Brenden Morrow Pittsburghben folytatja

Jevgenyij Nabokov pályafutásának 55. hibátlan mérkőzésével vezette győzelemre az Islanderst a Florida ellen. Matt Moulson zsinórban 278. mérkőzését játszotta Szigetlakóknál, ami a harmadik leghosszabb sorozat Billy Harris (576) és Bob Nystrom (301) mögött.

Alexander Ovecskin zsinórban ötödik mérkőzésén volt eredményes, ráadásul a szétlövésben is betalált, ez pedig elég volt ahhoz, hogy a Washington győztesen távozzon a Gardenből. Győzelmével a Capitals mindössze két pontra van a rájátszást jelentő nyolcadik helytől.

Tyler Kennedy ráadásban szerzett góljával győzött a Pittsburgh a Philadelphia ellen. A Penguins, ha nyögvenyelősen is, de behúzta zsinórban 12. győzelmét és öt pontosra növelte előnyét a Montreallal szemben a Keleti Konferencia élén. A Pingvinekhez kapcsolódó további hír, hogy egy csereüzletben megszerezték a Dallas csapatkapitányát, Brenden Morrowt.

Nem segített sem az edzőváltás, sem pedig az, hogy Steven Stamkos ismét betalált, a Tampa újra kikapott, most éppen Winnipegben. A Jets legjobbja Bryan Little volt, aki csapata mindhárom góljából kivette a részét, egyet ő maga szerzett, kettőhöz pedig passzt adott. Győzelmével a Jets megerősítette helyét a Dél-keleti csoport élén.

Három nap alatt másodszor kapott ki az Anaheim hazai pályán a Detroittól. A pénteki 1-5 után ma hajnalban a Red Wings, ha csak egy góllal is, de jobbnak bizonyult. A győzelemért a legtöbbet Jimmy Howard tette, aki 33 hazai próbálkozást hárított. A Kacsáktól a Perry, Selanne, Getzlaf hármas nem tudta elviselni a vereséget, sportszerűtlen magatartásukat az utolsó percben a bírók összesen 44 percnyi büntetéssel honorálták.

A harmadik harmad derekán, 2-2-es állásnál Jarome Iginla ütötte a Calgary győztes gólját. Könnyen elképzelhető, hogy ez volt a Flames csapatkapitányának utolsó találata csapatában. A cserestop közeledtével ugyanis ismét felerősödtek azok a pletykák, melyek szerint Iginlát elcseréli jelenlegi kenyéradója a Calgary.

A Colorado játékosa, a születésnapos P.A. Parenteau mindent megtett a győzelemért, egy gólt és egy gólpasszt szerzett, de csapata így is kikapott a Vancouvertől, zsinórban kilencedik alkalommal. A Canucks legjobbja a kapus Cory Schneider volt, aki a kapujára tartó 28 lövésből 26-ot megfogott.