Nyeretlen marad-e a Sportklub a MAC ellen?

Miután két közvetlen riválisától kikapott, a tabellaelsővel szemben kell javítania a Szeredának. A MAC azonban Erdélyben is roppant meggyőző játékra képes.

A MAC az erdélyi túra könnyebbik felét magabiztosan teljesítette, a Brassót 4-0-ra győzte le. Külön öröm lehetett a csapat szurkolói számára, hogy az eddig is ponterős légiósok mellett három magyar játékos is gólt szerzett, Tokaji Viktornak és Mestyán Istvánnak egyaránt az ötödik találata volt ez a szezonban. Mellettük Tóth Richárd is eredményes volt, a 20 éves, kiváló fizikai adottságokkal rendelkező csatár első felnőtt szezonjában harmadik gólját ütötte. Pénteken jóval nehezebb feladat vár rájuk, ugyanis Brassóból Csíkszeredába teszik át a székhelyüket.

Ez még akkor is igaz, ha a Sportklub idén még nem nyert a MAC ellen, az öt meccs mérlege 23-13-as gólkülönbség, amely után 8 pont jutott a fővárosiaknak és mindössze egy a Szeredának. Igaz, ezt az egy pontot éppen legutóbb, december végén érték el a Vákárban, tehát ez a tendencia pozitív. A Sportklub lendülete azonban megtört, a félelmetes november és december után legutóbb két közvetlen riválisuktól, a Fraditól és az Újpesttől is kikaptak hazai pályán, ami igen nehéz helyzetbe hozta a csapatot. Veszve ugyan még nincs semmi, de egyértelműen kicsúszott kezükből az irányítás, hátrányuk immár öt pont a zöld-fehérekkel szemben.

A lépéshátrányból innentől csak bravúrokkal keveredhetnek ki, a MAC legyőzése erre kiváló alkalom. Nem csak pontokban jelentene sokat a listavezető legyőzése, de az önbizalmát is visszaadná a csapatnak. Erre szüksége is lenne a Szeredának, hiszen embert próbáló feladatok várnak Artur Oktyabrjov legénységére. A MOL Liga alapszakaszának utolsó két hetében két kiszállás is vár a csapatra, melynek során többnyire közvetlen riválisokkal találkoznak majd, a DAB-bal háromszor is mérkőznek, a Fradival és a Fehérvárral kétszer és még Debrecenbe is ellátogatnak. Nagyon nem lesz mindegy, hogy sikerül-e az alsóházi rangadókra megőrizni a rájátszás esélyét, elsősorban ez lesz a tétje a MAC elleni mérkőzésnek pénteken.

HSCMAC

Fotó: Pál Zoltán

SC Csíkszereda–MAC 2-6

A budapesti újonc tökéletes erdélyi túrát zárt, minden harmadot hozott, így magabiztosan nyert a Vákárban is.

Majoross Gergely együttesében ezúttal is komoly szerepet vállaltak a fiatalok. Tóth Richárd Brassó után Csíkszeredában is betalált – ez a válogatott kerettagságra hajtó Mestyán István hátvédről is elmondható –, a legeredményesebb juniorcsatár, Terbócs István pedig duplázott. A Szereda 0-3 és 1-4 után szépített ugyan, de közelebb már nem tudott kerülni a riválisához, aki végül négy góllal, 6-2-re tudott nyerni az odahaza kiváltként igen erős Oktyabrjov-gárda ellen. A hazaiaknál szokás szerint Berljov és Tambijevs volt eredményes.

A MAC tovább tapad a Miskolcra, a két csapat azonos pontszámmal vezeti a táblázatot.

Sokat foglalkoztunk az emberhátrányos játékunkkal

Artur Oktyabrjov és Majoross Gergely értékelték csapataik péntek esti teljesítményét.

Artur Oktyabrjov (vezetőedző, Csíkszereda): Az első harmad végén, illetve a második harmad elején kapott gólok egyértelműen tönkretették a tervünket és egyúttal a meccsünket is. Innentől kezdve nem tudtunk visszatérni arra a játékra, amelyet az első harmadban nyújtottunk. Ekkor megálltunk a korcsolyázásba és egyszerűen összeomlottunk. Az Újpest elleni nehéz meccs után nem volt elég energiánk arra, hogy megújuljunk.

Majoross Gergely (vezetőedző, MAC Budapest): Az kétségtelen, hogy nem mi kezdtük jobban a mérkőzést. A hazai csapaton érződött, hogy az életéért küzd és ilyen szellemiségben léptek jégre. Mi az első 15 percben nem voltunk elég pontosak, amikor az ellenfélnek több helyzete is volt, mint nekünk. Aztán fokozatosan, szépen belejöttünk a meccsbe és nyílván jókor jött az első gól a harmad vége előtt. Utána szépen fölé nőttünk az ellenfélnek. Sokat foglalkoztunk az emberhátrányos játékunkkal, amely tökéletesre sikerült és úgy gondolom, hogy ennek nagy szerepe volt a mai győzelemben.

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 1350 néző. Játékvezetők: Lascar, Mathe, Csata, Szabo.
Peksa: 83,3% (Ruczuj)
Bálizs: 94,1% (Arany)