Hosszabbítások napja az NHL-ben

Hat mérkőzésből csak egy zárult a rendes játékidőben.

Hat nyeretlen meccs után győzött ismét a Toronto, az Islanders verte hazai pályán. Az összecsapáson minden harmadban mindkét csapat egyszer-egyszer volt eredményes. A Leafs William Nylander révén harcolta ki a hosszabbítást 73 másodperccel a befejezése előtt, majd a rávezetések során Nyikita Szosnyikov góljával a plusz pontot is megszerezte. A vendégek a verség mellett amiatt is bánkódhatnak, hogy 4-6 hétre elvesztették első számú kapusukat, Jaroslav Halákot, akire égető szükség lenne a rájátszásért folytatott harcban.

William-Nylander

300. alapszakaszmeccsét játszotta a St. Louis és a Chicago. A jubileumi összecsapás, akárcsak Torontóban, itt is szétlövésekkel ért véget, a Blues nyert és egymás után negyedik sikerét jegyezte. A Hawks szűk másfél perccel a zárás előtt egyenlített ugyan Panarin révén, de a pluszpontot már nem tudta megszerezni. A rávezetések hatodik körében ugyanis Teuvo Teravainen hibázott, Kevin Shattenkirk viszont nem. A St. Louis jelenleg harmadik a csoportjában egy ponttal lemaradva a Chicago, Dallas páros mögött.

Calgaryban is a hosszabbítás döntött a Flames?Preds meccsen a hazaiak javára. Az első harmadban Johnny Gaudreau 10 másodperc alatt duplázott, ezt a vendégek a záró harmadban egyenlítették ki, úgy, hogy Mike Fisher 78 másodperccel a vége előtt egalizált. A kanadai gárda végül a második perc elején Mikael Backlund találatával hozta a mérkőzést.

A Vancouver kétgólos hátrányból győzött az Arizona ellen, természetesen a ráadásban. A Coyotes a második játékrészben kettőt ütött, de a Canucks még ebben a harmadban ledolgozta a különbséget. A hirtelen halálban végül Markus Granlund gólja döntött a Vancouver javára, amely utolsó hat meccséből csak a másodikat nyerte meg.

A Los Angeles háromgólos előnyt adott le a Washington ellen, ennek ellenére hosszabbítás után győzni tudott a Staples Centerben. A Kings az első harmadban köszönt be háromszor, ezt dolgozta le az NHL listavezetője a befejező húsz percben. A mérkőzést végül Jeff Carter gólja döntötte el a hosszabbítás harmadik percében.

A játéknap egyetlen mérkőzése, ahol nem volt hosszabbítás, a Colorado?Anaheim találkozó volt. Az Avs a 37 lövést hárító és hibátlan teljesítményt nyújtó Szemjon Varlamov vezetésével győzte le kaliforniai ellenfelét, amely 14 mérkőzés után először nem szerzett pontot.