A Szocsiba utazó svájciak

   

Sean Simpson szövetségi kapitány kijelölte 25 fős olimpiai keretét.

A keretbe 2 NHL-kapus, 4 NHL-bekk és 3 -támadó került be, a többiek mind otthon játszanak az NLA-ban. Svájc február 3. és 5. között Klotenben edzőtáborozik, majd onnan utazik az olimpia helyszínére február 6-án, ahol előbb 9-én Oroszországgal, aztán 10-én Norvégiával játszik edzőmérkőzést. Svájc február 12-én Lettország ellen kezdi meg olimpiai szereplését.

Svájc olimpiai kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Reto Berra 1987 Calgary (NHL)
Jonas Hiller 1982 Anaheim (NHL)
Tobias Stephan 1984 Genéve-Servette
Védők:
Severin Blindenbacher 1983 Zürich Lions
Raphael Díaz 1986 Montreal (NHL)
Philippe Furrer 1985 SC Bern
Roman Josi 1990 Nashville (NHL)
Mathias Seger 1977 Zürich Lions
Mark Streit 1977 Philadelphia (NHL)
Julien Vauclair 1979 Lugano
Yannick Weber 1988 Vancouver (NHL)
Támadók:
Andres Ambühl 1983 HC Davos
Matthias Bieber 1986 Kloten Flyers
Simon Bodenmann 1988 Kloten Flyers
Damien Brunner 1986 New Jersey (NHL)
Luca Cunti 1989 Zürich Lions
Ryan Gardner 1978 SC Bern
Denis Hollenstein 1989 Genéve-Servette
Simon Moser 1989 Milwaukee (AHL)
Nino Niederreiter 1992 Minnesota (NHL)
Martin Plüss 1977 SC Bern
Kevin Romy 1985 Genéve-Servette
Reto Suri 1989 EV Zug
Morris Trachsler 1984 Zürich Lions
Roman Wick 1985 Zürich Lions

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
ROM 17:00 GALSCC 1-7VÉGE
U20 17:00 MISPEF 3-2VÉGE
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
U18 17:15 ETOUTE 4-3VÉGE
MK 18:30 MISFTC 5-1VÉGE
U18 18:40 VASKMH 0-3VÉGE
MK 20:15 MACUTE 4-5 HVÉGE
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U18 15:30 PEFGEP 
U20 17:40 VASSLL 
U20 18:45 UTEDHK 
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
január 20., szombat
EWHL   SAVKMH 
U18   KACAVS 
U18   ZNOMAC 
U18 11:30 GEPZEG 
U18 13:40 KMHMIS 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
MK 17:15 MISUTE 
    • M4 SPORT
DEBL 17:45 MARGEP 
U18 18:15 UTEOKW 
U18 19:10 VASETO 
EBEL 19:15 RBSAVS 
január 21., vasárnap
U18   KACMAC 
U18   RBSAVS 
U18 14:20 MISOKW 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
U18   EHLKMH 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
Partnerünk