Svédország és Svájc jutott az elődöntőbe

A házigazdák első hokis terve meghiúsult, Oroszország Finnországgal együtt az alsóházban folytatja a nőknél.

Sokáig nem született gól a Finnország-Svédország mérkőzésen, a 33. percben Venla Hovi egy Valentina Wallner botos kesztyűjéről lecsorgó korongra lecsapott és belőtte, így két harmad után vezettek az A csoportban harmadik helyen végzett finnek. A záró húsz perc viszont sok izgalmat hozott, a 48. másodpercben Anna Borgqvist egyenlített egy keresztpassz után, a 46. percben pedig Lina Wester fordított. Nem örülhettek sokáig a svédek, Emma Nuutinen 12 másodpercre rá egyenlített. Tíz perccel később Emma Eliasson egy buli után lőtt, a korong a kapu előtt valakin megpattant és bejutott Noora Raty kapujába. A végén a finnek próbálkoztak a kapuslehozatattal, eredménytelenül, 41 másodperccel a vége előtt Emma Nordin betalált az üres kapuba, Svédország 4-2-re nyert és az Egyesült Államokkal játszik az elődöntőben, míg Finnország Németországgal az 5-8. helyért.

Az orosz férfiak mérkőzésének árnyékában a nők is jégre léptek Svájc ellen. Az összecsapás elején domináltak a hazaiak, kétszer emberelőnyben is játszhattak, ám mind a hét lövésüket védte Florence Schelling. A 11. percben aztán váratlan fordulat következett, Stefanie Marty az első svájci kapura lövésből megszerezte a vezetést. A bekapott góltól Oroszország megzavarodott, fölénye eltűnt. A harmadik harmadra viszont erőre kaptak, 19-szer találták el Schelling kapuját, ám ez az a nap volt, amikor semmi sem sikerült az oroszoknak, lőttek kapuvasakat, ziccerek hadát hagyták ki, az utolsó mozdulat sosem volt sikeres. A végén Anna Prugova lekorcsolyázott, ami arra volt elég, hogy Lara Stadler beállítsa a 2-0-s végeredményt. Győzelmével Svájc Kanada ellen játszhat a döntőbe jutásért hétfőn, míg Oroszország az alsóházi rájátszásban folytatja vasárnap Japán ellen.