Daniel Sedin a Vancouver történelmi gólkirálya

Az NHL 16. hete számokban.

Január 18.

Blues?Penguins 5-2
Paul Stastny pályafutása során hatodik alkalommal szerzett minimum 4 pontot. Ez nem rossz teljesítmény, de messze elmarad a papa, Peter Stastny teljesítményétől, aki 54 meccsen szerzett legalább négy pontot.

Panthers?Oilers 2-3
Zsinórban hetedik sikerét jegyezte Floridában az Edmonton. Az Oilers közel 14 éve nem kapott ki a délkeleti városban, utoljára 2002. március 8-án vesztett 5-4-re.

Jets?Avalanche 1-2
A Colorado szélsője, Jarome Iginla 602. gólját ütötte, amivel megelőzte az örökranglista 18. helyén álló Jari Kurrit.
Iginla karrierje 96. győztes gólját ütötte, amivel befogta az örökranglista 9. helyén álló Mats Sundint.

Sharks?Senators 3-4
A San Jose centere, Joe Thornton 927. gólpasszát adta, amivel megelőzte a 17. helyen álló Stan Mikitát.

Coyotes?Sabres 1-2
A vendégek csatára, David Legwand 1100. meccsét játszotta, ezzel az aktív játékosok listáján a 14. helyen áll.

Január 19.

Canadiens?Bruins 1-4
A Montreal a vereségével a playoffvonal alá került ami, 46 éve nem látott eredményt produkált. A mérkőzés lefújásának pillanatában ugyanis egyik kanadai csapat sem állt rájátszást jelentő helyen. Márpedig az alapszakasznak ebben a szakaszában, ilyenre az 1969/70-es idény óta nem volt példa.

Predators?Blackhawks 1-4
Ebben a szezonban Patrick Kane érte el elsőként a 30 gólos határt. Az NHL történetében csak három chicagói játékos volt, aki ugyanezt elmondhatja magáról, Doug Bentley, Max Bentley és Bobby Hull. Doug az 1942/43-as szezonban, Max az 1945/46-os évadban, a Golden Jet pedig 1962 és 1969 közötti a nyolc szezonban hétszer, kivéve az 1963-as esztendőt.
A Chicago egymás után 12. mérkőzését nyerte meg, amivel tovább javította a franchise-rekordot.
Az elmúlt 70 évben csak négy olyan bajnokcsapat volt, amely minimum 12-es győztes sorozatot tudott építeni. Az 1970/71-es szezonban a Bruins (13 győzelem), 1981/82-esben Islanders (15), 1992/93-esben Penguins (17) és a 2000/01-esben a Devils (13).
Corey Crawford zsinórban kilencedik meccsét nyerte a vasak között, ezzel beállította Glenn Hall 1967-es franchise-rekordját.

Flyers?Maple Leafs 2-3
A győztes gólt 8 másodperccel a befejezés előtt Matt Hunwick ütötte. A Toronto 24 éve nem szerzett ilyen késői győztes találatot alapszakaszmeccsen döntetlen állásnál, 1992. február 11-én Brian Bradley két másodperccel a vége előtt döntötte el a Detroit ellen 4-3-ra megnyert összecsapást.

Blue Jackets?Capitals 3-6
A Washington játékosa, Karl Azner zsinórban 422. meccsét játszott a fővárosi csapatban, amivel beállította Bobby Carpenter franchise-csúcsát.

Kings?Stars 3-2
A Los Angeles hátvédje, Jake Muzzin egymás után nyolcadik meccsén szerzett pontot. A Kings hátvédjei közül ilyen sorozatra utoljára Lubomír Visnovsky volt képes még 2005-ben.

Január 20.

Avalanche?Sabres 2-1
A Colorado zsinórban tizedik győzelmét szerezte a Buffalo ellen. A Quebec/Colorado-franchise korábban kétszer tudott ilyen sorozatot építeni, a Penguins ellen 1982 és 1985 között, valmint a Blue Jackets ellen 2000 és 2003 között.

Red Wings?Blues 1-2
A St.Louis mindkét góljánál David Backes és Alex Pietrangelo adta a gólpasszt. Az elmúlt 35 évben csak egy olyat meccset játszott a Blues, ahol mindkét gólnál ugyanaz a két játékos volt az előkészítő. 2000. november 2-án a Blues 2-0-ra verte a Washingtont, mindkét gónál Dallas Drake és Chris Pronger volt az előkészítő.

Január 21.

Lightning?Blackhawks 2-1

A Tampa 6, a Chicago 12 győztes meccsel a háta mögött várta a találkozót. Az NHL történetében ez volt a negyedik meccs, amikor két olyan csapat találkozott, akik minimum 6-6 győzelemmel várták a mérkőzést.

Penguins?Flyers 4-3
Sidney Crosby az utolsó öt hazai meccsén mindig ütött gólt és adott legalább egy gólpasszt. A Pens mezében Mario Lemieux-nek volt utoljára ilyen sorozata, még az 1992/93-as szezonban.

Bruins?Canucks 2-4
Daniel Sedin a 347. gólját szerezte a kanadai klub színeiben, ezzel a csapat történetének legeredményesebb játékosa lett, megelőzve Markus Naslundot.
Sedin mellett négy olyan aktív játékos van, aki csapata történetének legjobb góllövője: Patrik Eliás (Devils), Patrick Marleau (Sharks), Alekszandr Ovecskin (Capitals) és Shane Doan (Coyotes).

dsedin

Devils?Senators 6-3
A New Jersey története során ötödik alkalommal ütött öt gólt az első harmadban. Utoljára 1997. március 11-én voltak ilyen termékenyek az Edmonton ellen.

