A Jets kiütötte a Leafst

A Winnipeg féltucatot lőtt a kanadai derbin. Először rendeztek városi rangadót az Islanders új otthonában.

A Winnipeg?Toronto mérkőzésen mindkét oldalon olyan kapusok álltak a vasak közé, akik a második NHL-mérkőzésükre készültek, a hazai részről Connor Hellebuyck, a vendégekéről Garret Sparks. A két újonc csatájából végül Hellebuyck került ki győztesen, hiszen a Winnipeg egy hatossal szórta meg azt a Sparksot, aki első NHL mérkőzésén gólt sem kapott. A Toronto hiába vezetett már két perc elteltével, a Jets hat góllal felelt, amiből négyet a záró harmadban szerzett. A féltucat gólból Drew Stafford egy duplával, Mark Scheifele három ponttal vette ki a részét.

NHL: Calgary Flames at Winnipeg Jets

Büntetőlövések után az Islanders nyerte az első városi rangadót a Barclays Centerben. A Rangers elleni találkozó 1-1-es végeredménnyel zárult, ami után jöhettek a büntetők, amelyek során Kyle Okposo egyetlen gólja döntött az Isles javára.

A rávezetések döntöttek Edmontonban is, ahol az Oilers a Bruinst múlta felül. A hazaiak kétszer is vezetést szereztek a mérkőzésen, de a Boston kétszer is egalizált a kanadai városban, másodszor Zdeno Chára révén bő három perccel a befejezés előtt. Akárcsak a keleti parton, Edmontonban is egyetlen büntető döntött, amit Jordan Eberle értékesített a második körben.

Ben Bishop szállította a Tampa győzelmét Anaheimben, ugyanis a Ducks hiába nyerte 33-22-re a kapura lövéseket, a mérkőzést végül 2-1 arányban elbukta. A találkozó minden lényeges eseménye a középső játékrészre esett, ahol egy gyors gólváltás követően a vendégek háromszor is a kapuba találtak, ám ebből az első kettőt érvénytelenítettek a játékvezetők. A harmadik azonban már szabályos körülmények között esett, Jonathan Marchessault emelt emberelőnyben a hálóba, ami a Bolts győzelmét jelentette.