Három gólt ütött az Ottawa emberhátrányban

Az NHL 24. hete számokban.

Március 14.

Blackhawks?Kings 0-5
Jonathan Quick 41. hibátlan mérkőzésén védett, ezzel az amerikai születésű kapusok között az első helyre lépett, megelőzve a Frank Brimsek, John Vanbiesbrouck kettőst.

jonathan_quick1

A Los Angeles története során negyedszer tudta lenullázni az aktuális bajnokot egy alapszakaszmérkőzésen. Quick előtt Wayne Rutledge (1968, Toronto), Mario Lessard (1982, Islanders) és Kelly Hrudey (1991, Edmonton) ért el shutoutot a Stanley Kupa címvédője ellen.

Islanders?Panthers 3-2
25 éve nem nyert a New York úgy mérkőzést a rendes játékidőben, hogy az utolsó nyolc percben kétgólos hátrányban volt. A Florida elleni mérkőzést megelőzően 1991. január 13-án Quebecben sikerült ez a bravúr az Islandersnek, amikor Brent Sutter, Randy Wood és Derek King góljaival 1-3-ról fordított az utolsó hat percben.

Flames?Blues 7-4
A Calgary csatára, Michael Frolík úgy ért el mesterhármast, hogy két gólt is emberhátrányban ütött. A kanadai csapatban erre csak Theo Fleury volt képes, aki 1991. március 9-én három emberhátrányos gólt szerzett, szintén a Blues ellen, a 8-4-re megnyert mérkőzésen.

Oilers?Predators 2-3
James Neal triplázott, így a Nashville ötödik alkalommal játszott olyan mérkőzést, ahol a mesterhármast jegyző játékos mellett senki más nem talált a kapuba. A korábbi négy összecsapáson egyszer Neal triplázott, a másik három esetben Scott Walker, Eric Nyström és Filip Forsberg.

Március 15.

Flyers?Red Wings 4-3
Shayne Gostisbehere ötödik győztes gólját ütötte a szezonban. Újonc hátvéd csak egyszer szerzett ennyi győztes találatot, név szerint Dion Phaneuf, aki a 2005/06-os szezonban hét gólig jutott a Calgary színeiben.

Penguins?Islanders 2-1
Marc-André Fleury nyolcadik alkalommal szerzett legalább 30 győzelmet egy szezonban. Az 1983/84-es szezon óta csak öt kapus tud ilyen vagy jobb teljesítményt felmutatni: Martin Brodeur (14), Patrick Roy (13), Henrik Lundqvist (10), Ed Belfour (9) és Tony Esposito (8).

Capitals?Hurricanes 2-1
Alekszandr Ovecskin pályafutása 17. gólját ütötte alapszakaszmeccs hosszabbításában. Ezzel az örökranglista második helyén áll Jaromír Jágr mögött.

Március 16.

Sabres?Canadiens 2-3
A Montreal kapusa, Ben Scrivens 41 lövést hárított meccsen. Az elmúlt hat évben Carey Price mellett csak egy olyan kapus volt a Habsban, aki minimum 40 lövést hárított és a meccset nyert, mégpedig Dustin Tokarski 2015. március 17-én a Floridában megnyert 3-2-es találkozón.

Blackhawks?Flyers 2-3
A Philly kapusa, Michal Neuvirth idei mindkét meccsét megnyerte a Chicago ellen, utoljára Roman Cechmanek verte oda-vissza a Hawkst a Flyers mezében, még a 2002/03-as szezonban.

Oilers?Blues 6-4
Több mint három év után ütött ismét négy emberelőnyös gólt az Edmonton, a St. Louis elleni találkozót megelőzően 2013. január 28-án a Colorado elleni 4-1-es siker alkalmával.

Flames?Jets 4-1
A Calgary csatára, Michael Frolík zsinórban második meccsén is három ponttal zárt. Az elmúlt öt évben csak egy játékos tudott ilyen teljesítményt nyújtani a Flamesben, mégpedig Michael Cammalleri, aki 2014. március 21-én és 22-én 3-3 pontot termelt a Nashville és az Edmonton ellen.

Március 17.

Penguins?Hurricanes 4-2
Sidney Crosby hetedik szezonjában érte el a 30 gólos határt. Az aktív játékosok között csak öt olyan játékos van, aki egy csapatban hétszer is 30 találatig jutott: Alekszandr Ovecskin (11) Jarome Iginla (11), Jaromír Jágr (10), Rick Nash (7) és Patrick Marleau (7).

NHL: Pittsburgh Penguins at Tampa Bay Lightning

Devils?Wild 7-4
12 év után fordult elő ismét a New Jerseyben, hogy három játékos is duplázni tudjon egy mérkőzésen. A Minnesota ellen Devante Smith-Pelly, Mike Sislo és Adam Henrique ütött kettőt, míg 2004. február 25-én a Buffalo elleni 8-2 alkalmával a Patrik Eliás, Brian Gionta, Jay Pandolfo trió duplázott.

Devante Smith-Pelly mindössze a negyedik játékos a Devils történetében, aki szezon közben került a csapathoz és duplázni tudott. A másik három játékos Peter Stastny (1989/90, Quebec), Dave Andreychuk (1995/96, Toronto) és Alekszandr Mogilnij (1999/2000, Vancouver).

