Magyarország?Szlovénia 2-4

Nagyon jó mérkőzést játszottunk a fokozatosan lendületbe jövő olimpiai 7. helyezettel, amit 2-0-s vezetés után végül is elbuktunk. A közönség jól szórakozott, nagyon hasznos 60 perc volt ez.

A második budapesti vb-felkészülési mérkőzés is jó iramban kezdődött, igazi jégkorongmeccset láthatott az újra telt házat összehozó közönség. A szlovénok az öltözőben maradtak, ez gyors kétgólos magyar vezetést eredményezett. Nagyon éles támadójátékot mutattunk be, előbb egy szemet gyönyörködtető emberelőnyös találattal szereztünk vezetést, majd egy gyors kontrával dupláztuk meg azt. Az előbbit Bartalis és Hári készítette elő Sebőknek, a másodikat Sarauer tálalta a pályán a korongot végigvezető, majd a bekken magát átcselező Sofronnak. 2-0 után felpörgette a játékot a Kopitar-gárda, és ekkor már egyenrangú ellenfelek voltak. Láthattuk, milyen gyorsan képesek játszani, és a reakcióidejük is javult a harmad első feléhez képest. Egy elég szerencsés, de megdolgozott góllal szépített a vendégcsapat, Urbas beadása egy magyar bekk korcsolyájáról pattant át Rajna Miklóson. A 16. percben 2-1 állt a táblán, a hátralévő időben mindkét csapat előtt adódott lehetőség, gólt már nem láthattunk. Nagyon rendben volt ez a harmad ismét.

A második harmadra megérkezett a szlovén csapat is, ezt úgy kell érteni, hogy az első másodperctől nagyon odaadóan játszottak Krajncék. Komoly, már-már tétmeccsre emlékeztető harcmodorban hokizott mindkét csapat, sem magukat, sem az ellenfelet nem kímélték a játékosok, közel sem egy óvatos felkészülési mérkőzés zajlott a magyar és a szlovén fél között. Igazán jó felmérő volt ez. A harmad közepén nagy lehetőséghez jutottunk, egymás után két emberelőny állt a rendelkezésünkre az előny megduplázásához, és bár végig bent tartottuk és jól járattuk a korongot, ezúttal nem sikerült Kroselj mögé juttatnunk. A folytatásban is oda-vissza hokit láthattunk, újra egy Urbastól induló akció eredményezett szlovén gólt, ezúttal nagyon ügyesen ért bele Jeglic, a Gröschl és Rajna közötti kis területen, így a korong a kapunkba vágódott. A 38. percben egyenlített Szlovénia, 2-2 után még egy emberelőnyük is volt, de a duda véget vetett az izgalmaknak, ráadásul bő egyperces vendégelőnyben kezdődhetett a harmadik harmad.

Sajnos ezzel a lehetőséggel élt is Szlovénia, 6 másodperccel a kiegészülésünk előtt Marcel Rodman ügyesen vitte Rajnára a korongot, és a végén meg is nyerte a párharcot, fordított a vendégcsapat, a 42. percben 2-3 állt a táblán. A szlovénok nagyon felpörgették a játékot, igazán élesen ebben a harmadban játszottak, sokszor alakult ki sebesség- és reakcióidőbeli különbség a javukra. Ezt jól kompenzáltuk lelkesedéssel és sok mozgással, jól tartottuk magunkat. Támadásépítésre is futotta, de igazán nagy helyzeteket nagyobb számban már leginkább emberelőnyben alakítottunk ki. Ebben a játékrészben megtapasztalhattuk, mi vár ránk Krakkóban a legjobb csapatok ellen, nagyon hasznos időszak volt ez a játékosok és a stáb számára. Minden idegszálunkkal az egyenlítésre koncentráltunk, de az előző 40 perchez képest kevesebb párharcot nyertünk, korong nélkül meg nehezebb boldogulni. A végén még kaptunk egy esélyt, de nem tudtunk élni az újabb előnnyel, sőt a legvégén mi kaptunk gólt üres kapura, ugyanis az utolsó percet kapus nélkül toltuk 6 a 4 ellen. Így végül 4-2-re nyert Szlovénia.

Ismét nagyon sok pozitívum volt a magyar válogatott játékában, értékes három felkészülési meccsen vagyunk túl, a szakvezetés és a csapat számára pedig még van egy hét ahhoz, hogy minden kockát a helyére rakjon.