Erdély, Galló, Könczei, Sarauer és Vojtkó bizonyíthat a válogatottban

   

Rich Chernomaz szövetségi kapitány 40 fős keretet hirdetett, közülük nagyjából 25 játékos utazik majd a toruni négyes tornára.

Újoncként a Svédországban játszó juniorválogatott, Galló Vilmos, az ugyancsak fiatal Könczei Áron, valamint a Miskolc hátvédje, Vojtkó Mátyás, továbbá a honosítás előtt álló Fehérvár-csatár, Andrew Sarauer található. Hosszú idő után visszatér a Debrecen egyik vezére, Berta Ákos. Kiss Dániel esete bizonyítja, az EBEL után is van élet a magyar hokiban. A csapatkapitány Tokaji Viktor sérülés, Vas Márton klubelfoglaltság miatt hiányzik, utóbbi kívül csak Nagy Gergő hiányzik a légióskontingensből.

Az edzőtábor február 2-án hétfő kora délután kezdődik, kedden este várható a szűkítés, a csapat csütörtök reggel indult útnak Torunba, ahol pénteken kezdi meg szereplését.

A magyar válogatott bő játékoskerete a februári EIHC-tornára:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Bálizs Bence 1990 Miskolci Jegesmedvék
Rajna Miklós 1991 Fehérvár
Sevela Peter 1983 Dab.Docler
Védők:
Gőz Balázs 1992 Miskolci Jegesmedvék
Gröschl Tamás 1980 Dab.Docler
Hüffner Adrián 1986 Dab.Docler
Kiss Dániel 1991 UTE
Mestyán István 1989 Dab.Docler
Orbán Attila 1990 Fehérvár
Pozsgai Tamás 1988 Dab.Docler
Reiter Attila 1994 Fehérvár
Szirányi Bence 1988 Fehérvár
Varga Arnold 1992 Fehérvár
Vojtkó Mátyás 1993 Miskolc
Támadók:
Azari Zsolt 1986 Dab.Docler
Bartalis István 1990 Fehérvár
Benk András 1987 Fehérvár
Berta Ákos 1987 Debreceni HK
Erdély Csanád 1996 Fehérvár
Galló Vilmos 1996 Linköping (SWE)
Hajós Roland 1990 Miskolci Jegesmedvék
Hári János 1992 Modo (SWE)
Kovács Csaba 1984 Fehérvár
Kóger Dániel 1989 Fehérvár
Könczei Áron 1994 Debreceni HK
Magosi Bálint 1989 Fehérvár
Metcalfe Tyler 1984 Miskolci Jegesmedvék
Mihály Árpád 1980 Brassó
Nagy Krisztián 1994 Miskolci Jegesmedvék
Nemes Benjámin 1993 Fehérvár
Németh Attila 1992 Fehérvár
Pavuk Attila 1991 Dab.Docler
Andrew Sarauer 1984 Fehérvár
Sárpátki Tamás 1994 Fehérvár
Sebők Balázs 1994 Karpat (FIN)
Sikorcin Ladislav 1985 Fehérvár
Sofron István 1988 Krefeld Pinguine (GER)
Somogyi Balázs 1991 Dab.Docler
Vas János 1984 Slavia Praha (CZE)
Vincze Péter 1995 Fehérvár


A felnőtt válogatott stábja, 2014/15:

Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
Edzők: Majoross Gergely, Diego Scandella, Sille Tamás
Kapusedző: Gary Clark
Erőnléti edző: Puskás Sándor
GM: Nagy Attila
Csapatvezető: Imre Lajos
Orvos: Majzik Ernő, Tóth-Bagi Zoltán
Fizioterapeuta: Bagonya Imre, Sashalmi Tamás
Felszerelésmenedzser: Kéri Rudolf, Nagy Patrik

HUNKOR

Fotó: Mudra László (MJSZ)

A toruni EIHC-torna menetrendje:

2015. február 6., péntek
16:00 Magyarország–?
19:30 Lengyelország–Ukrajna

2015. február 7., szombat
16:00 Lengyelország–Magyarország
19:30 Ukrajna–?

2015. február 8., vasárnap
16:00 Magyarország–Ukrajna
19:30 Lengyelország–?

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH INFO
KK 17:30 BRATXU ÉLŐ
U18 18:00 ETOKMH ÉLŐ
U18 18:30 MACMIS ÉLŐ
U18 19:00 UTEVAS ÉLŐ
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
   H I R D E T É S
Partnerünk