Kopitar kedvenc ellenfele a Rangers

A szlovén center két meccsen öt gólt ütött a New York-iaknak. Nagy hátrányban Jágr.

Majdnem ismételte magát a történelem Los Angelesben. Bő egy hónappal ezelőtt Anze Kopitar mesterhármast ütött a Gardenben úgy, hogy fél perccel a befejezés előtt maga harcolta ki a hosszabbítást, ahol csapata végül győzni tudott. Ma hajnalban fordított pályaválasztás mellett ismét a szlovén center lépett elő főszereplővé. A Kings kétgólos hátrányt dolgozott le az utolsó harmadban, úgy, hogy Kopitar négy perccel a befejezés előtt egyenlített, majd a hosszabbításban győztes gólt szerzett.

Anze Kopitar

Gólzáporos meccsen verte a New Jersey a Minnesotát. A Devils az első és második harmadot egyaránt 3-1 arányban nyerte, így az is belefért, hogy az utolsó játékrészt elbukja. A Devilsben hárman is duplázni tudtak, ám Devante Smith-Pelly még egy gólpasszal is megfejelte a teljesítményét. A cserestop előtt érkezett csatár 7 meccsen 10 pontot, közte 6 gólt termelt új csapatában.

A Carolina hiába vezetett már a hatodik perc legelején két góllal Pittsburghben, végül kétgólos vereséggel hagyta el a Consol Energy Centert. A Penguins zsinórban négy találatot szerzett amiből a kapitány Sidney Crosby kettőt vállalt magára, a svéd szélső, Carl Hagelin pedig négy gólból hármat készített elő.

Jimmy Howard vezetésével szerzett kulcsfontosságú két pontot a Red Wings Columbusban. A Detroit kapusa 27 lövést fogott és csak egy perc hiányzott számára a shutouthoz. Howard mellett a csapatkapitányt Henrik Zetterberget kell kiemelni, aki győztes gólt szerzett.

Torontóban is egy kapus vitte a prímet, a Panthers hálóőre, Roberto Luongo 32 védéssel járult hozzá a sikerhez. Az olimpiai bajnok kapus mellé Jussi Jokinen nőtt fel, aki kétszer köszönt be a Leafsnek. Jaromír Jágr egy gólt ütött, így kereken 1000 pontos hátrányban van az NHL-örökranglistáját 2857 ponttal vezető Wayne Gretzky mögött.

Nem megy az Islandersnek, amióta elveszítette első számú kapusát. Jaroslav Halák hiányában öt meccsből négyet elbuktak, legutóbb Nashville-ben. A Predators simán tartotta otthon a pontokat James Neal és Ryan Johansen vezetésvel, mindkét játékos egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe, sőt utóbbi győztes találatot szerzett.

A Dallas háromszor volt hátrányban hazai jégen a Tampa ellen, mégis győzni tudott a rendes játékidőben. A Stars a záró harmad közepén két perc alatt fordított, a győztes találatot Jamie Benn ütötte. A texasi csapat kapitánya 36. gólját szerezte a szezonban, amivel új karriercsúcsot állított fel.

Az utolsó két percben döntötte el a meccset az Arizona a San Jose ellen. 91 másodperccel a befejezés előtt Shane Doan törte meg a döntetlen állást, 37 szekundummal később pedig Antoine Vermette biztosította be a győzelmet egy üres kapus találattal. A Coyotes zsinórban harmadik sikerét jegyezte.