Ausztria?Magyarország 3-2

Mindent megtett, néhány nap után mégis újra egy góllal alulmaradt nyugati szomszédunkkal szemben inline válogatottunk, így szombaton a divízió 1 bronzérméért játszhat Ausztráliával.

Gyorsan 2-0-s előnyre tett szert Ausztria, de a 16. percben Bartalis István góljával felzárkóztunk. A félidőben is 2-1-re állt a meccs. Hosszú percek és néhány kiállítás után a 35. percben esett az újabb gól, sajnos az osztrákok lőtték. Így 3-1-es hátránnyal kezdtük az utolsó 12 percet, de behozható volt a lemaradás. Rafaj Attila révén nagyon gyorsan kihasználtunk egy előnyt, és még közel 8 percünk volt egyenlíteni. Ez sajnos nem jött össze, maradt a 3-2. Ez azt jelenti, hogy az álom, a döntőbe jutás elmarad, Ausztria Nagy-Britanniával találkozik az A csoportba jutásért rendezendő d1-döntőben. Két év döntőbeli szereplés után ezúttal egy meccsel korábban játszunk a britek által 6-1-re vert Ausztráliával.

Az A csoportban Svédország az utolsó negyedben 6-0-ra kiütötte az odáig eggyel vezető világbajnoki címvédő Kanadát, végül 10-5-ös győzelemmel jutottal Dick Axelssonék ? aki igen közel került a duplázáshoz ? a vb-döntőbe. Ellenfelük a Szlovákiát legyaluló ? 11-4 ? Egyesült Államok lesz szombaton.