Magyarország?Ukrajna 6-5

Az első sor vezérletével vérrel, verejtékkel és túlnyomórészt nagyon jó játékkal vertük a mérkőzésre nagyon felkészült, keményen játszó ukránokat. Kóger Dániel mesterhármast szerzett, úgy tűnik, Sofronnal és Sarauerrel egy sorban szép jövőjük lehet a válogatottban. Sajnos két sérülés is becsúszott, komoly presztízsmérkőzés volt ez, a felek olyan komolyan vették, mintha a vb-n lennének.

A toruni torna hetedik harmada hozta a magyar csapat eddigi legjobb játékát. Az előző két mérkőzéssel szemben az első pillanattól magas tempóban zajlott a küzdelem, amely sok testkontaktussal párosulva kifejezetten élvezhető játékot eredményezett. Az első tíz percben megszórtak minket a bírók kiállításokkal, egy 67 másodperces kettős hátrányt is kivédekeztünk, de a harmadik előnyt az utolsó pillanatokban kihasználták az ukránok, üresen hagytuk Donyikát a kapu előterében (0-1). Öt az öt ellen sokat domináltunk, pörögtek a lábak, és felvállaltuk a fizikai hokit. Bár az ukránok kezdték a keménykedést, végül ők fáztak rá jobban, egy szabályos ütközés után a 21-esük maradt a jégen percekig. Külön tragédiája, hogy ápolás közben a kispadon ülve lőtték fejbe, ettől még egyszer elterült. Az ukrán virtust mutatja, hogy a segítségére érkező mentőket a csapattársak hessegették el a padról, a fiatalember pedig végigülte a harmadot a társak között. Az első emberelőnyünket jó játékkal nyitottuk, minden szempontból megérdemelt volt az egyenlítésünk. Reiter adott hátul keresztbe Sofronnak, akinek bombájába a centerező Kóger szúrt bele, a korong így elcsúszott a Rajnához hasonlóan jól védő Zaharcsenko mamutja mellett (1-1). A maradék időben sokat dolgozott mind a négy sorunk, többször is megszerezhettük volna a vezetést. Feltűnt, hogy a negyediknek nevezett fiatal sorunk szinte végig támadásban tartja a korongot, az agilis Sárpátki révén pedig sokat lőttek kapura. A fórjáték is összeállt, mindkét sorunk jól járatta a pakkot. Az egyik ötösünk hátvédje Reiter Attila, a másiké Gőz Balázs volt, rajtuk kívül 4 csatárral oldottuk meg ezeket a szituációkat.

Az ukránok nagyon túlpörögték a második harmad elejét, durva szabálytalanságokat vétettek sorozatban, kapták is érte, ami jár, így a hátrányos után az előnyös játékot is folyamatosan gyakorolhattuk. Nem is ment rosszul, Sarauer kettős előnyben lőtt góljával fordítottunk, a 25. percben 2-1-re vezettünk. Aztán megint minket sújtottak sokszor, és újra egy kettős előnyös helyzet végén, a kiegészülés pillanatában kaptunk gólt, pedig közel 2 percet hősiesen védekeztünk végig, de a végére behorpadt a kapu előtti fal. A színvonal a töredezettség miatt visszaesett, de a harci szint maradt, mindkét csapat nagyon akarta a győzelmet. A harmad második felében előbb a semmiből, majd egy nagyon szép korszerű akció végén szereztünk vezetést. Sajnos az előbbire 13, az utóbbira 18 másodperc alatt érkezett a válasz. Komoly hibákat vétett hátul a két csapat, elsősorban ezért potyogtak a gólok, 3,5 perc alatt 4 is. A 4-4-es állás ellenére jobbnak látszott a mi csapatunk, úgy tűnt, erővel jobban bírjuk, egyre többször álltunk fel támadásban 5 az 5 ellen is, ebben élen járt Sofron, Sarauer, Kóger trió, azaz az egymást meglepően jól érző első csatársorunk.

Az utolsó 20 percre újra összeálltak a dolgok. Fegyelmezetten játszottunk, minimalizáltuk az eladott korongok számát és sokat veszélyeztettünk. A 47. percben Magosi Báint lépett el, a koriversenyt nagyon szépen megnyerte, amikor a védő és a kapus közé ért, előbbi akasztotta. A büntetőt köténybe lőtte Magosi, de Zaharcsenko figyelt, megfogta. Néhány perc múlva döntő hibát vétett Ramazanov. Orbán szögről lőtt kapura, az ukrán eközben a korábban eltört ütőt a lövő játékos felé lőtte. A játékvezető azonnal büntetőt ítélt. A helyzet megoldását Vas János vállalta el, ő megtalálta a rést az ukrán kapus lábai között. 5-4-re vezettünk és támadásban maradtunk, ezúttal kihúztuk a bűvös időt, majd Kóger Dániel indult meg a bal szélen és nagyon agilis akciója végén parádés gólt lőtt, az első lövés után kipattant a korong, amit aztán a végsőkig kitartott, és amikor a kapus már nem tudott reagálni, előtte mellette. Az 53. percben 6-4-re módosult az eredmény, először alakult ki kétgólos előny a meccs folyamán. Az ukránok nem tudták feldolgozni az eseményeket, ismét keményedett a hangnem. Az egész meccses teljesítményük még ugyanebben a percben csúcsosodott ki, Orbán Attilát vágták a palánknak durván oldalról, hátulról. A büntetőpad előtti üveg berobbant, hátvédünk fejjel a következő üveglap szélének esett. Már az is csoda volt, hogy fel tudott állni, megpróbált egyedül lekorcsolyázni vérző fejjel, de a végén sajnos már segítségre szorult, két társa támogatta le, nem nézett ki jól. Az ukrán kispad eközben hősét ünnepelte. A játékvezetők szabályosnak minősítették az esetet. A csapatok a plexi- és jégfelújítás idejére az öltözőbe vonultak.

Érthető okokból valamelyest leült a meccs a pihenő után, de vezéreink továbbra is domináltak, közel jártunk a meccs eldöntéséhez. Ehelyett azonban hibáztunk, saját kapu mögött korongot vesztettünk, amiből 3 perccel a vége előtt szépített Ukrajna. A kapust is lehozták a végén, de igazán nagy helyzetük már nem volt. Megérdemelten nyertünk 6-5-re. Hosszú idő után újra kitűnő élmény okozott a válogatott, jó volt nézni a mai játékot. A torna folyamán folyamatosan javult a játékunk, a végére sok részlet összeállt, innen kell tovább építkezni másfél hónap múlva.

Update: Orbán Attila homlokán a bőrt 4 öltéssel varrták össze. Más sérülést szerencsére nem szenvedett.