Magyarország játékoskerete a világbajnokságra

   

Rich Chernomaz szövetségi kapitány és stábja kijelölte a Krakkóba utazó 22 fős csapatot. Bartalis István az utolsó edzésen szenvedett térdsérülés miatt lemarad a vb-ről, Sikorcin Ladislav és Tokaji Viktor is sérülés miatt maradt ki a keretből. Pénteken reggel buszozik Lengyelországba a magyar válogatott, ahol vasárnap 13 órakor Japánnal kezdi meg a szereplést.

Szomorú hírrel kezdődött a végleges keret kihirdetéséről szóló sajtóközlemény: “Bartalis István az utolsó edzésen, ártalmatlan helyzetben, emberelőny-gyakorlás közben egy lövéshez kitámasztásnál szenvedett térdsérülést, és az első diagnózis szerint térdszalagszakadást.” Így eldőlt, hogy a bokasérüléssel bajlódó Sikorcin Ladislav és Tokaji Viktor mellett ő sem utazhat el a csapattal.

Az utóbbi napokban napi két hosszú jeges edzésen gyakorolta a csapat a még gyakorolni valókat.

A hátvédek közül utolsóként Reiter Attila maradt ki a vb-keretből.

Vas Márton szerda este érkezett haza, csütörtöktől a csapattal edz.

Vas János legkésőbb hétfőn reggel csatlakozik, de még nincs végleges az ügyében.

Péntek 10 órakor indul a csapat busza Krakkóba.

A válogatottal kapcsolatos aktuális híreket Majoross Gergely és Tokaji Viktor osztotta meg Szombathy Pállal és a DIGI Sport nézőivel csütörtök reggel.

HUNPOL4

Fotó: Mudra László (MJSZ)

A magyar válogatott bő játékoskerete a krakkói világbajnokságra:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Bálizs Bence 1990 Miskolc
Rajna Miklós 1991 Fehérvár
Védők:
Gőz Balázs 1992 Miskolc
Kiss Dániel 1991 UTE
Metcalfe Tyler 1984 Miskolc
Orbán Attila 1990 Fehérvár
Pozsgai Tamás 1988 Dab.Docler
Szirányi Bence 1988 Fehérvár
Vas Márton 1980 Löwen Frankfurt (GER-2.)
Támadók:
Banham Frank 1975 Fehérvár
Benk András 1987 Fehérvár
Erdély Csanád 1996 Fehérvár
Hári János 1992 MODO (SWE)
Kovács Csaba 1984 Fehérvár
Kóger Dániel 1989 Fehérvár
Magosi Bálint 1989 Fehérvár
Nagy Krisztián 1994 Miskolc
Sarauer Andrew 1984 Fehérvár
Sebők Balázs 1994 Karpat (FIN)
Sofron István 1988 Krefeld Pinguine (GER)
Vas János 1984 Slavia Praha (CZE)
Vincze Péter 1995 Fehérvár


A felnőtt válogatott stábja, 2014/15:

Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
Edzők: Majoross Gergely, Diego Scandella, Sille Tamás
Kapusedző: Gary Clark
Erőnléti edző: Puskás Sándor
GM: Nagy Attila
Csapatvezető: Imre Lajos
Orvos: Majzik Ernő, Tóth-Bagi Zoltán
Fizioterapeuta: Bagonya Imre, Sashalmi Tamás
Felszerelésmenedzser: Nagy József

A vb-felkészülés programja:

2015. április 8., szerda, 18:00, Ausztria–Magyarország (Bécs) 2-4
2015. április 10., péntek, 19:00, Magyarország–Ausztria (Tüskecsarnok) 3-2
2015. április 12., vasárnap, 17:00, Magyarország–Szlovénia (Tüskecsarnok) 2-4

A világbajnokság programja:

2015. április 19., vasárnap, 13:00, Magyarország–Japán
2015. április 20., hétfő, 13:00, Kazahsztán–Magyarország
2015. április 22., szerda, 16:30, Olaszország–Magyarország
2015. április 23., csütörtök, 16:30, Ukrajna–Magyarország
2015. április 25., szombat, 20:00, Magyarország–Lengyelország

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 12., péntek
U20 15:15 MACEHL 5-1VÉGE
U20 15:20 KMMVSV 1-4VÉGE
U20 17:15 AVSRBS 5-2VÉGE
EL 17:30 BRADAB 5-4 BVÉGE
EL 17:30 SCCUTE 5-3VÉGE
EL 18:00 DEBGYE 5-3VÉGE
EXL 18:00 MISMAC 2-3 HVÉGE
    • DIGI SPORT 1
EL 18:40 HKBVC2 6-3VÉGE
EL 18:40 VASTIT 3-8VÉGE
EBEL 19:15 VSVAVS 4-2VÉGE
U20 20:00 UTEHDJ 2-4VÉGE
október 13., szombat
U18 11:20 FTCMIS 2-7VÉGE
U20 12:15 AVSEHL 5-2VÉGE
U20 13:15 KMMRBS 3-0VÉGE
U18 14:00 ETOVAS 3-6VÉGE
U18 14:30 AVSUTE 3-2VÉGE
U20 15:15 UTEVSV 7-4VÉGE
U18 15:30 MACDHK 9-2VÉGE
U20 18:15 ETOHDJ 1-8VÉGE
U18 20:20 OHASCC 0-16VÉGE
október 14., vasárnap
U20 09:45 AVSVSV 5-2VÉGE
U20 10:45 KMMHDJ 1-5VÉGE
U20 13:45 UTEEHL 3-4 BVÉGE
EL 16:00 BRAUTE 3-2 BVÉGE
EXL 16:00 NZÁMAC 3-2VÉGE
EBEL 17:30 G99AVS 4-3 HVÉGE
EL 17:30 SCCDAB 6-4VÉGE
EL 18:00 FTCGYE 5-4VÉGE
EXL 18:00 MISNIT 1-3VÉGE
EL 18:50 VC2DEB 5-8VÉGE
október 15., hétfő
EL 17:30 VASHKB 1-4VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:30 TITGYE 6-2VÉGE
október 16., kedd
U20 17:00 MACDAB 
BL 18:00 TAPDIF 
    • SPORT 2
EXL 19:00 MACPOP 
október 17., szerda
U20 15:50 PEFETO 
U18 18:30 VASUTE 
U18 18:40 DHKKMH 
U18 19:00 AVSFTC 
október 18., csütörtök
U18   DABETO 
U18   OHAMIS 
KHL 18:30 SBAAMR 
    • SPORT 2
U18 19:10 MACPEF 
Partnerünk