Veretlen maradt a Fehérvár

Amerikai kapust igazolt a Volán. A Fehérvár meccseit újabb 3 évig a Sportklub Tv közvetíti. 2-2-es döntetlennel végződött EBEL-csapatunk 2×20 perces házi mérkőzése. Update: videók.

Mozgalmas napon van túl a Fehérvár. Edzőmérkőzés, sajtótájékoztató, igazolások, tárgyalások. Haladjunk sorban.

A délelőtti házi meccsen csapatok kevert sorokkal játszottak, a speciális helyzeteket is gyakorolták, ezért többször 5-4, 4-4 elleni játékra álltak át az edzők. A mérkőzés nagyjából két harmadig tartott, hivatalosan nem mértek időt, a játékot EBEL-páros vezette, Gebei P. és Németh M. Nagyjából 200 néző látogatott ki csütörtök délelőtt az Ifj. Ocskay Gábor-jégcsarnokba. Helyszíni beszámoló szerint megérte kimenni a jégcsarnokba, pörgős, jó meccs zajlott, a játékosok nem kímélték magukat, ütköztek, hajtottak.

Pénteken 10.30-tól megismétlik a programot, az előzetes tervek szerint még több fiatallal. Az első igazi felkészülési meccset jövő kedden 19 órai kezdettel játssza Rob Pallin csapata, amikor a MOL Liga-győztes Érsekújvár érkezik.

Csütörtökön a meccs legnagyobb részében ebben az összeállításban mentek a sorok, igaz, a második felvonásban sokat kevertek az edzők:

Fehérek:
Orbán, Szaller, Kocsis F., Erdély, Marino
Tokaji, Hetényi P., Magosi, Sikorcin, Kovács Cs.
Ejdepalm, Kiss D., LoVecchio, Nemes, Vincze P.

Kékek:
Varga, Korbuly, Banham, Tóth G., Kóger D.
Szirányi, Arany, Sárpátki, Sarauer, Bartalis
Register, Reiter A., Reisz, Németh A., Szabó K.

A gólokat Magosi és Erdély, illetve Reisz és Sarauer szerezte, a két kaput Bálizs és Rajna védte.

AVSAVS

Archiv. Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

A klub csütörtökön nyilvánosságra hozta az emléktorna résztvevőinek névsorát és a sorsolást. Azt már korábban megírtuk, hogy két EBEL-es vendégünk lesz, a Graz és az Olimpija, s mint kiderült, a Miskolc a negyedik csapat, a Fehérvár velük játssza az elődöntőt.

A menetrend:
szeptember 6., szombat 16.00: Graz?Olimpija Ljubljana
szeptember 6., szombat 19.00: Fehérvár AV19?Miskolci Jegesmedvék
szeptember 7., vasárnap 15.00: az előző nap vesztesei
szeptember 7., vasárnap 18.00: az előző nap győztesei

A Fehérvár AV19 két hónapos try-out szerződést kötött Josh Robinsonnal. A 24 éves amerikai kapus hamarosan megérkezik Székesfehérvárra és bekapcsolódik a felkészülésbe. A légiós kapusra nyilvánvalóan Hetényi Zoltán teljes felépüléséig van szükség. Robinson az előző szezonban 15 AHL- és 32 ECHL-meccsen védett.

A hivatalos közösségi oldal jelentése szerint folytatódik a Fehérvár AV19 és a Sportklub Tv együttműködése. “Már csak az utolsó simítások vannak hátra és aláírjuk az új hároméves szerződést a csatornával, amely az eddigieknél is több médiaszereplést garantál, különösen nagy hangsúlyt fektetve az akadémiára” ? mondta Ocskay Gábor szakosztály-igazgató.