Norvégia–Finnország 1-6

 

Ausztria után szomszédját is sokgólos különbséggel győzte le a kétszeres világbajnok.

Az első harmad elején elhúzta két góllal a finnek, a 6. percben Selanne kék vonalas lövését nem tudta védeni Haugen, egy percre rá pedig Korpikoski tuszkolta be a korongot a kapujába. A 18. percben pedig Lehtera távoli lövése váltott irányt egy norvég boton, a KHL-es kapus pedig megkapta harmadik gólját.

A második játékrészben Volden váltotta Haugent a norvég kapuban, a 29. percben Maatta lőtt a kék vonalról laposan, a kapus előtt pedig Korpikoski beleért a korongba. Három perccel később Olli Jokinen tört be a norvég harmadba, lehetőségét pedig értékesített. A harmadik húsz perc elején Norvégia kettős emberelőnybe került, amit Skröder révén ki is használtak. A mérkőzés viszont finn góllal zárult, a korábban két gólpasszt jegyző Maatta az 58. percben betalált Volden kapujába, így mindkét norvég kapus három-három gólt kapott, Finnország 6-1-re diadalmaskodott és a csoportkörök legutolsó mérkőzésén Kanadával csap össze a B csoport első helyéért.

Olimpia, 2014. feb. 14., péntek.
Haugen: 76,9% (Volden: 88,5%)
K
Lehtonen: 95,2% (Niemi)
Holös, Bonsaksen, Zuccarello, Olimb K. A., Thoresen
1
Timonen, Vatanen, Selanne, Barkov, Granlund
Solberg, Tollefsen, Ask, Olimb M., Rosseli Olsen
2
Maatta, Salo, Jokinen O., Ruutu, Korpikoski
Ödegaard, Olden, Skröder, Bastiansen, Forsberg
3
Lepistö, Hietanen, Kontiola, Jokinen J., Salminen
Sörvik, Hansen, Röymark, Dahlström, Lystad Jacobsen
4
Vaananen, Kukkonen, Lehtera, Immonen, Komarov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 05:46 FIN OL Selanne Vatanen Lehtonen
0-2 06:51 FIN OL Korpikoski Jokinen O. Maatta
0-3 17:21 FIN OL Lehtera
0-4 28:03 FIN OL Korpikoski Maatta Ruutu
0-5 31:26 FIN OL Jokinen O. Salo Ruutu
1-5 41:01 NOR OL PP2 Skröder Olimb M. Holös
1-6 57:41 FIN OL Maatta Kontiola Lehtonen
21 Kapura lövések száma 39
6 Kiállításpercek 6
Mérkőzés Időpont Televízió
Csehország–Svédország 2-4 Duna (felv., 21.45)
Sport1 (GER)
Lettország–Svájc 0-1
Finnország–Ausztria 8-4
Oroszország–Szlovénia 5-2 Duna (14.30-16.10)
Szlovákia–USA 1-7 Sport1 (GER)
Kanada–Norvégia 3-1 Duna (felv., 21.30)
Sport1 (GER)
Csehország–Lettország 4-2 Sport1 (GER)
Svédország–Svájc 1-0 Duna (14.30-16.10)
Sport1 (GER)
Kanada–Ausztria 6-0 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Norvégia–Finnország 1-6
Szlovákia–Szlovénia 2014. február 15., 9.00 Sport1 (GER)
USA–Oroszország 2014. február 15., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Svájc–Csehország 2014. február 15., 18.00 Duna (felv., 21.35)
Sport1 (GER)
Svédország–Lettország 2014. február 15., 18.00
Ausztria–Norvégia 2014. február 16., 9.00
Oroszország–Szlovákia 2014. február 16., 13.30 Duna
Sport1 (GER)
Szlovénia–USA 2014. február 16., 13.30
Finnország–Kanada 2014. február 16., 18.00 Duna (felv., 21.25)
Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 18., 9.00 Sport1 (GER)
nyolcaddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 18., 13.30 Duna
nyolcaddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 18., 18.00 Duna
nyolcaddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 18., 18.00
negyeddöntő, 1. mérkőzés 2014. február 19., 9.00 Sport1 (GER)
negyeddöntő, 2. mérkőzés 2014. február 19., 13.30 Duna
negyeddöntő, 3. mérkőzés 2014. február 19., 18.00 Duna
negyeddöntő, 4. mérkőzés 2014. február 19., 18.00
elődöntő, 1. mérkőzés 2014. február 21., 13.00 Duna
elődöntő, 2. mérkőzés 2014. február 21., 18.00 Duna
mérkőzés a 3. helyért 2014. február 22., 16.00 Duna
döntő 2014. február 23., 13.00 Duna

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 25., szombat
U20 12:15 DHKAVS 5-7VÉGE
U20 18:00 MACVAS 4-0VÉGE
március 26., vasárnap
ROM 17:30 SCCBRA 3-4VÉGE
U16 18:00 AVSMAC 3-1VÉGE
március 27., hétfő
U18 18:10 UTESCC 3-2 HVÉGE
március 28., kedd
U18 18:40 SCCUTE 3-8VÉGE
március 29., szerda
NHL 01:00 BOSNSH 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 SJSNYR 
    • SPÍLER TV
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
U14   UTEAVS 
NHL 02:05 PITCHI 
    • SPÍLER TV
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
március 31., péntek
NHL 02:05 NSHTOR 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 VSVAVS 
ROC 16:10 MISVIC 
április 1., szombat
NHL 01:05 NYRPIT 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 MÜNAVS 
ROC 16:10 MISSLL 
április 2., vasárnap
NHL 01:05 TBLMTL 
    • SPÍLER TV
NHL 04:00 EDMANA 
    • SPÍLER TV
ROC 10:10 OLLAVS 
ROC 13:10 MISRIT 
NHL 21:05 BUFNYI 
    • SPÍLER TV
április 3., hétfő
U14   AVSUTE 
NHL 00:05 CBJWSH 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 HUNSLO 
VÁL 19:00 HUNSWE 
április 4., kedd
U18 13:10 HUNSLO 
április 5., szerda
U14   UTEAVS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk