úgy beszéltek róla, mint egy csiszolatlan gyémántról, akin van még mit javítani, de az adottságai elképesztően jók és az alapképzettsége is rendben van. Az edzőtábor azonban szolgált meglepetéssel is a szakvezetés számára, Vayt közelről megismerve ugyanis elképedtek a játékos mentalitásán. Brad Bombardir, a tehetséggondozásért felelős igazgató a Wildnál így nyilatkozott a csapat honlapján: ?Minden elképzelhető képessége megvan ahhoz, hogy jó kapus váljon belőle. A hozzáállása fenomenális, a mentalitása talán még a fizikai adottságainál is nagyobb erőssége. Mindig mosolyogva közlekedik. Azt hiszem, neki most bejött az élet.?