Egy helyet előrelépett a női válogatott

 

A csütörtöki olimpiai döntő után nyilvánosságra hozták az új női világranglistát.

Olimpiai győzelmével Kanada megelőzte az Egyesült Államokat, míg Svájc a bronzérmével felugrott a harmadik helyre, Finnország és Oroszország esett eggyel hátrébb. Dánia öt helyet lépett előre, a 17. helyről a 12.-re jött fel, miután az utolsó selejtezőkörig kitartott. Magyarország is előrébb került, Szlovéniát megelőzve a 21. helyen állnak a lányaink. Az előző olimpiai ciklust a 27. helyen zártuk, jelentős tehát az előrelépés.

Áprilisi világbajnokai ellenfelei közül Kína 14., Kazahsztán 15., Lettország 17., Hollandia 18., a KNDK pedig 29. helyezett.

A női világranglista állása Szocsi után:

1. (1) Kanada 2960
2. (-1) Egyesült Államok 2940
3. (2) Svájc 2720
4. (-1) Finnország 2715
5. (-1) Oroszország 2675
6. (0) Svédország 2660
7. (0) Németország 2565
8. (1) Csehország 2400
9. (1) Japán 2395
10. (-2) Szlovákia 2325
11. (0) Norvégia 2285
12. (5) Dánia 2265
13. (-1) Ausztria 2190
14. (1) Kína 2115
15. (-1) Kazahsztán 2110
16. (0) Franciaország 2055
17. (-4) Lettország 2055
18. (2) Hollandia 1935
19. (-1) Nagy-Britannia 1915
20. (-1) Olaszország 1890
21. (1) Magyarország 1780
22. (-1) Szlovénia 1630
23. (4) Lengyelország 1605
24. (4) Koreai Köztársaság 1515
25. (-1) Horvátország 1510
26. (3) Spanyolország 1505
27. (-4) Ausztrália 1025
28. (-3) Új-Zéland 975
29. (-3) Koreai NDK 960
30. (0) Izland 815
31. (0) Belgium 805
32. (0) Dél-Afrika 755
33. (1) Törökország 470
34. (-1) Bulgária 460
35. (0) Írország 435
36. (0) Románia 135

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO ÉLŐ
U20 19:00 UTEVAS ÉLŐ
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk