Kane már 100 pontnál jár

22 éve Jeremy Roenick volt az utolsó játékos, aki elérte ezt a határt a Hawksban. Előzött az Anaheim, nyugaton gyakorlatilag minden hely elkelt.

Kiütés is lehetett volna, de szoros meccs lett végül a Hawks?Bruins Original Six-összecsapás. A United Centerben a hazaiak a mérkőzés feléig hat gólt ütöttek, amiből az első sor, a Patrick Kane, Artyom Anyiszimov, Artyemij Panarin hármas tíz ponttal vette ki a részét. A trióból a legjobb Kane volt, aki egy tripla mellett egy gólpasszt jegyzett, és ezzel átlépte a szezonban a 100 pontos határt. Hatgólos hátrányban a rájátszásra hajtó Boston feléledt, tíz perccel a vége előtt kétgólosra csökkentette a különbséget, de többre nem futotta, nem tudott egyenlíteni és pontot szerezni, így maradt a konferencia kilencedik helyén.

2015 NHL Stanley Cup Final - Game Six

Hatost ütött a Pittsburgh is, hazai jégen oktatta a Bostonhoz hasonlóan a playoffra hajtó Flyerst. A zsinórban hatodik győzelmét szerző Penguins háromgólos előnyt épített, innen pedig már ujjgyakorlat volt a két pont megszerzése. A Pingvineknél 12 játékos is szerzett pontot, de külön ki kell emelni Eric Fehrt és Matt Murrayt, előbbi duplázott, utóbbi 28 lövést védett.

Az utolsó harmadban dőlt el a Jets?Wild csata az MTS Centerben, a hazaiak javára. 2-1 után az utolsó tíz percben hármat ütött a Winnipeg, győzelemmel zárta az alapszakaszt hazai pályán. A Wild egymás után harmadszor kapott ki és elszalasztotta az esélyt, hogy hivatalosan a rájátszásba kerüljön.

Nem tudott élni a lehetőséggel a Colorado, amely a Minnesotát üldözi. Az Avs ugyanúgy harmadszor kapott ki, mint ellenfele, így maradt az ötpontos különbség a két csapat között három mérkőzéssel a befejezés előtt. A denveri alakulat ugyanolyan arányban kapott ki, mint a Wild, csak hazai jégen a Bluestól. A St. Louis már az első harmadban eldöntötte a meccset, hiszen háromgólos előnnyel mehetett az első szünetre pihenni. A Zenészek öröme azonban nem lehet felhőtlen, elvesztették Jake Allent, akit az első harmadot követően le kellett cserélni.

Az Anaheim hazai pályán verte meg a Dallast, így négy mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt megelőzte a Pacific-csoport listavezetőjét, a Los Angelest. A Ducks az emberhátrányos egységnek köszönheti a sikert, mind a négy hátrányt kivédekezte, sőt Nate Thompson és Ryan Kesler révén kétszer be is talált 4 az 5 elleni játékban.