Magyarország?Szlovákia 5-2

24 órán belül oda-vissza vertük északi szomszédunkat, másodszorra ráadásul jó játékkal.

Szlovákia az edzők elmondása szerint a legerősebb U17-es csapatával érkezett Budapestre, csak az U18-as vb-keretben szereplő 1999-essik hiányoztak erről a két meccsről. A divízió 1/B csoportos ifjúsági vb-re készülő magyar válogatott is fiatal gárdával állt fel, mind két napon sok 1999-es és néhány 2000-s is szerepelt a végzős ifik mellett. Az előző napi álmosabb mérkőzést követően csütörtökön nagyon összeszedetten játszott a magyar válogatott. Míg szerda este inkább a szlovákok domináltak, a második meccsen mind kapura lövésben, mind korongbirtoklásban teljesen egyenrangú felek voltunk a játék minden szegmensében, miközben a helyzeteinket is biztosabban dolgoztuk ki. Történt egy kisebb dulakodás és keménykedés is előfordult, hokiszaga volt a meccsnek, a játék pedig remek, dinamikus volt. A meccset a harmadik harmadban nyertük meg, a vége 5-2 lett. Így mindhárom felkészülési mérkőzést megnyertük.

A magyar csapat nem az egyéniségekről szól, hanem a közös, jól megszervezett csapatmozgásról. Így megyünk a vb-re, hétfőn Asiagóban kezd a gárda.

április 24., 17:00 Magyarország?Szlovénia

Az ifjúsági válogatott játékoskerete a 2016-os U18-as divízió 1/B-s világbajnokságra:

Kapusok: Nagy Kristóf (MAC), Kovács Dávid Márk (Langnau, SUI), Szeles Martin (Fehérvár).
Hátvédek: Bugár Gábor, Fejes Nándor, Seregély Máté (MAC), Bukor Rajmund (Vasas), Erdély Botond, Kiss Roland, Szabó Dávid, Vas Márk (Fehérvár), Simotics Ferenc (Sparta Praha, CZE), Szécsi Patrik (Pesterzsébet).
Csatárok: Almási Márk, Gyurgyev Miklós, Kiss Patrik, Madácsi Benedek, Nagy Ákos, Péter Andor, Szita Donát, Tóth Renátó (Fehérvár), Varga Tamás (Vasas), Horváth Bálint (Rögle, SWE), Kreisz Brúnó, Majoross Barnabás, Sebestyén Dávid, Szigeti Ákos (MAC), Molnár Dávid (Debrecen), Révész Marcell (Basel, SUI).