35 fős az oroszok olimpiai kerete

   

A házigazda orosz válogatott augusztus 23-án és 24-én az olimpia helyszínén készül, 5 kapussal és 6 teljes sorral.

Zinetula Biljaletgyinov megnevezte azt az öt kapust, tizenkét hátvédet és tizennyolc támadót, akik két napon keresztül Szocsiban készülhetnek. A keretbe tizennyolc NHL-es és tizenhét KHL-es került, többségük képviselte már Oroszországot világbajnokságon. A legidősebb játékos a 41 éves Szergej Goncsar, míg a legfiatalabb az 1993-ban született Najil Jakupov. A legtöbb jégkorongozót, szám szerint ötöt az Ak Barsz ad, míg négy-négy SZKA- és Columbus-játékos került be.

Biljaletgyinov

A vancouveri csapatból a kapus Brizgalov, a hátvéd Grebeskov, Kalinyin, Kornyejev és a csatár Afinogenov, Fjodorov, Viktor Kozlov, Morozov, Zaripov és Zinovjev hiányzik az aktuális listából.

Az orosz válogatott olimpiára készülő kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Konsztantyin Barulin 1984 Ak Barsz
Szergej Bobrovszkij 1988 Columbus (NHL)
Vaszilij Kosecskin 1983 Metallurg Magnyitogorszk
Jevgenyij Nabokov 1975 New York Islanders (NHL)
Szemjon Varlamov 1988 Colorado (NHL)
Védők:
Jevgenyij Birjukov 1986 Metallurg Magnyitogorszk
Szergej Goncsar 1972 Dallas (NHL)
Gyenyisz Gyenyiszov 1981 CSZKA
Alekszej Jemelin 1986 Montreal (NHL)
Andrej Markov 1978 Montreal (NHL)
Jevgenyij Medvegyev 1982 Ak Barsz
Nyikita Nyikityin 1986 Columbus (NHL)
Ilja Nyikulin 1982 Ak Barsz
Jevgenyij Rjaszenszkij 1987 SZKA
Fjodor Tyutyin 1987 Columbus (NHL)
Vjacseszlav Vojnov 1990 Los Angeles (NHL)
Anton Volcsenkov 1982 New Jersey (NHL)
Támadók:
Artyom Anyiszimov 1988 Columbus (NHL)
Pavel Dacjuk 1978 Detroit (NHL)
Nail Jakupov 1993 Edmonton (NHL)
Gyenyisz Kokarjev 1985 Dinamo Moszkva
Ilja Kovalcsuk 1983 SZKA
Jevgenyij Kuznyecov 1992 Traktor
Nyikolaj Kuljomin 1986 Toronto (NHL)
Jevgenyij Malkin 1986 Pittsburgh (NHL)
Alekszandr Ovecskin 1985 Washington (NHL)
Alekszandr Perezsogin 1983 Avangard
Alekszandr Popov 1980 Avangard
Alekszandr Radulov 1986 CSZKA
Vagyim Sipacsov 1987 SZKA
Alekszandr Szjomin 1984 Carolina (NHL)
Vlagyimir Taraszenko 1991 St. Louis (NHL)
Alekszej Tyerescsenko 1980 Ak Barsz
Viktor Tyihonov 1988 SZKA
Mihail Varnakov 1985 Ak Barsz

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
U20 16:50 KMHMIS 5-1VÉGE
U20 19:30 MACZEG 10-1VÉGE
január 19., csütörtök
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
EBYSL 18:00 AVSVIC 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk