Hörnqvist és Schenn mesterhármast lőtt

Mindkét játékos pályafutása első tripláját ütötte. Fél tucatot ütött a Pittsburgh és a San Jose.

Hatalmas pofonba szaladt bele a Coyotes Pittsburghben. A Penguins hatot rámolt be a vendégek kapujába, amelyből Patric Hörnqvist három gólt és egy előkészítést vállalt magára. A svéd csatár mellé Crosby és Fleury nőtt fel, a kapitány három gólpasszt adott, a kapus 30 védéssel ért el shutoutot.

Patric Hornqvist

A Pittsburgh mellett a San Jose is hatig jutott, amely a Montrealt oktatta. A Sharks az utolsó harmadban döntötte el a meccset, amikor 3-2 után még háromszor vette be ellenfele kapuját. A kaliforniai gárdából a Joe Pavelski, Brent Burns, Joe Thornton trió emelkedett ki, mindhárom játékos három ponttal zárta az estét.

Pont nélkül, de győzelemmel mutatkozott be Eric Staal a Rangers csapatában. A New York?Carolina összecsapás kevesebb mint három perccel a befejezés előtt dőlt el Derek Stepan emberhátrányos góljával. A Rangers egymás után harmadik sikerét jegyezte.

Brayden Schenn és Wayne Simmonds vitte a prímet a Philadelphiában a Calgary ellen. A Flames korán előnyhöz jutott, de a Flyers zsinórban négy góllal felelt, amelyből Schenn három góllal vette ki a részét. A kanadai gárda még visszakapaszkodott egy gólra, de Simmonds második gólja eldöntötte a meccset fél perccel a dudaszó előtt.

A Tampa a Leafs csarnokából hozta el a pontokat, ezzel zsinórban hetedik meccsét is megnyerte. A Bolts húzóemberének Tyler Johnson és Andrej Vasziljevszkij bizonyult, a center kétszer köszönt be, az orosz hálóőr 31 hazai kísérletet hárított.

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Dallas?Detroit derbi hozta, ahol a vendégek örülhettek a pluszpontnak. A Stars még kétszer kiegyenlítette Andreas Athanasiou találatait, de a hosszabbításban már nem felelhetett Pavel Dacjuk emberelőnyös góljára, ami azt jelentette, hogy a Red Wings zsinórban hetedik sikerét jegyezte az American Airlines Centerben.