Három újabb hiányzó a válogatottnál

   

Hétfő este megtartotta első edzését a toruni EIHC-tornára és közvetetten már a krakkói világbajnokságra készülő magyar válogatott. 2 kapus, 12 hátvéd és 23 csatár várja a keretszűkítést.

Hári János és Vas Márton klubelfoglaltság, Pavuk Attila térdsérülés, Tokaji Viktor pedig vállsérülés miatt már korábban lemondta az e heti programot. Hétfőn kiderült, hogy Sevela Peter kapus, valamint Bartalis István és Mihály Árpád csatár sem vesz részt az összetartáson. Előbbi családi okok, utóbbi klubelfoglaltság miatt – a Brassó csapatkapitányaként készül a rájátszásra, amely a válogatotthét utáni kedden kezdődik –, míg Bartalis pénteken sérült meg az EBEL-meccsen, vasárnap ki is hagyta a Fehérvár bajnokiját, miként ezúttal a válogatott összetartását is. Helyettük már nem hív be új játékost a szakvezetés.

Vas János, a cseh Slavia és Sofron István, a német Krefeld légiósa kedden csatlakozik a többiekhez, ahogy a pihenőnapot kapott Kovács Csaba is.

Rich Chernomaz szövetségi kapitány az MTI információi szerint várhatóan már kedden este kijelöli az utazók névsorát. A csapat csütörtökön reggel indul útnak Lengyelországba, ahol pénteken 16 órakor kezdi meg szereplését.

Chernomaz HUN 5

Fotó: Mudra László (MJSZ)

A toruni EIHC-torna menetrendje:

2015. február 6., péntek
16:00 Magyarország–Románia
19:30 Lengyelország–Ukrajna

2015. február 7., szombat
16:00 Lengyelország–Magyarország
19:30 Ukrajna–Románia

2015. február 8., vasárnap
16:00 Magyarország–Ukrajna
19:30 Lengyelország–Románia

A magyar válogatott bő játékoskerete a februári EIHC-tornára:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Bálizs Bence 1990 Miskolc
Rajna Miklós 1991 Fehérvár
Védők:
Dósa Krisztián 1994 Miskolc
Gőz Balázs 1992 Miskolc
Gröschl Tamás 1980 Dab.Docler
Hüffner Adrián 1986 Dab.Docler
Kiss Dániel 1991 UTE
Mestyán István 1989 Dab.Docler
Orbán Attila 1990 Fehérvár
Pozsgai Tamás 1988 Dab.Docler
Reiter Attila 1994 Fehérvár
Szirányi Bence 1988 Fehérvár
Varga Arnold 1992 Fehérvár
Vojtkó Mátyás 1993 Miskolc
Támadók:
Azari Zsolt 1986 Dab.Docler
Benk András 1987 Fehérvár
Berta Ákos 1987 Debrecen
Erdély Csanád 1996 Fehérvár
Galló Vilmos 1996 Linköping (SWE, U20)
Hajós Roland 1990 Miskolc
Kocsis Ferenc 1995 Fehérvár
Kovács Csaba 1984 Fehérvár
Kóger Dániel 1989 Fehérvár
Könczei Áron 1994 Debrecen
Magosi Bálint 1989 Fehérvár
Metcalfe Tyler 1984 Miskolc
Nagy Krisztián 1994 Miskolc
Nemes Benjámin 1993 Fehérvár
Németh Attila 1992 Fehérvár
Andrew Sarauer 1984 Fehérvár
Sárpátki Tamás 1994 Fehérvár
Sebők Balázs 1994 Karpat (FIN-2.)
Sikorcin Ladislav 1985 Fehérvár
Sofron István 1988 Krefeld (GER-1.)
Somogyi Balázs 1991 Dab.Docler
Vas János 1984 Slavia (CZE-1.)
Vincze Péter 1995 Fehérvár


A felnőtt válogatott stábja, 2014/15:

Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
Edzők: Majoross Gergely, Diego Scandella, Sille Tamás
Kapusedző: Gary Clark
Erőnléti edző: Puskás Sándor
GM: Nagy Attila
Csapatvezető: Imre Lajos
Orvos: Majzik Ernő, Tóth-Bagi Zoltán
Fizioterapeuta: Bagonya Imre, Sashalmi Tamás
Felszerelésmenedzser: Kéri Rudolf, Nagy József

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 18., hétfő
U18 14:35 GEPSCC 0-0 VVÉGE
EL 20:00 MISVC2 7-1VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 19., kedd
ROM 17:30 PROSCC 2-7VÉGE
U18 18:40 KMHSCC 0-17VÉGE
U18 19:00 DHKVAS 5-1VÉGE
szeptember 21., csütörtök
U18 14:20 UTESCC 2-10VÉGE
U20 15:40 KMHZNO 2-6VÉGE
U18 16:00 PEFAVS 0-6VÉGE
U20 17:40 AVSETO 9-0VÉGE
U20 17:40 VASDHK 4-6VÉGE
U18 17:45 SZDKMH 2-8VÉGE
U18 18:00 ZEGMIS 2-3VÉGE
U20 18:30 UTEMAC 2-3VÉGE
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 6-2VÉGE
U18 15:40 VSVETO 5-2VÉGE
U18 16:30 PEFSCC 1-7VÉGE
EL 17:50 VC2BRA 4-3 HVÉGE
EL 18:30 MISSCC 4-1VÉGE
EL 18:30 TITUTE 5-2VÉGE
EL 19:00 MACFTC 4-1ÉLŐ
U18 19:00 EHLMIS ÉLŐ
U18 19:00 ZASAVS ÉLŐ
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 
U18 12:40 ZASETO 
KHL 13:00 BAADMO 
    • SPORT 2
U18 16:00 EHLAVS 
U18 16:00 KACVAS 
U18 16:00 RBSMIS 
ROM 17:30 GALSST 
U18 18:00 VICUTE 
U18 18:55 OHWKMH 
EBEL 19:15 HCIAVS 
szeptember 24., vasárnap
U20   DHKAVS 
U18 09:15 VSVAVS 
U18 09:15 ZASMIS 
ROM 10:30 GALSST 
U20 12:10 KMHVAS 
U18 12:30 EHLMAC 
U18 12:30 RBSETO 
U20 12:40 ZNOUTE 
U20 14:40 MACETO 
EL 17:00 DABVC2 
EL 17:30 TITMIS 
EBEL 18:00 HCBAVS 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
szeptember 29., péntek
U20 15:40 VASRBS 
U20 17:10 MACVIC 
U20 18:00 UTEHCI 
U20 19:10 DHKEHL 
   H I R D E T É S
Partnerünk