Stars?Lightning 4-3
Jamie Benn hetedik alkalommal duplázott a szezonban ebből hatszor keleti csapat ellen. Utoljára Mike Modano ütött kettőt féltucatszor keleti csapatok ellen, még az 1993/94-es szezonban.

Predators?Islanders 4-2
James Neal 138. meccsén megszerezte 50. gólját a Nashville mezében. Nealtől csak két játékos volt gyorsabb, Steve Sullivan a 119., Jason Arnott a 131. meccsen ütötte a félszázadik gólját.

Maple Leafs?Panthers 1-4
Mats Zuccarello, David Pastrnák és Vlagyimir Taraszenko után a Florida csatára Jussi Jokinen a negyedik játékos ebben a szezonban az NHL-ben, aki úgy talált a kapuba kétszer egy meccsen, hogy egyik góljánál sem volt gólpasszos.

Coyotes?Sharks 3-1
Shane Doan másfél perccel a vége előtt 1-1-es állásnál szerezte a győztes gólt. Az Arizona kapitánya pályafutása során egyetlen egyszer szerzett ilyen késői gólt döntetlen állásnál. Bármilyen hihetetlenül is hangzik, de az egyetlen eset napra pontosan hét évvel ezelőtt történt, szintén St. Patrick napján, szintén a San Jose ellen. 2009. március 17-én a Coyotes 4-3-ra győzött a Sharks ellen, Doan pedig 27 másodperccel a dudaszó előtt döntötte el a mérkőzést.

Március 18.

Sabres?Senators 3-1
Jack Eichel után Sam Reinhart a második újonc a csapatban, aki 20. gólig jutott a szezonban. A Buffalo történetében kétszer volt arra példa, hogy egy elsőéves tandem mindkét tagja átlépje a 20 gólos határt. Az 1970/71-es szezonban a Gilbert Perreault (38), Steve Atkinson (20) páros, az 1974/75-ös évadban a Danny Gare (31), Peter McNab (22) kettős zárt 20 gól felett.

Jets?Blackhawks 0-4
Scott Darling napra pontosan egy év után szerezte pályafutása második shutoutját. Egy évvel korábban Darling a Rangerst nullázta a Gardenben az 1-0-ra megnyert találkozón.

Oilers?Canucks 2-0
Cam Talbot az Edmonton történetének negyedik kapusa, aki minimum 40 védéssel ért el shutoutot. Curtis Joseph az 1996/97-es szezonban kétszer (52 és 40 védés), Nyikolaj Habibulin a 2012/13-as évadban (43), míg Ben Scrivens 2014 januárjában (59) húzta le rolót.

Ducks?Bruins 4-0
Története során másodszor maradt gólképtelen a Boston a Honda Centerben. Az eddigi egyetlen alkalom 1998. október 31-én volt, amikor Guy Hebert védett hibátlanul a 3-0-ra megnyert összecsapáson.

Március 19.

Senators?Canadiens 5-0
Története során először kapott három gólt emberelőnyben a Montreal. A Habs történetes során 18 olyan meccset játszott, amikor kétszer kapitulált fórban.

Nyolc év után szerzett ismét három emberhátrányos gólt egy meccsen az Ottawa. A Montreal ellen a Jean-Gabriel Pageau, Curtis Lazar, Alex Chiasson trió talált be, míg 2008. április 3-án a Torontóban megnyert 8-2-es meccsen a Cody Bass, Dean McAmmond, Antoine Vermette trojka.

Maple Leafs?Sabres 4-1
Kilenc éve nem szerzett torontói 20 év alatti csatár két pontot egy mérkőzésen. William Nylander remeklése előtt 2007. október 25-én Jirí Tlusty a Pittsburgh ellen szerzett két egységet az 5-2-re megnyert mérkőzésen.

Stars?Islanders 3-0
Kari Lehtonen a negyedik csapat a Dallas történetében, aki 20 shutoutot ért el. Korábban ez a Marty Turco (40), Ed Belfour (27), Cesare Maniago (26) hármasnak jött össze.

Kari_Lehtonen

Wild?Hurricanes 3-2
A Minnesota csatára, Jason Zucker a szezonban harmadszor szerzett gólt a játékrész kezdetétől számított 20 másodpercen belül. Az elmúlt 23 évben csak két játékosnak sikerült ugyanez a bravúr, a Ruszlan Fedotenko (2005/06), Dustin Brown (2006/07) párosnak.

Március 20.

Devils?Blue Jackets 2-1
Scott Wedgewood a New Jersey történetének negyedik kapusa, de 24 éve csak az első, aki győzelemmel debütált a csapatban. 1985 októberében 16 nap különbséggel Alain Chevrier és Craig Billington, míg 1992-ben Martin Brodeur kezdett győzelemmel.

Wild?Blackhawks 3-2
Amióta Devan Dubnyk a Minnesota kapusa, még nem kapott ki a Chicagótól alapszakaszmérkőzésen. Dubnyk mérlege 2015 januárja óta hat meccsen hat győzelem.

VB 12:30 HUNROM VÉGE
VB 16:00 JPNKOR INFO
VB 19:30 SLOITA INFO
VB 16:00 ITAKOR