Magyarország?Románia 8-0

A magyar férfi felnőtt válogatott magabiztos sikerrel kezdte a toruni tornát.

Az előzetesen megadott összeállításban kezdett a magyar válogatott Románia ellen a toruni EIHC-tornán. Rich Chernomaz minden fiatalnak és helyéért küzdőnek helyet adott a nyitómeccsen, többek között Sarauer, Sikorcin, Vas János és Kovács Csaba is kimaradt, a hátvédek közül Gröschl és Hüffner pihent ezúttal. Erdély Csanád élete első felnőtt válogatott meccsét játszotta. A románoknál debütált a kapuban a Szlovákiából honosított brassói kapus, Patrik Polc. A Brassó mezőnyjátékosai közül csak néhányan érkeztek meg a tornára, a többiek Mihály Árpáddal együtt odahaza készülnek a jövő kedden kezdődő MOL Liga-negyeddöntőre. A csapatkapitánynak járó C betűt Orbán Attila viselte.

Az első harmad a várt magyar fölényt hozta, de a játék bemelegítő jellegű volt. Kevés kapura törő akció, folyamatos játék és elenyésző testkontaktus. Polc kapus a harmad utolsó percéig tartotta egyedül csapatát, addig 14 lövést fogott, köztük nagy helyzeteket is, miközben Bálizsnak érdemi védeni valója nem volt. A 20. percben Sofron kapu mögül visszatett korongját Kóger lőtte szépen a jobb felsőbe, ezzel megszereztük a vezetést. Összességében nem volt egy örömteli harmad. Nem volt igazán felfedezhető tudatos játék a mi oldalunkon sem, túl hosszú reakcióidő jellemezte játékosainkat és nagyon sok pontatlanság csúszott be.

A második harmad sem kezdődött magasabb színvonalú hokival, de ebben a húsz percben már több kreativitást vittünk a játékba. Az emberelőnyös játékunk összeállt, az ellenfél pedig a mérkőzés felénél fáradni kezdett. Ebben a periódusban négy emberelőnyös gólt lőttünk. Sofron lövését Metcalfe húzta a kapuba, Azari egy lepattanót szedett össze és helyezett a hálóba, Kiss Dániel késleltetett kiállítás alatt Erdély passzát csúsztatta el okosan Polc mellett, majd Kóger az alapvonal mögül lőtte Polcra a korongot, amely onnan bepattant a kapuba. A harmadról mindent elmond, hogy erősen visszafogott játékkal is 23:1 volt a kapura lövések aránya a javunkra. (Ezt később 19:6-ra módosították a jegyzőkönyvben.)

A harmadik harmad hozta a legélvezhetőbb hokit. Ekkor végig egész jó tempót diktáltunk, és a hajrára Románia is feléledt, elszántan harcolt a becsületgólért. Ekkor már 8-0-ra vezetett Magyarország, merthogy az első tíz percben Kiss Dániel megszerezte második találatát, majd Sofron és Sárpátki is szép gólt lőtt. A végére nem lett nagyobb különbség, maradt ez a Romániára nézve még így is hízelgő 8-0. A torna következő két mérkőzése nagyobb izgalmakat tartogat, átmozgatásnak viszont tökéletes volt ez a péntek délutáni matiné. Bálizs Bence dicséretet érdemel, kevés dolga volt, de azt jól oldotta meg, hárított néhány kemény lövést is. Címeres mezben első shutoutját szerezte.

A két csapat közötti különbség leírhatatlan volt, nem szép ilyet írni, de megtesszük, nézői szempontból már-már értékelhetetlen küzdelem folyt a jégen. De ugyanennyire érthetetlen, hogy miközben sok olyan játékos lépett jégre Románia ellen, akinek bizonyítania kell a stábnak, ez a mindent elsöprő akarás kevesükön látszott. Sokkal inkább a bizonytalanság és a pontatlanság miatt tűntek ki játékosok, kiváltképp a meccs első felében, még ha az eredmény optikáján keresztül mindez meg is szépült. Voltak olyan momentumok, amelyek nemhogy a tartalékos Románia, de még egy divízió 1/A csoportos ellenféllel szemben is nehezen megbocsáthatók. Csak az egyik ilyen, hogy azonnal bizonytalanná válik a korongkihozatalunk, amint az ellenfél letámad. A védekezés és az emberelőnyös játék működött a legjobban a játékelemek közül. Magabiztos vezetésünket, majd győzelmünket is ezek alapozták meg. Mindenképp pozitívum volt, hogy mindenki sokat lehetett jégen és sokat kísérletezhetett a kapitány, nyilván nem kevés kérdésre kap választ egy ilyen meccsből is.