Blue Jackets?Flames 2-4
Az újonc Sam Bennett az utolsó öt meccsén nyolc gólt szerzett, ezzel beállította a Calgary rookie-rekordját öt meccsre vetítve. 1987-ben Joe Nieuwendyknak volt ilyen sorozata, aki a szezon végén 51 góllal zárt és megkapta a Calder-trófeát.

Maple Leafs?Hurricanes 0-1
A Carolina története során harmadszor nyert 1-0-ra hosszabbítás után. Érdekesség, hogy az egyik győzelem ebben az évadban volt október 21-én a Colorado csarnokában.

Január 22.

Avalanche?Blues 2-1
Története során először nyert úgy a Quebec/Colorado-mérkőzést, hogy az utolsó percben hátrányban volt és az utolsó percben ütötte az első gólt a mérkőzésen. A St. Louis ellen MacKinnon egyenlített 54 másodperccel a befejezés előtt, majd a hosszabbítást követően az Avs büntetőkkel harcolta ki a sikert.

Panthers?Blackhawks 4-0
Roberto Luongo pályafutása ötödik shutoutját szerezte a Chicago ellen. Ez egyéni legjobbja egy csapat ellen a Minnesota és a Buffalo mellett, ugyanis utóbbi két csapatot is ötször nullázta le Luongo.

Január 23.

Penguins ? Canucks 5-4
Pittsburghben Jevgenyij Malkin és Jannik Hansen is mesterhármast szerzett. Az elmúlt hét évben negyedszer fordult elő, hogy egy mérkőzésen két játékos is triplázni tudjon. 2011-ben Drew Stafford és Michaell Grabner (Sabres?Islanders), 2014-ben Marty St.Louis és Joe Pavelski (Lightning?Sharks), 2015-ben Elias Lindholm és Ryan Nugent-Hopkins (Hurricanes?Oilers) szerzett egy mérkőzésen három találatot.

Bruins ? Blue Jackets 3-2
Brad Marchand zsinórban negyedik mérkőzésén volt eredményes és így ebben a szezonban már másodszor van ilyen sorozata. Hasonlóra több mint 20 éve nem volt példa Bostonban, az 1993/94-es évadban Cam Neely tudott kétszer is négygólos sorozatot felmutatni.

Sharks?Wild 4-3
Joe Pavelski idénybeli nyolcadik győztes gólját ütötte, amivel beállította Patrick Marleau 2011/12-es szezonból származó klubcsúcsát.

Panthers?Lightning 5-2
Roberto Lungo idénybeli harmadik sikerét jegyezte az állami rivális ellen. Utoljára Tomás Vokoun volt képes hasonló teljesítményre, aki négy sikerig jutott a Tampa ellen a 2007/08-as szezonban.

Január 24.

Blackhawks?Blues 2-0
Corey Crawford idénybeli hetedik shutoutját szerezte és ezt is hazai pályán akárcsak az előző hatot. A Chicago történetében csak két kapus volt, aki minimum hét alkalommal nem kapott gólt hazai jégen egy szezonban, Tony Esposito és Charlie Gardiner. Előbbi kilencszer húzta le a rolót az 1969/70 és az 1971/72-es szezonban , utóbbi hétszer az 1933/34-es évadban.

Hurricanes?Flames 5-2
Elias Lindholm 21 évesen és 53 naposan volt eredményes büntetőlövésből, ezzel pedig a Hartford/Carolina-franchise legfiatalabb játékosa lett, aki rávezetésből a kapuba talált. A korábbi rekordot Jeff Skinner tartotta aki 2014. március 7-én a 21 évesen és 295 naposan talált be a Rangers kapujába.

Senators?Rangers 3-0
Craig Anderson pályafutása során harmadszor nullázta le a Rangerst. Az aktív kapusok közül csak hárman rendelkeznek jobb vagy ugyanilyen mutatóval, Carey Price (7), Marc-André Fleury (4) és Roberto Luongo (3).

Január 25.

Rangers?Sabres 6-3
Derick Brassard öt ponttal zárta a meccset. Öt éve nem szerzett Rangers játékos öt pontot egy meccsen, 2011-ben másfél hónap különbséggel Marián Gáborík és Ryan Callahan is öt?öt pontot szerzett egyaránt 4+1 formában.
Brassard az öt pontból négyet az utolsó harmadban termelt, erre utoljára Mark Messier volt képes a kékek mezében 1992. november 25-én a Pittsburgh elleni 11-3-as meccsen.

Islanders?Red Wings 2-4
A Detroit hetedik idegenbeli meccsét nyerte meg január hónapban, ez franchiserekord-beállítás egy naptári hónapra vetítve az idegenbeli győzelmek tekintetében.

Stars?Flames 2-1
A dallasi Jamie Benn a szezon 25. hazai meccsén a 21. hazai gólját ütötte. Ilyen nyitányra csak Dino Ciccarelli volt képes a Minnesota/Dallas mezében az 1981/82-es (23 gól) és az 1982/83-as (21 gól) évadban.

Wild?Coyotes 1-2
Története során másodszor nyert úgy az Winnipeg/Arizona mérkőzést, hogy az utolsó két percben még hátrányban volt és ebben a periódusban ütötte az első gólt a mérkőzésen. A Minnesota ellen Antoine Vermette egyenlített 73 másodperccel a befejezés előtt, majd a hosszabbítást követően az Arizona büntetőkkel harcolta ki a sikert. 2004. április 3-án a Chicago elleni 2-1-es győzelem alkalmával először Paul Mara egyenlített 59 másodperccel a befejezés előtt, majd a ráadásban Krys Kolanos szerezte meg a plusz pontot.

VB 12:30 HUNROM VÉGE
VB 16:00 JPNKOR INFO
VB 19:30 SLOITA INFO
VB 16:00 ITAKOR