Élete első és második NHL-lövése is gól lett

Április 2. Anno.

1927 – A Boston–New York Rangers elődöntő első mérkőzésén Lorne Chabot, a vendégek hálóőre a liga történetének első kapusa, aki újoncként élete első playoff-mérkőzésén nem kap gólt, ám kollégája, Hal Winkler sem, így a mérkőzés gól nélküli döntetlennel zárul. Bruins–Rangers 0-0

1939 – Az újonc Mel Hill új NHL-rekordot felállítva, a Boston–New York Rangers elődöntő három mérkőzését is a ráadásban dönti el, közte a mindent eldöntő hetediket a hosszabbítás 48. percében. Bruins–Rangers 2-1

1972 – Bobby Hull szezonbeli 50. és egyben utolsó, 604. találatát szerzi a Chicago színeiben. Ezzel Hull a ligában elsőként szerez 50 gólt öt különböző szezonban. Blackhawks–Red Wings 6-1

1980 – Wayne Gretzky a liga történetének első játékosa, aki 20 éves kora előtt 50 gólt üt egyetlen szezonban. Oilers–North Stars 1-1

1983 – A philadelphiai Dave Poulin élete első mérkőzésén az első két lövésből két gólt üt. Maple Leafs–Flyers 3-6

1986 – Paul Coffey megszerzi évadbeli 47. és 48. gólját, amivel megdönti Bobby Orr hátvédekre vonatkozó gólcsúcsát. Oilers–Canucks 8-4

1993 – Paul Kariya az NCAA történetének első játékosa, aki elsőévesként megnyeri a Hobey Baker Awardot, azaz a legjobb egyetemi játékosnak járó díját.

1994 – A San José a vancouveri elleni győzelemmel 77 ponttal (31-33-15) fejezi be a szezont, ez 54-gyel több, mint amennyit az előző idényben gyűjtött a csapat és ezzel a San José minden idők legnagyobb fejlődést produkálja egyetlen szezon alatt. Sharks–Canucks 7-4

Születésnaposok – Dwight Foster, Alex Smith, Buster Harvey, Brad Ference.