Magyarország játékoskerete a világbajnokságra

   

Rich Chernomaz szövetségi kapitány és stábja kijelölte a Krakkóba utazó 22 fős csapatot. Bartalis István az utolsó edzésen szenvedett térdsérülés miatt lemarad a vb-ről, Sikorcin Ladislav és Tokaji Viktor is sérülés miatt maradt ki a keretből. Pénteken reggel buszozik Lengyelországba a magyar válogatott, ahol vasárnap 13 órakor Japánnal kezdi meg a szereplést.

Szomorú hírrel kezdődött a végleges keret kihirdetéséről szóló sajtóközlemény: “Bartalis István az utolsó edzésen, ártalmatlan helyzetben, emberelőny-gyakorlás közben egy lövéshez kitámasztásnál szenvedett térdsérülést, és az első diagnózis szerint térdszalagszakadást.” Így eldőlt, hogy a bokasérüléssel bajlódó Sikorcin Ladislav és Tokaji Viktor mellett ő sem utazhat el a csapattal.

Az utóbbi napokban napi két hosszú jeges edzésen gyakorolta a csapat a még gyakorolni valókat.

A hátvédek közül utolsóként Reiter Attila maradt ki a vb-keretből.

Vas Márton szerda este érkezett haza, csütörtöktől a csapattal edz.

Vas János legkésőbb hétfőn reggel csatlakozik, de még nincs végleges az ügyében.

Péntek 10 órakor indul a csapat busza Krakkóba.

A válogatottal kapcsolatos aktuális híreket Majoross Gergely és Tokaji Viktor osztotta meg Szombathy Pállal és a DIGI Sport nézőivel csütörtök reggel.

HUNPOL4

Fotó: Mudra László (MJSZ)

A magyar válogatott bő játékoskerete a krakkói világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Bálizs Bence 1990 Miskolc
Rajna Miklós 1991 Fehérvár
Védők:
Gőz Balázs 1992 Miskolc
Kiss Dániel 1991 UTE
Metcalfe Tyler 1984 Miskolc
Orbán Attila 1990 Fehérvár
Pozsgai Tamás 1988 Dab.Docler
Szirányi Bence 1988 Fehérvár
Vas Márton 1980 Löwen Frankfurt (GER-2.)
Támadók:
Banham Frank 1975 Fehérvár
Benk András 1987 Fehérvár
Erdély Csanád 1996 Fehérvár
Hári János 1992 MODO (SWE)
Kovács Csaba 1984 Fehérvár
Kóger Dániel 1989 Fehérvár
Magosi Bálint 1989 Fehérvár
Nagy Krisztián 1994 Miskolc
Sarauer Andrew 1984 Fehérvár
Sebők Balázs 1994 Karpat (FIN)
Sofron István 1988 Krefeld Pinguine (GER)
Vas János 1984 Slavia Praha (CZE)
Vincze Péter 1995 Fehérvár


A felnőtt válogatott stábja, 2014/15:

Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
Edzők: Majoross Gergely, Diego Scandella, Sille Tamás
Kapusedző: Gary Clark
Erőnléti edző: Puskás Sándor
GM: Nagy Attila
Csapatvezető: Imre Lajos
Orvos: Majzik Ernő, Tóth-Bagi Zoltán
Fizioterapeuta: Bagonya Imre, Sashalmi Tamás
Felszerelésmenedzser: Nagy József

A vb-felkészülés programja:

2015. április 8., szerda, 18:00, Ausztria–Magyarország (Bécs) 2-4
2015. április 10., péntek, 19:00, Magyarország–Ausztria (Tüskecsarnok) 3-2
2015. április 12., vasárnap, 17:00, Magyarország–Szlovénia (Tüskecsarnok) 2-4

A világbajnokság programja:

2015. április 19., vasárnap, 13:00, Magyarország–Japán
2015. április 20., hétfő, 13:00, Kazahsztán–Magyarország
2015. április 22., szerda, 16:30, Olaszország–Magyarország
2015. április 23., csütörtök, 16:30, Ukrajna–Magyarország
2015. április 25., szombat, 20:00, Magyarország–Lengyelország

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
U20 16:50 KMHMIS 
U20 19:30 MACZEG 
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk