Norvégia–Finnország 1-6

 

Ausztria után szomszédját is sokgólos különbséggel győzte le a kétszeres világbajnok.

Az első harmad elején elhúzta két góllal a finnek, a 6. percben Selanne kék vonalas lövését nem tudta védeni Haugen, egy percre rá pedig Korpikoski tuszkolta be a korongot a kapujába. A 18. percben pedig Lehtera távoli lövése váltott irányt egy norvég boton, a KHL-es kapus pedig megkapta harmadik gólját.

A második játékrészben Volden váltotta Haugent a norvég kapuban, a 29. percben Maatta lőtt a kék vonalról laposan, a kapus előtt pedig Korpikoski beleért a korongba. Három perccel később Olli Jokinen tört be a norvég harmadba, lehetőségét pedig értékesített. A harmadik húsz perc elején Norvégia kettős emberelőnybe került, amit Skröder révén ki is használtak. A mérkőzés viszont finn góllal zárult, a korábban két gólpasszt jegyző Maatta az 58. percben betalált Volden kapujába, így mindkét norvég kapus három-három gólt kapott, Finnország 6-1-re diadalmaskodott és a csoportkörök legutolsó mérkőzésén Kanadával csap össze a B csoport első helyéért.

Olimpia, 2014. feb. 14., péntek.
Haugen: 76,9% (Volden: 88,5%)
K
Lehtonen: 95,2% (Niemi)
Holös, Bonsaksen, Zuccarello, Olimb K. A., Thoresen
1
Timonen, Vatanen, Selanne, Barkov, Granlund
Solberg, Tollefsen, Ask, Olimb M., Rosseli Olsen
2
Maatta, Salo, Jokinen O., Ruutu, Korpikoski
Ödegaard, Olden, Skröder, Bastiansen, Forsberg
3
Lepistö, Hietanen, Kontiola, Jokinen J., Salminen
Sörvik, Hansen, Röymark, Dahlström, Lystad Jacobsen
4
Vaananen, Kukkonen, Lehtera, Immonen, Komarov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 05:46 FIN OL Selanne Vatanen Lehtonen
0-2 06:51 FIN OL Korpikoski Jokinen O. Maatta
0-3 17:21 FIN OL Lehtera
0-4 28:03 FIN OL Korpikoski Maatta Ruutu
0-5 31:26 FIN OL Jokinen O. Salo Ruutu
1-5 41:01 NOR OL PP2 Skröder Olimb M. Holös
1-6 57:41 FIN OL Maatta Kontiola Lehtonen
21 Kapura lövések száma 39
6 Kiállításpercek 6
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 2014. február 15., 9.00 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 2014. február 15., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 2014. február 15., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 2014. február 15., 18.00
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 14., szombat
ROM 13:30 STESST 8-0VÉGE
U18 13:55 KMHUTE 2-7VÉGE
U18 14:40 MISZNO 2-1VÉGE
U18 16:30 GEPDHK 3-17VÉGE
EL 17:00 SCCVC2 5-2VÉGE
U18 17:10 AVSETO 9-4VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 4-6VÉGE
október 15., vasárnap
ROM 10:00 STESST 18-5VÉGE
U18 12:00 MISSCC 3-6VÉGE
U20 12:15 DHKUTE 0-2VÉGE
U20 14:10 AVSMAC 9-0VÉGE
U20 15:00 ZNOVAS 3-4 HVÉGE
U20 16:30 ETOKMH 3-4VÉGE
EL 17:00 DABMIS 0-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCI 2-4VÉGE
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC 
U18 17:35 SCCGEP 
MK 18:00 DABUTE 
MK 19:30 MACTIT 
október 19., csütörtök
U18   PEFMIS 
U18 14:45 DHKMAC 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ETOKMH 
U18   MACMIS 
U18   UTEVAS 
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk