Megint kikapott mindkét U18-as csapatunk

A Slovan Bratislava és Ukrajna másodszor is győzött a kettéosztott magyar válogatott ellen, így a külföldiek játsszák a döntőt a Megyeri úton.

Hétfő délután mindkét ifjúsági válogatottunk komoly ellenállást fejtett ki, és csak üres kapus góllal kapott ki kettővel az aktuális ellenféltől, a Fehérek Ukrajnától 4-2-re, a Pirosak a Slovantól 5-3-ra. Az eredmény nem számít, a szakvezetők felmérhették, ki hogy viselkedik a vereség során, hiszen a két csapat hat meccs alatt csak egyszer nyert, amikor egymás ellen játszottak.

A fiatalok számára egy meccs maradt a bizonyításra, kedden 14 órakor ismét házi rangadót vív Magyarország a bronzéremért. Előtte a torna döntőjét rendezik, a Megyeri úton.

Horváth Bálint (csatár, Magyarország, fehér): Azt gondolom, hogy szoros meccset játszottunk, lehetett volna az eredmény 4-2 a mi javunkra is. Jó iram volt, kicsit fáradt volt ellenfelünk, de mi ezt nem tudtuk kihasználni. Szerintem pedig jobbak voltunk. Nagyon tetszik az idősebbek között a játék, élvezem a tornát, biztatnak. Mondjuk jó lenne, ha nyernénk is egyet, remélem, kedden sikerülni fog.

Ondrejcik Rastislav (edző, Magyarország, fehér): Sajnos a végén úgy alakult a meccs, ahogy, de a hoki ilyen. Úgy ahogy 4-2 lett oda, simán lehetett volna a mi javunkra is. A srácok nagyon jól játszottak, próbálták betartani az utasításokat. Voltak apró hibák, de mindenki hibázik. Mindenki keményen dolgozott, megérdemeltünk volna egy döntetlent. A reggeli meccs sem volt olyan, mint amilyet az eredmény mutatott, többet uraltuk a játékot, mint az ellenfél, csak fegyelmezetlenek voltunk és egyéni hibákból kaptunk gólokat.

Szabad Kevin (csatár, Magyarország, piros): Sajnos nekünk a meccs a második harmad elején elment, amikor kaptunk két gyors gólt. Nagyon jól küzdöttünk végig, sikerült felállnunk, nyomtuk a gázt, de ez sajnos nem lett elég. A végére lassan elfáradt mindenki, így jött ki a lépés, ezért is tudták belőni az üres kapus gólt is. A tegnapi 8-1-es vereség után fel kellett ébrednünk, a mai reggeli meccsünk egy motiváló meccs volt, mindenki jól játszott, most ez a harmadik összecsapás nem jött össze. Kedden a fehérek ellen még játszunk egyet. Az biztos, hogy a bejgliket nagyon ledolgozta mindenki.

Svasznek Bence (edző, Magyarország, piros): Annak ellenére, hogy emberelőnyből kaptunk egy gólt, úgy érzem, miénk volt az első harmad, jobban játszottunk, mint a Slovan. A második harmad elején sajnos bennragadtunk az öltözőben, két perc alatt kaptunk két gólt. Innen már nehéz volt a dolgunk, de a fiúk érdeme, hogy fel tudtak állni. Nagyon jókor jött a szépítő találatunk, még a harmadszünet előtt, és így megadtuk magunknak az esélyt arra, hogy visszajöjjünk a meccsbe. Küzdöttünk, mindent egy lapra téve támadtunk, és közel is kerültünk a döntetlenhez, de sajnos a kapust lehozva sem sikerült kiegyenlítenünk.