Megmenekült a Washington

A Capitals simán verte a Penguinst. Egy győzelemre a konferenciadöntőtől a San Jose és a St.Louis.

A Robby Fabbri, Paul Stastny, Brian Elliott hármasnak köszönhetően a Blues nyert az American Airlines Centerben, így ha hétfőn hazai jégen győz, 2001 után léphet jégre a Nyugati konferencia döntőjében. A Blues kezdett jobban és Fabbri góljával már a hatodik percben megszerezte a vezetést, de csak öt percre, mert Alex Goligoski a harmad derekán egyenlített. A második etap egyértelműen a vendégeké volt, kétszer annyit lőttek kapura és Dmitrij Jaskin és Troy Brouwer góljaival megnyugtató előnyt szereztek a befejező játékrészre. A Stars mindent megtett az utolsó harmadban, 12-3-ra nyerte a kapura lövéseket, de a szenzációsan védő Elliott kapuját nem tudta bevenni. A végeredményt Stastny állította be üres kapus góllal.

A San Jose átgázolt a Nashville-en és egy lépésre került a nyugati döntőtől, ahol 2011-ben szerepelt utoljára. A Sharks Patrick Marleau találatával került előnybe az első harmad közepén. A Nashville ezt még kiegyenlítette, de ezzel el is lőtte minden puskaporát, a folytatásban Martin Jones minden vendéglehetőséget hárított. A San Jose 1-1 után lendült bele igazán és a bekapott gólra néggyel felelt, amiből Joe Pavelski egy duplával vette ki a részét. A Sharks kapitánya már nyolc találatnál jár, amivel vezeti a rájátszás góllövőlistáját. A párharc hatodik mérkőzést hétfőn rendezik Nashville-ben, a kaliforniai gárda ott harcolhatja ki a továbbjutást.

pavelski

A Pittsburgh hiába játszott végig fölényben az amerikai fővárosban, a Washington Ovecskin és Braden Holtby vezetésével győzött hazai jégen és megmenekült a kieséstől. A Caps az orosz szélső emberelőnyös találatával került előnybe az ötödik perc legelején, amit Kunitz egyenlített ki három perccel később. A Pens a folytatásban aktívabb maradt, de az összesen 30 lövést fogó Holtby eszén nem tudott túljárni a folytatásban. A Washington viszont a második harmad első felében eldöntötte a találkozót, amikor hat perc alatt kétszer mattolta a vendégeket. Először Oshie talált be ismét előnyből, majd Justin Williams használt ki egy hatalmas védelmi hibát. A harmadik harmadban nem változott az eredmény, így a csapatok készülhetnek a hatodik meccsre, amit kedden rendeznek.