Finnország–Kanada 1-2

   

A csoportkör utolsó mérkőzése hosszabbításban dőlt el Kanada javára, amely így csoportelsőként zárt.

A mérkőzés elején egy furcsa ívű korong a finn kapu tetején landolt, egy kanadai támadó ráütött a hálóra, onnan pedig a pakk bejutott Rask hátáról a kapuba. Az esetet videobíróval vizsgálták, de nem adták meg a találatot. A 14. percben viszont Doughty révén már ténylegesen vezetett Kanada, a juharlevesek kihasználtak egy emberelőnyt. A 38. percben Finnország egyenlített, Jussi Jokinen lövésébe Tuomo Ruutu ért bele, amely így bejutott Price kapujába. Több gól nem született a rendes játékidőben, a hosszabbításban Doughty döntött, így Kanada 2-1-re nyert és megszerezte a B csoport első helyét, összességében pedig a harmadik kiemelést kapta, így a Svájc–Lettország nyolcaddöntő győztesével találkoznak, míg Finnországra az Oroszország–Norvégia csata továbbjutója vár.

Olimpia, 2014. feb. 16., vasárnap.
Rask: 92,6% (Niemi)
K
Price: 93,3% (Luongo)
Timonen, Vatanen, Selanne, Immonen, Granlund
1
Keith, Weber, Bergeron, Bergeron, Crosby
Maatta, Salo, Jokinen O., Ruutu, Korpikoski
2
Doughty, Vlasic, Duchene, Getzlaf, Perry
Lepistö, Hietanen, Kontiola, Jokinen J., Aaltonen
3
Bouwmeester, Pietrangelo, Marleau, Toews, Carter
Vaananen, Kukkonen, Lehtera, Pihlström, Komarov
4
Hamhuis, Sharp, Kunitz, Tavares, Nash
Erkka Westerlund
E
Mike Babcock
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 13:44 CAN OL PP Doughty Weber Crosby
1-1 38:00 FIN OL Ruutu Jokinen J. Vaananen
1-2 62:32 CAN OL Doughty Carter
15 Kapura lövések száma 27
2 Kiállításpercek 2
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 1-3 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 3-2 b. Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 1-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 5-3
Ausztria–Norvégia 3-1
Oroszország–Szlovákia 1-0 b. Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 1-5
Finnország–Kanada 1-2 h. Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA 3-0VÉGE
EBEL 17:45 AVSEHL 1-4VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 0-3VÉGE
EL 18:00 FTCMAC 4-3VÉGE
U20 18:00 VICVAS 0-3VÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-2VÉGE
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
   H I R D E T É S
Partnerünk