A Szocsiba utazó svájciak

   

Sean Simpson szövetségi kapitány kijelölte 25 fős olimpiai keretét.

A keretbe 2 NHL-kapus, 4 NHL-bekk és 3 -támadó került be, a többiek mind otthon játszanak az NLA-ban. Svájc február 3. és 5. között Klotenben edzőtáborozik, majd onnan utazik az olimpia helyszínére február 6-án, ahol előbb 9-én Oroszországgal, aztán 10-én Norvégiával játszik edzőmérkőzést. Svájc február 12-én Lettország ellen kezdi meg olimpiai szereplését.

Svájc olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Reto Berra 1987 Calgary (NHL)
Jonas Hiller 1982 Anaheim (NHL)
Tobias Stephan 1984 Genéve-Servette
Védők:
Severin Blindenbacher 1983 Zürich Lions
Raphael Díaz 1986 Montreal (NHL)
Philippe Furrer 1985 SC Bern
Roman Josi 1990 Nashville (NHL)
Mathias Seger 1977 Zürich Lions
Mark Streit 1977 Philadelphia (NHL)
Julien Vauclair 1979 Lugano
Yannick Weber 1988 Vancouver (NHL)
Támadók:
Andres Ambühl 1983 HC Davos
Matthias Bieber 1986 Kloten Flyers
Simon Bodenmann 1988 Kloten Flyers
Damien Brunner 1986 New Jersey (NHL)
Luca Cunti 1989 Zürich Lions
Ryan Gardner 1978 SC Bern
Denis Hollenstein 1989 Genéve-Servette
Simon Moser 1989 Milwaukee (AHL)
Nino Niederreiter 1992 Minnesota (NHL)
Martin Plüss 1977 SC Bern
Kevin Romy 1985 Genéve-Servette
Reto Suri 1989 EV Zug
Morris Trachsler 1984 Zürich Lions
Roman Wick 1985 Zürich Lions

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 
U20 16:50 SLLKMH 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
U20 20:00 HDJMAC 
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 
U20 12:40 VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
U20 14:45 G99DHK 
U20 15:50 SLLMAC 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk