Hátrányból nyert a Pittsburgh és az Edmonton

Sorozatot épített a Vancouver. Bergeron megelőzte Schmidtet.

A harmadik harmadbeli remek játékának köszönhetően győzött a Boston Montrealban. A Bruins 48 percig nem vette be Condon kapuját, de aztán hat perc alatt hármat ütött, amivel fordított és elvitte a pontokat a Bell Centerből. A vendégek legjobbja a 32 lövést hárító Tuukka Rask volt, valamint Bergeron, aki a 576. pontját szerezte a Bostonban és feljött a 11. helyre, megelőzve Milt Schmidtet.

bergeron

Lemásolta a Boston teljesítményét a Pittsburgh, amely ugyanúgy három gólt ütve fordított a záró harmadban. A Penguins kétszer is hátrányban volt a Colorado otthonában, ám a záró etapban három és fél perc alatt három gólt szerzett, amiből Beau Bennett kettőt vállalt magára.

Az Edmonton a ráadásban győzte le a San Josét és ezzel zsinórban negyedik sikerét érte el. A találkozón minden izgalom a befejező játékrészre maradt, ugyanis az Oilers hiába vezetett kétszer, mégis az egyenlítésért kellett küzdenie, amit Iiro Pakarinen révén ért el bő négy perccel a befejezés előtt. 3-3 után jöhetett a ráadás, amely Taylor Hall góljával dőlt el.

A Daniel Sedin, Ryan Miller kettős szállította a győzelmet a Vancouver számára. A Canucks a Rangerst múlta felül és ezzel több mint egy hónap után szerzett ismét két győzelmet egymás után. A svéd ikerpár gólerősebb tagja egy gólpassz mellett győztes találatot szerzett, míg a kapuban Miller 32 lövést fogott.