A Szocsiba utazó svájciak

   

Sean Simpson szövetségi kapitány kijelölte 25 fős olimpiai keretét.

A keretbe 2 NHL-kapus, 4 NHL-bekk és 3 -támadó került be, a többiek mind otthon játszanak az NLA-ban. Svájc február 3. és 5. között Klotenben edzőtáborozik, majd onnan utazik az olimpia helyszínére február 6-án, ahol előbb 9-én Oroszországgal, aztán 10-én Norvégiával játszik edzőmérkőzést. Svájc február 12-én Lettország ellen kezdi meg olimpiai szereplését.

Svájc olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Reto Berra 1987 Calgary (NHL)
Jonas Hiller 1982 Anaheim (NHL)
Tobias Stephan 1984 Genéve-Servette
Védők:
Severin Blindenbacher 1983 Zürich Lions
Raphael Díaz 1986 Montreal (NHL)
Philippe Furrer 1985 SC Bern
Roman Josi 1990 Nashville (NHL)
Mathias Seger 1977 Zürich Lions
Mark Streit 1977 Philadelphia (NHL)
Julien Vauclair 1979 Lugano
Yannick Weber 1988 Vancouver (NHL)
Támadók:
Andres Ambühl 1983 HC Davos
Matthias Bieber 1986 Kloten Flyers
Simon Bodenmann 1988 Kloten Flyers
Damien Brunner 1986 New Jersey (NHL)
Luca Cunti 1989 Zürich Lions
Ryan Gardner 1978 SC Bern
Denis Hollenstein 1989 Genéve-Servette
Simon Moser 1989 Milwaukee (AHL)
Nino Niederreiter 1992 Minnesota (NHL)
Martin Plüss 1977 SC Bern
Kevin Romy 1985 Genéve-Servette
Reto Suri 1989 EV Zug
Morris Trachsler 1984 Zürich Lions
Roman Wick 1985 Zürich Lions

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 25., szombat
U20 12:15 DHKAVS 5-7VÉGE
U20 18:00 MACVAS 4-0VÉGE
március 26., vasárnap
ROM 17:30 SCCBRA 3-4VÉGE
U16 18:00 AVSMAC 3-1VÉGE
március 27., hétfő
U18 18:10 UTESCC 3-2 HVÉGE
március 28., kedd
U18 18:40 SCCUTE ÉLŐ
március 29., szerda
NHL 01:00 BOSNSH 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 SJSNYR 
    • SPÍLER TV
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
U14   UTEAVS 
NHL 02:05 PITCHI 
    • SPÍLER TV
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
március 31., péntek
NHL 02:05 NSHTOR 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 VSVAVS 
ROC 16:10 MISVIC 
április 1., szombat
NHL 01:05 NYRPIT 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 MÜNAVS 
ROC 16:10 MISSLL 
április 2., vasárnap
NHL 01:05 TBLMTL 
    • SPÍLER TV
NHL 04:00 EDMANA 
    • SPÍLER TV
ROC 10:10 OLLAVS 
ROC 13:10 MISRIT 
NHL 21:05 BUFNYI 
    • SPÍLER TV
április 3., hétfő
U14   AVSUTE 
NHL 00:05 CBJWSH 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 HUNSLO 
VÁL 19:00 HUNSWE 
április 4., kedd
U18 13:10 HUNSLO 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk